Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
مدیرعامل شرکت سپنتا

«شائبه فرار یکی از چهره‌های نفتی ایران به خارج از کشور»

2015 January 04

خبر / رادیو کوچه

 

یک چهره نفتی، که با ایجاد شرکت‌های «واسطه گر» برای واردات تجهیزات حفاری نفتی از کشورهای مختلف به ایران اقدام می‌کرد و با بستن قراردادهای بزرگ «خرید تجهیزات نفتی» توانست «حق دلالی‌های تضمین شده‌ای» را طی سالیان گذشته به دست آورد، در حال مهیا کردن مقدمات فرار از ایران است.

وب‌سایت «سحام»، روز شنبه سیزدهم دی ماه گزارش داده است، «مراد شیرانی» درهفته های اخیر سعی درخارج کردن اموال به‌دست آمده از بیت‌المال و معامله‌های مشکوک نفتی خود کرده است.

بنابه گزارش این وب‌سایت، آقای «شیرانی» از طریق فرزند یکی از اعضای هیات مدیره «شرکت ملی حفاری»، مبلغ ۱۵ میلیون دلار را به خارج از کشور ارسال کرده که خروج این میزان دارایی وی از کشور، شائبه فرار وی را تقویت کرده است.

این دلال نفتی که به واسطه روابط ویژه با برخی از مدیران گذشته حوزه نفت و درقامت پست مشاوره با اختیارات بالا توانسته بود تجهزات سنگین نفتی و حفاری را به صنعت نفت کشور تحمیل کند و از این رهگذر پورسانت‌های زیادی را از آن خود کند، این روزها درحال مهیا کردن نقشه فرار خود به یکی از کشورهای مجاور و پس از آن به یکی از کشورهای غربی است.

Morad-shirani

«شیرانی» که درجلسات محفلی خودی و غیرخودی بارها تصریح کرده بود که از افراد متنفذ کشور اسنادی در دست دارد و اجازه نزدیک شدن به خود را به احدی نمی‌دهد.

«مراد شیرانی» به دلیل مفسده‌هایی که در وزارت نفت ایجاد کرده بود از این وزارت خانه اخراج شده است، اما به واسطه برخی از دوستان رابط خود به عنوان دلال درسال‌های گذشته فعال بوده است. وی هم اینک درحال خارج نمودن بخشی دیگری از دارایی‌های خود – مبالغی که از فروش املاکی که به نام همسرش بوده – شرایط را برای خروج نهایی خود ازکشور مهیا می‌کند که با خروج وی از کشور، بسیاری از پرونده‌های کلان سوء استفاده‌های نفتی مسکوت و سوپاپ اطمینانی خواهد شد برای سایر مفسدین سیستم بزرگ نفتی ایران.

سحام نیوز همچنین نوشته است، بنا به اخبار تکمیلی به دست آورده، «مراد شیرانی» درمحافل خاص بارها مدعی شده است که علیه فردی به نام «مخلص الائمه» درسازمان بازرسی کل کشور، «رضا یوسفی» در وزارت اطلاعات و فردی با نام «محراب» که از مدیران قبلی وزارت اطلاعات و معاون اقتصادی اسبق این وزارتخانه بوده و هم‌چنین جمعی دیگر از مسئولین کشور اسناد مهمی را در دست دارد که به نظر می‌رسد این افراد برای منتشر نشدن چنین اسنادی، زمینه خروج وی را از کشور مهیا کرده‌اند.

گفتنی‌است «مراد شیرانی» مدیرعامل شرکت سپنتا نیز هست که از شرکت وی به عنوان یکی از دلالان قرارداد کرسنت یاد می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,