Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
خبرهای ورزشی

«بازیکنان ایران فقط در پول گرفتن حرفه‌ای هستند»

2015 January 04

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

بازیکنان ایران فقط در پول گرفتن حرفه‌ای هستند

«کارلوس کی‌روش» سرمربی تیم‌ملی در گفت‌و‌گو با سایتی استرالیایی درباره تیم‌ملی و فوتبال ایران سخن گفته است.

به گزارش خبر‌ورزشی، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم‌ملی ایران به محض ورود به استرالیا در مصاحبه با سایت «The Australian» از شرایط تیم‌ملی گفت.

کی‌روش گفت: اگر شما به ایران بروید فوتبال را در DNA مردم می‌بینید. ایرانی‌ها فوتبال را در خون خود دارند و عشق به فوتبال بین ایرانی‌ها واقعی است و همین، بزرگ‌ترین قدرت ماست. بازیکنان من عشق و شعور بازی در هر دیدار را دارند. به همین دلیل ما می‌توانیم بدون حمایت کاملی که بقیه تیم‌ها دارند، به سطوح بالا برسیم، می‌گویم بدون حمایت کامل چون ایران با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند و خیلی از چیزهایی که برای همه ممکن و مهیاست، برای ما نیست.

کی‌روش در خصوص تاثیر تحریم‌های اقتصادی روی تیم‌ملی ایران گفت: تحریم‌های بین‌المللی هم یک عامل در ورزش هستند. اینها یک عامل در فدراسیون فوتبال هستند، اگر بخواهید یک دیدار تدارکاتی انجام دهید، شما پول سفر ندارید، پول برای خرید بلیت ندارید، پول برای پرداخت به تیم مقابل ندارید، بنابراین ما به جام ملت‌ها آمدیم، در حالی‌که فقط یک دیدار تدارکاتی انجام داده‌ایم. ما در ماه نوامبر با کره‌جنوبی بازی کردیم، آن هم به این خاطر که آنها پیشنهاد برگزاری یک دیدار رایگان را دادند و ما هم از این فرصت استفاده کردیم. این در حالی است که در همین مدت بحرین دوازده بازی دوستانه داشته، قطر پانزده دیدار تدارکاتی انجام داده و امارات هم در چهارده بازی دوستانه برای جام ملت‌ها به میدان رفته است.

kirosh

 

 

سیزده ملی‌پوش از بیست و سه بازیکن ایرانی از لیگ داخلی ایران هستند. کی‌روش در خصوص این مسئله نیز گفت: بسیاری از بازیکنان ما حرفه‌ای هستند، البته از این نظر که برای بازی کردن پول می‌گیرند، اما شما نمی‌توانید فوتبال حرفه‌ای ایران را با اروپا مانند انگلیس، آلمان یا اسپانیا مقایسه کنید. تفاوت آنها مثل تفاوت روز با شب است. بنابراین اگر ما با تیمی که ٨ یا ٩ بازیکن در بوندس‌لیگا دارد روبه‌رو شویم، نباید انتظاری از ما داشته باشید. این مانند مقایسه دو اتومبیل هم‌شکل است که قدرت موتور آنها کاملن با هم متفاوت است. بازیکنانی که در اروپا بازی می‌کنند، طی ٩٠ دقیقه بازی در یک سطح هستند اما بقیه بازیکنان این‌طور نیستند.

در دیدار کریکت سال ١٩٣٠ انگلیس و نیوزیلند خیلی‌ها کشته شدند اما مردم دو کشور در زندگی واقعی دشمن نیستند، پس از پیروزی درد‌آور ایران مقابل استرالیا هم نمی‌توان مردم ایران و استرالیا را حتا در ورزش دشمن دانست، اما قضیه ایران و عراق فرق می‌کند. در جنگ دو کشور نزدیک به یک میلیون نفر کشته شدند و حالا فردا تیم‌های ملی دو کشور به مصاف هم می‌روند. هر چند پس از سرنگونی صدام، عادی‌سازی روابط سرعت گرفت اما از نظر کی‌روش هنوز هم لایه‌هایی از حساسیت بین طرف‌داران دو تیم وجود دارد.

