Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
در جریان سفر به چابهار

«حسن روحانی پیام نهم دی را بیعت مجدد با اصل ولایت فقیه دانست»

2014 December 31

خبر / رادیو کوچه

 

«حسن روحانی»، رییس‌جمهوری اسلامی ایران، طی بازدید از اسکله‌ «بهشتی» چابهار، در استان سیستان بلوچستان، با اشاره به رخدادهای نهم دی ماه سال ۱۳۸۸، گفته است باید از آن برای تحکیم «همدلی و قانون‌گرایی» استفاده کرد و «نباید اجازه دهیم هیچ حادثه‌ای در تاریخ کشور تبدیل به وسیله‌ای برای ایجاد اختلاف و تفرقه شود».

به گزارش یایگاه «اطلاع‌رسانی دولت»، حسن روحانی که روز سه‌شنبه و در جریان بازدید از اسکه بهشتی در چابهار و در جمع شماری از دست‌اندرکاران پروژه‌های عمرانی و مدیران استان سیستان و بلوچستان صحبت می‌کرد، گفته است: پیام نهم دی برای مردم و جامعه، وابستگی و عشق به خاندان رسالت و دلدادگی و وفاداری به انقلاب، خط و راه امام و مقام معظم رهبری بود.

rohani rohani

بنابه این گزارش، رییس‌جمهوری ایران، همچنین گفته است «نهم دی به معنای بیعت مجدد با جمهوری اسلامی ایران، رهبری، انقلاب اسلامی، اصل ولایت فقیه و خاندان امامت و روز همدلی، اتحاد، انسجام و وحدت ملی است».

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، «حسن روحانی» گفته است «امروز و در شرایطی که بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت و اتحاد داریم» باید از ایجاد فاصله دوری کرد.

نهم دی ماه که هواداران اصولگرای جمهوری اسلامی از آن پس از این تظاهرات به عنوان «حماسه ۹ دی» یاد می‌کنند، سال ۱۳۸۸، در پی اعتراضاتی چند ماهه که با اعلام پیروزی محمود احمدی‌نژاد در انتخابات صورت گرفت، تظاهراتی با فراخوان شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، در حمایت از حکومت و علیه معترضان برپا شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,