Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
با الگوبرداری از پیامبر مسلمانان

«نصراله پژمان‌فر پیشنهاد کرد دیدارهای خارجی در مساجد برگزار شود»

2015 January 01

خبر / رادیو کوچه

 

«نصراله پژمان‌فر» عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ایران می‌گوید مسجد تنها مکان برپایی نماز نیست و سران جمهوری اسلامی باید با الگوبرداری از پیامبر مسلمانان، دیدارهای خارجی‌شان را در مساجد برگزار کنند.

«نصراله پژمان‌فر» در گفت‌وگو با خبرگزاری «خانه ملت» متعلق به مجلس شورای اسلامی، که روز چهارشنبه دهم دی ماه منتشر شده، گفته است: «پیامبر تمام دیدارهای خود با قبایل و روسا و نمایندگان دیگر کشورها در راستای گسترش اسلام را در مسجد انجام می‌داد، امروز نیز با الگوبرداری از این رفتار رسول اکرم می‌توان دیدار‌های خارجی را در مسجد برپا کرد.»

بنابه گزارش این خبرگزاری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ایران بر این موضوع تاکید کرده است که باید در کنار توسعه کمی و عددی مساجد، فعالیت‌های متنوعی در این مکان‌ها باید انجام شود تا به شاخص‌های درستی در زمنیه کارکردهای مساجد دستیابیم.

pejmanfar

این نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داده است که پیامبر فعالیت‌های دیگری مانند رفع اختلافات خانوادگی را با محوریت مسجد پیگیری می‌کرد. بنابراین امروز هم باید همه مسائل با محوریت مسجد انجام شود.

«نصراله پژمان‌فر» در این گفت‌وگو، دولتی شدن مساجد را یکی از دلایل دوری این فضاها از فعالیت‌های فرهنگی عنوان کرده و گفته است: از آن‌جا که مساجد از لحاظ بودجه و تکالیف به دولت وابسته هستند، اختیارشان در برپایی برنامه‌های متنوع کم شده است این درحالی است که در گذشته چابکی مساجد وابسته به مردم بود.

«پژمان فر» اظهار داشته: «دولت تنها باید کمک‌ و زیر ساخت‌ها را برای مساجد فراهم کند، این‌که مساجد به دولت وابسته شوند غلط است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,