Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
سخن‌گوی شورای نگهبان

«شورای نگهبان طرح آمران به معروف و ناهیان از منکر را رد کرد»

2015 January 04

خبر / رادیو کوچه

 

طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر که پیش از این در مجلس ایران تصویب شده بود از سوی شورای نکهبان، خلاف قانون اساسی شناخته شد و با رد کردن آن به مجلس برگردانده شد.

«نجات‌اله ابراهیمیان»، سخن‌گوی شورای نگهبان، روز شنبه سیزدهم دی ماه در نشست خبری گفت که شورای نگهبان در نامه‌ای ۱۴ مورد از ایرادات طرح را برای مجلس فرستاده است.

بنابه گزارش خبرگزاری «ایسنا»،‌ «نجات‌اله ابراهیمیان»، در این رابطه اعلام کرده است: «در مورد طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر که دارای ۲۴ ماده است بحث‌های مفصلی صورت گرفت و در چهارده بند ایرادات آن که عمدتن موارد مغایرت با قانون اساسی بود، اعلام شد.»

gashtershad

این طرح که پیش‌تر، توسط نمایندگان مجلس ایران در جلسه علنی روز چهارشنبه ۱۶ مهر و با وجود مخالفت دولت، کلیات طرح ۲۴ ماده‌ای آن را تصویب کرده بودند، در صورت تایید، ممانعت از امر به معروف و نهی از منکر برای همه افراد و نهادها غیرقانونی می‌شد و مطابق آن در صورت بروز درگیری در این زمینه، کسانی که علیه امر به معروف‌کنندگان اقدامی کنند باید به اشد مجازات می‌رسیدند.

در این طرح همچنین به سازمان بسیج هم این وظیفه داده می‌شد که افرادی را برای انجام امر به معروف و نهی از منکر سازماندهی کند.

همچنین مطابق بخشی از این طرح، این اختیار به ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر داده می‌شد که برای تجمع‌ علیه منکرهای موجود در جامعه مجوز صادر کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,