Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
در دادگاه بدوی

«ضارب دختران جهرمی به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد»

2015 January 05

خبر / رادیو کوچه

 

«محمد بهشتی فر» ضارب ۲۲ ساله دختران جهرمی در دادگاه بدوی شهرستان جهرم به ریاست قاضی «اسمی» به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد.

وب‌سایت «سحام»، روز دوشنبه پانزدهم دی ماه ضمن گزارش داده است، وی با شکایت ۹ نفر از دختران شهرستان جهرم و درحالی که «صحت عقل» اش درلحظه ارتکاب جرم برای دادگاه محرز اعلام شده است، مستند به مواد ۲۷۹،۲۸۲ و ۲۸۳ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲ به مجازات اعدام محکوم شده است.

براساس حکم دادگاه بدوی شهرستان جهرم به ریاست قاضی «اسمی»، وی هم‌چنین به خاطر ایراد ضرب و جرح به وسیله چاقو به مردم و با عنایت به گواهی‌های ارائه شده پزشکی قانونی توسط شکات، به پرداخت دیه نیز محکوم شده است.

ناامنی‌های ایجاد شده درآذرماه ۱۳۹۳ در شهرستان جهرم باعث شد که دانشجویان از روز چهارشنبه ۵ آذرماه ۱۳۹۳ کلاس‌های درس خود را در این شهرستان تعطیل کنند.

درتمامی موارد، ضارب با چاقو به باسن دانشجویان دختر زده بود، اما در آخرین مورد، دختری همراه با مادرش مورد حمله قرار گرفت که دراین حادثه، شکم این دختر جوان نیز مورد اصابت چاقو قرار گرفته بود.

Mohamad-beheshtifar

این درحالی بود که دوربین مداربسته ساختمانی واقع درخیابان شهید مطهری، کوچه نارنجی شهرستان جهرم، از این واقعه فیلم‌برداری کرده بود و ضارب را به همراه یک خودرو سمند سفید(خودروی پدر متهم) نشان می‌داد. در نهایت نیز همین تصاویر نیز منجر به دستگیری وی گردید.

ضارب «محمد بهشتی فر» که ۲۲  ساله دارد روز پنج‌شنبه ششم آذر ماه سال جاری بازداشت شد. گفته می‌شود پدر وی سرهنگ پاسدار جلیل بهشتی فر(جلیل اسفریزی) است که درحال حاضر فرمانده بسیج قطب آباد (روستایی درفاصله ۱۰ کیلومتری جهرم) می‌باشد.

«محمد بهشتی فر» دربازجویی‌های ابتدایی خود گفته بود که این تعرضات را پس از شنیدن صحبت‌های یکی از روحانیون که «ریختن خون بدحجاب را مباح شمرده است» انجام داده و هدف وی «اقدام عملی برای نهی ازمنکر» بوده است.

گفتنی‌است برخی تلاش‌ها برای دریافت گواهی «عدم صحت و سلامت عقل» آقای بهشتی فر بی‌نتیجه مانده است و پزشکان قانونی شهرستان جهرم حاضر به ارائه گواهی مورد نظر برای تحت الشعاع قرار گرفتن رای دادگاه نشده‌اند.

براساس قانون مجازات اسلامی، متهم یا وکلای وی، ۲۰ روز فرصت خواهند داشت تا به رای دادگاه بدوی اعتراض کنند. در صورت اعتراض متهم یا وکلای قانونی وی، پرونده برای تجدید نظر به شعبه دیگری ارسال خواهد شد.

مطالب مرتبط

هدف ضارب دختران جهرمی اقدام عملی برای نهی ازمنکر بوده است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,