کی‌روش گفت: البته هنوز هم بین مردم احساس درد وجود دارد و می‌توانید این را حس کنید. البته در فوتبال، ما دخالتی در این مسایل نداریم و قصد دو تیم فقط بازی کردن است.

در سازمان لیگ ماندنی هستم

رییس سازمان لیگ با رییس فدراسیون فوتبال جلسه‌ای را برگزار کرد.

به گزارش فارس، «مهدی تاج» رییس سازمان لیگ امروز جلسه‌ای را با «علی کفاشیان»، رییس فدراسیون فوتبال برگزار کرد. تاج پس از این جلسه اظهار داشت: در مورد مسایل مختلف از جمله وضعیت تیم‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا و باشگاه‌هایی که با مشکل رو‌به‌رو شده‌اند صحبت کردیم.

mehditaj

وی درباره این‌که گفته می‌شود قرار است به عنوان نایب‌رییس اول فدراسیون انتخاب شود گفت: چنین مسئله‌ای درست نیست و من در سازمان لیگ ماندنی هستم.

رییس سازمان لیگ در مورد وضعیت باشگاه راه‌آهن تصریح کرد: تا زمان شروع مجدد لیگ مشکل این تیم حل خواهد شد.

حساب‌رسی مالی پرسپولیس نهایی شد

نماینده تام‌الاختیار وزیر ورزش و جوانان در فرآیند خصوصی‌سازی باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال گفت: در حال حاضر حساب‌رسی حساب‌های مالی پرسپولیس نهایی شده است و این حساب‌رسی برای باشگاه استقلال در مراحل پایانی است .

«امیر‌رضا خادم» امروز (شنبه) در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: رفع ابهامات مالی به این زودی در هیچ‌یک از باشگاه‌ها اتفاق نمی‌افتد و این فرآیند مستلزم زمان است. اما مسوولان سازمان خصوصی‌سازی عنوان می‌کنند که با وجود ابهامات مالی می‌تواند این حسابرسی‌ها را بر اساس گزارش‌های به دست آمده به سرانجام برسانند و قیمت‌گذاری را انجام دهند .

وی گفت: در حال حاضر حساب‌رسی مالی پرسپولیس با وجود ابهامات مالی توسط هیات‌مدیره امضا شده و کار آن به پایان رسیده است، اما حساب‌رسی مالی باشگاه استقلال در مراحل پایانی قرار دارد و سازمان خصوصی‌سازی در حال جمع‌بندی گزارش نهایی آن است.

khadem

 

خادم در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که چندی پیش قوه‌قضاییه خواستار توقف واگذاری پرسپولیس به علت پرونده‌های مفتوح در سال‌های ١٣٩٠ الی ١٣٩٢ شد، توضیح داد: هیات‌مدیره این دو باشگاه مدعی عدم شفافیت هستند اما سازمان خصوصی‌سازی برای برگزاری مزایده باید با قوه‌قضاییه تعامل کند و این موضوع به سازمان خصوصی‌سازی باز می‌گردد، بنابراین اگر این مشکل بین سازمان خصوصی‌سازی و قوه‌قضاییه برطرف شود مزایده واگذاری باشگاه پرسپولیس برگزار می‌شود .

وی ادامه داد: اما اگر سازمان خصوصی‌سازی نتواند قوه‌قضاییه را اقناع کند به طور طبیعی روند واگذاری این باشگاه متوقف می‌شود.

نخستین جلسه قیمت‌گذاری پرسپولیس و استقلال به منظور تعیین تاریخ مزایده اواسط آذر‌ماه ٩٣ با حضور وزیران اقتصاد، ورزش و جوانان و دادگستری و رییس سازمان خصوصی‌سازی برگزار شد.

خادم یادآور شد که برخی ایرادات در واگذاری این دو باشگاه وجود دارد که با برطرف شدن آنها، روند واگذاری و برگزاری مزایده دنبال می‌شود و این واگذاری عمدتن از سوی وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی ساماندهی می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,