Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
فلسطینی‌ها و پیوستن به دادگاه کیفری

«نتانیاهو: نمی‌گذاریم پای سربازان اسراییلی به دیوان کیفری کشیده شود»

2015 January 04

خبر / رادیو کوچه

 

 

به دنبال درخواست فلسطینی‌ها برای پیوستن به دادگاه بین‌المللی کیفری، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسراییل در اولین جلسه کابینه پس از این درخواست، گفت که اجازه نخواهد داد پای سربازان و افسران ارتش اسرائیل به این دادگاه کشیده شود.

به گزارش خبرگزاری «فرانسه»، «بنیامین نتانیاهو» روز یک‌شنبه چهارم ژانویه گفته است که فلسطینی‌ها با این اقدام راه رویارویی با اسراییل را برگزیده‌اند و هشدار داد که دولتش در برابر این درخواست ساکت نخواهد نشست.

«بنیامین نتانیاهو» در سخنانی دیگر، در روزهای اخیر درخواست فلسطینی‌ها برای عضویت در دیوان لاهه را «مرموزانه» توصیف کرده و گفته بود که «فلسطین یک کشور نیست بلکه موجودیتی وابسته به یک سازمان تروریستی است».

11

در همین رابطه روز شنبه، یک روز بعد از ارایه رسمی درخواست تشکیلات خودگردان فلسطینی، اسرائیل اعلام کرده بود که روند انتقال درآمدهای مالیاتی فلسطینی‌ها که منبع اصلی تامین بودجه دولت فلسطینی است را متوقف می‌کند.

اسرائیل گفته بود که حدود ۱۲۵ میلیون دلار مالیاتی که در ماه میلادی گذشته به نیابت از تشکیلات خودگردان دریافت شده، به دولت فلسطینی تحویل داده نخواهد شد.

درخواست فلسطینی‌ها برای پیوستن به دادگاه بین‌المللی کیفری که پیش از این به عنوان عضو ناظر پذیرفته شده بود، با وجود مخالفت اسرائیل و آمریکا روز جمعه، دوم ژانویه به این دیوان ارائه شد.

در صورت پذیرش این درخواست، فلسطینی‌ها می‌توانند اسرائیل را به اتهام ارتکاب جرایم جنگی در مناطق فلسطینی تحت کنترل اسراییل، تحت پیگرد قرار دهند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,