Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
با دستور مقامات قضایی

«شهرداری تهران حدود ٢٠٠ باب مغازه در پاسا‍‍‍ژ علاءالدین را تخریب کرد»

2015 January 02

خبر / رادیو کوچه

 

ماموران شهرداری تهران بامداد روز جمعه دوازدهم دی ماه با ورود به مجتمع تجاری علاءالدین، یکی از بزرگترین مراکز عرضه گوشی تلفن همراه در تهران، در راستای اجرای احکام کمیسیون ماده ١٠٠ و دستورات قضایی، حدود ٢٠٠ باب مغازه‌ای را، تخریب کردند.

«ایرنا» خبرگزاری رسمی ایران به نقل از «کیومرث مریخ نژاد»، یک مقام مسوول در اجرای احکام منطقه ١١ شهرداری تهران نوشته است: «ماموران شهرداری بر اساس آرای صادره قطعی شده و نیز دو ماه پیگیری٬ تذکر و اخطار مکرر به این واحدها که به صورت غیرقانونی احداث شده بودند، مجبور به اقدام برای رفع تخلفات شدند.»

بنابه این گزارش، «کیومرث مریخ نژاد» افزوده است: «در این مدت اخطارهایی برای این واحدها ارسال شده و همچنین با نصب بنرهایی در طبقات این مجتمع موضوع ضرورت رفع تخلفات به آنان اعلام شده بود.»

این مقام مسوول در شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که چرا شهرداری تهران پس از گذشت چند سال از بروز تخلفات گسترده در این مجتمع به فکر برخورد و رفع تخلف برآمده؟ گفته است: «این‌که چرا تاکنون کوتاهی شده است، باید از کسانی پرسید که در گذشته کوتاهی کرده‌اند.»

414330_501

بنابه گزارش «ایرنا» اقدام شهرداری تهران برای تخریب حدود ٢٠٠ مغازه مجتمع تجاری علاءالدین در طبقات منفی سه و هفتم، با حاشیه‌هایی همراه بود و در مواردی برای تخریب بعضی از واحدهای طبقه هفتم ماموران با مقاومت مغازه داران مواجه شدند.

همچنین ماموران شهرداری که از ساعت‌ها قبل در مقابل پاساژ حضور داشتند، بعد از انجام اقدامات لازم، گروه گروه با کلنگ و پُتک و دستگاه‌های بُرش آهن وارد این مجتمع تجاری شدند.

براساس این گزارش، به غیر از خودروهای متعلق به شهرداری تهران، ماشین‌های آتش‌نشانی و اورژانس تهران نیز در محل حضور داشتند.

تعدادی از مغازه‌داران پاساژ علاءالدین اعلام کرده‌اند که در طبقات منفی سه و هفتم این مجتمع در مجموع بیش از ٢٠٠ باب مغازه با متراژهای ١٠ تا ١۵ متر وجود دارد که بین ٧٠٠ میلیون تا یک میلیارد و ٣٠٠ میلیون تومان به وسیله مالک از بابت هر واحد از خریداران اخذ شده که در برخی از این واحدها تا پنج شریک مشغول به کار بوده‌اند.

مجتمع تجاری علاءالدین یکی از بزرگترین مراکز عرضه گوشی تلفن همراه و لوازم جانبی در تقاطع خیابان‌های جمهوری اسلامی و حافظ در مرکز تهران واقع است و در مجموع حدود یک هزار و ١٠٠ باب مغازه دارد.

مطالب مرتبط

پاساژ علاء‌الدین برای کسبه و مراجعه‌کنندگان ایمن نیست

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , 

۳ Comments


 1. احمد
  1

  اولا کسبه از این اخطارها بی خبربوده اند،دوما این یک بازی سیاسیه بیخود به مجوزساخت گیر ندین.بامجوز ساختن.ثانیا درهر مغازه ۵ تا شریک نیستند نهایتا دوتاشریک هستند که ۵ تاکارمند دارند که همه عیالوارند.درانتها حرکت خوبی نبود حداقل ۱۰۰۰نفر رو از نون خوردن انداختند که همه عیالوارند.

 2. 2

  آقای اخمد همه حرقاتون درست بغیر از جمله آخر!
  همه دلشون از مغازه دارای علادین خونه
  اگه میخواین بگید طبقات بالا با همکف فرق داره در جواب میگم، اونا هم همون بساط و دارن، حالا کمتر
  این مغازه داران انقدر شکمشون سیر بود (با مال مردم) که چند وقت پیش که رفته بود گوشی بخرم (ط ۴ ۵ ۶) حتی به خودشون زحمت نمیدادن بگن نداریم. ولی خدا نکنه داشته باشن!


 3. Ali
  3

  دوست ندارم اینو بگف ولی بعضی از مغازه دارهای اونجا حقشونه که مغازشونو ببندن