Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
مدیر عامل آتش‌نشانی تهران

«پاساژ علاء‌الدین برای کسبه و مراجعه‌کنندگان ایمن نیست»

2014 December 31

خبر / رادیو کوچه

 

«سعید شریف زاده»، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در اظهارنظری صریح پاساژ علاءالدین را پاساژی دانست که در بسیاری از فاکتورها نمی‌تواند استانداردهای لازم ایمنی را کسب کند و گفت: این پاساژ برای مراجعه کنندگان و کسبه ناایمن است.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» روز چهارشنبه دهم دی ماه گزارش داده است، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، با بیان اینکه مستقلن وارد ایمن‌سازی این پاساژ نمی‌شویم و اقدامات ما در هماهنگی با شهرداری منطقه ١١ است، گفت: درباره ایمنی این پاساژ حرف داریم،‌ معابر، پله برقی‌ها، آسانسورها، نحوه چینش کالا و اجناس و … در این پاساژ استاندارد نیست.

sharifzadeh

بنابه این گزارش وی درباره اینکه آیا آتش‌نشانی با تخریب قسمت‌های غیرمجاز این پاساژ موافق است یا خیر؟ گفت: بحث تخریب دو طبقه مطرح است اما حرف ما این است که نه این دو طبقه بلکه کل مجتمع ناایمن است. همانطور که گفتم معابر و راه‌های این پاساژ استاندارد نیست و شبکه باران‌زا یا همان اطفاء حریق خودکار نیز در این پاساژ نصب نشده است.

«شریف زاده» تصریح کرده است: مجموع این موارد غیر استاندارد سبب می‌شود تا ما ادعا کنیم که این مجتمع به هیچ عنوان مجتمع ایمن و استانداردی نیست.

«شریف زاده» در نشست خبری که در حاشیه برگزاری همایش ملی ایمنی و آتش نشانی برگزار شده بود، با بیان این‌که یکی از تمرکز‌های ما در این همایش بحث گاز گرفتگی یا همان مسمومیت‌های ناشی از استنشاق گاز سمی مونوکسید کربن است، اظهارکرد: برابر آمار پزشکی قانونی در سال گذشته ٨٢٨ نفر در پی گاز گرفتگی جان خود را از دست داده‌اند. سوال اینجاست که ما چرا باید در مقابل این آمار بی‌تفاوت باشیم و واکنشی از خود نشان ندهیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,