Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
خبرهای ورزشی

«وفادارترین بازیکنان لیگ‌برتر چه کسانی هستند»

2015 January 03

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

وفادارترین بازیکنان لیگ‌برتر چه کسانی هستند

«ابراهیم صادقی» با شانزده سال حضور متوالی در تیم سایپا وفادارترین بازیکن تاریخ لیگ‌برتر ایران است.

در روزگاری که بازیکنان به دنبال منافع اقتصادی بیشتر هستند و خیلی زود تیم‌هایشان را عوض می‌کنند، یافتن بازیکنانی با بیش از ده سال سابقه در یک تیم کار سختی است. اما در لیگ‌برتر ایران هنوز بازیکنانی حضور دارند که می‌توان لقب وفادار را روی آنها گذاشت.

١- «ابراهیم صادقی» از سال ٧٨ تاکنون پیراهن تیم سایپا را بر تن دارد و در پایان این فصل به رکورد شانزده سال حضور متوالی دست می‌یابد.

٢- «محرم نوید‌کیا» از اولین بازی خود برای سپاهان در بهمن‌ماه ٧٨ تاکنون عضو این تیم اصفهانی است. نوید‌کیا البته یک و نیم سالی را به بوخوم آلمان رفت و با کم کردن این زمان، او اکنون چهارده و نیم سال است که پیراهن سپاهان را بر تن دارد.

٣- «مجید ایوبی» مدافع چالوسی سایپا سومین بازیکن وفادار لیگ‌برتر است. او از تیر‌ماه ٨١ تاکنون برای سایپا بازی می‌کند و اکنون رکورد دوازده و نیم سال پوشیدن پیراهن سایپا را پشت سر گذاشته است.

۴- «اسماعیل فرهادی» بازیکن تیم ذوب‌آهن اصفهان نیز رکورد یازده سال حضور در این تیم را یدک می‌کشد. فرهادی از دی‌ماه ٨٢ که اولین بازی خود را برای ذوب‌آهن در لیگ‌برتر انجام داد، تا امروز عضو ذوب‌آهن است.

۵- «محسن بیات» مدافع سابق صبا که همین چند روز پیش از این تیم جدا شد، نه و نیم سال پیراهن صبا را بر تن کرد.

ebrahimsadghi

۶- «حسین پاپی» هافبک ریز‌اندام سپاهان یکی از وفادارترین بازیکنان لیگ‌برتر است. او اولین بار مهر ٨٣ برای سپاهان به میدان رفت و به جز یک فصل انتقال قرضی اجباری به تیم سپاهان نوین، تا امروز عضو سپاهان است و حدود نه و نیم سال رکورد حضور در این تیم را دارد.

٧- «قاسم حدادی‌فر» هافبک تیم ذوب‌آهن اصفهان نیز سابقه نه سال حضور در این تیم را دارد. او البته برای رده‌های پایه ذوب‌آهن نیز بازی کرده است، اما اولین بار در فصل ٨٣ برای ذوب‌آهن در لیگ‌برتر به میدان رفت. به جز حضور قرضی یک فصل در نفت آبادان و نیم‌فصل در تراکتورسازی، اکنون به یک دهه حضور در تیم بزرگ‌سالان ذوب‌آهن نزدیک می‌شود.

٨- «علیرضا رمضانی» مدافع چپ ملوان نیز اکنون نهمین سال حضورش در تیم بزرگ‌سالان ملوان را سپری می‌کند. او اولین‌بار در فصل ٨۵ برای ملوان در لیگ‌برتر به میدان رفت.

در بین بازیکنان استقلال و پرسپولیس نیز «آرش برهانی» با هفت و نیم سال حضور و «هادی نوروزی» با شش سال حضور، وفادارترین سرخابی‌های پایتخت در روزگار امروزی محسوب می‌شوند.

مازیار زارع، سعید یوسف‌زاده و جلال رافخایی بازیکنان تیم ملوان نیز سابقه هشت سال حضور در این تیم را دارند.

پخش دیدار ایران و عراق در هاله ابهام

دیدار دوستانه تیم‌های ملی ایران و عراق احتمالن از صدا‌و‌سیمای ایران پخش شود.

22

به گزارش مشرق، تیم‌ملی فوتبال ایران در حالی یک‌شنبه از ساعت ١٨ به وقت محلی در آخرین دیدار تدارکاتی خود قبل از جام ملت‌های آسیا ٢٠١۵ در ورزشگاه وین در شهر ولونگونگ به مصاف عراق می‌رود که با وجود این‌که حق پخش این دیدار توسط شبکه الجزیره خریداری شده و قرار است شبکه بین اسپورت هم این دیدار را به صورت مستقیم پخش کند، اما برای پخش این مسابقه تدارکاتی از صداوسیمای ایران هنوز توافق مالی به عمل نیامده اما امیدها برای پخش این دیدار هم‌چنان زنده است و به نظر می‌رسد در نهایت این دیدار از تلویزیون ایران نیز پخش شود.

نکته قابل توجه این‌که این دیدار با هماهنگی عراقی‌ها برگزار می‌شود و حتا فروش اسپانسرهای دور زمین و فروش حق پخش نیز در اختیار عراقی‌ها بوده و این دیدار نیز با درخواست تیم‌ملی عراق به صورت مستقیم پخش خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,