Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
خبرهای ورزشی

«ژاپن و کاواگا گران‌قیمت‌ترین‌های جام ٢٠١۵»

2015 January 02

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ژاپن و کاواگا گران‌قیمت‌ترین‌های جام ٢٠١۵

«شینجی کاگاوا» ستاره ژاپنی تیم دروتموند آلمان گران‌قیمت‌ترین بازیکن حاضر در جام ملت‌های ٢٠١۵ آسیاست.

به گزارش  خبرآنلاین؛ بر اساس برآوردهای سایت ترانسفرمارکت، کاگاوا با ارزشی معادل سیزده میلیون پوند (هفتاد و دو میلیارد تومان) گران‌قیمت‌ترین بازیکن جام ٢٠١۵ محسوب می‌شود.

«کیسوکه هوندا» و «یوتو ناگاموتو» هم‌وطنان کاواگا و هم‌چنین «هیونگ مین سون» ستاره کره‌جنوبی با ارزشی معادل دوازده میلیون و سی‌صد و بیست هزار پوند در رده‌های دوم تا چهارم قرار دارند و اودیل احمداف (ازبکستان) و سئونگ یونگ کی (کره‌جنوبی) با فاصله زیادی نسبت به آنها با پنج میلیون و دویست و هشتاد هزار پوند در رده پنجم قرار گرفته‌اند.

«اشکان دژاگه» که از گران‌قیمت‌ترین بازیکنان تیم‌ملی ایران محسوب می‌شود، با ارزشی معادل دو میلیون و شش‌صد و چهل هزار پوند در رده چهاردهم گران‌قیمت‌ترین بازیکنان جام ملت‌های ٢٠١۵ قرار گرفته است.

jam-2015

تیم‌ملی ژاپن با ارزشی معادل حدود هفتاد و یک میلیون پوند گران‌قیمت‌ترین تیم حاضر در این مسابقات است. کره‌جنوبی و استرالیا در رده دوم و سوم هستند و تیم‌ملی ایران با ارزشی معادل نوزده میلیون و هفت‌صد و شصت هزار پوند چهارمین تیم گران‌قیمت جام ٢٠١۵ است.

مت رایان (استرالیا) و ایجی کاواشیما (ژاپن) با ارزشی معادل دو میلیون و شش‌صد هزار پوند گران‌قیمت‌ترین دروازه‌بان‌های جام هستند. ناگاموتوی ژاپنی گران‌قیمت‌ترین مدافع و کاواگا نیز گران‌ترین هافبک جام است و در نهایت هوندا و مین سون نیز گران‌ترین مهاجمان جام ٢٠١۵ هستند.

روحیات من با فضای حاکم بر فدراسیون فوتبال سازگار نبود

هنوز یک هفته از انتخاب «مهین فرهادی‌زاد» توسط «علی کفاشیان» به سمت سرپرست نایب‌رییسی امور بانوان فدراسیون فوتبال نگذشته که خبری مبنی بر انتخاب «الهه عرب عامری» به این سمت در تارنمای فدراسیون فوتبال منتشر شد.

مهین فرهادی‌زاد در گفت‌و‌گو با ایرنا در این‌باره گفت: همان روز شنبه عدم تمایل خود را برای هم‌کاری با فدراسیون اعلام کردم و همان‌طور که همه مطلع شدند امروز خانم عرب عامری به عنوان سرپرست نایب‌رییسی فدراسیون فوتبال منصوب شد.

وی توضیح داد: روحیات من با فضای فعلی و حاکم بر فدراسیون فوتبال سازگار نبود، بنابراین اعلام کردم که نمی‌توانم با این فدراسیون هم‌کاری کنم.

mahinfarhadizad

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص حضور عرب عامری در فدراسیون فوتبال گفت: عرب عامری از مدیرانی است که سابقه طولانی در عرصه ورزش زنان دارد و قطعن می‌تواند با چنین پیشینه و تجربیاتی، برای فوتبال زنان نیز حضور موثر داشته باشد.

فرهادی‌زاد همان روز که به عنوان سرپرست نایب‌رییسی فدراسیون فوتبال انتخاب شد در واکنش به این خبر در گفت‌و‌گو با ایرنا گفته بود که هیچ‌کس در خصوص انتخاب وی برای پذیرفتن این پست با وی صحبتی نکرده و هنوز رسمن چیزی در این خصوص نشنیده و شنیده‌هایش در این‌باره از زبان دوستانش بوده است.

در حالی این روزها تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال زنان برای حضور در روی‌دادهایی چون مقدماتی قهرمانی آسیا – انتخابی المپیک و نخستین دوره فوتسال قهرمانی آسیا آماده می‌شوند، که این تغییرات پی در پی می‌تواند به موفقیت این تیم‌ها در عرصه آسیا لطمه بزند.

نادو بالاخره کنترل دوپینگ فوتبال ایران را در اختیار گرفت

پس از سال‌ها اختلاف و درگیری، نادو (ستاد ملی مبارزه با دوپینگ) کنترل دوپینگ فدراسیون فوتبال را هم به عهده می‌گیرد. فدراسیون فوتبال که به نظر می‌رسد با پیشنهاد وزارت ورزش رییس برخی از کمیته‌هایش را تا امروز تغییر داده در نظر دارد نمونه‌گیری از بازیکنان فوتبال را در اختیار نادو قراردهد.

doping

اتفاقی که در سال‌های اخیر بارها برایش تلاش شده بود. در اصل درگیری برای نمونه‌گیری از بازیکنان فوتبال از اختلاف‌نظر دو نهاد بین‌المللی آغاز شد. وادا کمیته جهانی ضد‌دوپینگ با کمیته ضد‌دوپینگ فدراسیون جهانی فوتبال سال‌ها برای نمونه‌گیری از بازیکنان فوتبال اختلاف‌نظر داشتند. نتیجه این اختلاف‌نظر البته به این صورت حل شد که فیفا پذیرفت نمونه گیرها از هر ارگانی باشند اما نمونه‌ها طبق ضوابط فیفا گرفته شود. البته که برای این توافق سال‌ها هزینه شد.

در ایران اما کمیته ضد‌دوپینگ فدراسیون فوتبال و در سال‌های اخیر کمیته پزشکی فدارسیون با افسرانی از فدراسیون نمونه‌گیری‌ها را انجام می‌داد و نمونه‌ها را برای دو نهاد بین‌المللی، وادا و فیفا ارسال می‌کرد. اما با تغییرات انجام شده در کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال و تغییر ریاست در همین هفته نمونه‌گیری از بازیکنان فوتبال به نادو واگذارشد. اتفاقی که کمیته‌های ضد‌دوپینگ و پزشکی فدراسیون فوتبال در سال‌های اخیر زیر بارش نرفته بودند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,