Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
در استان سیستان و بلوچستان

«سپاه پاسداران می‌گوید یک تیم تروریستی را در منطقه سرباز دستگیر کرده است»

2015 January 05

خبر / رادیو کوچه

 

نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران روز دوشنبه پانزدهم دی ماه از دستگیری گروهی از افراد در منطقه «سرباز» در جنوب شرق ایران خبر داد و از این گروه به عنوان «اعضای یک تیم تروریستی» یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، «ایسنا»، روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با اعلام این خبر گفته است که این تیم در گذشته در چندین اقدام، «تعدادی معلم و نیروهای بسیجی را در منطقه جنوب شرق» ایران کشته است.

به گفته روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه، این دستگیری‌ها در منطقه سرباز در حدود صد کیلومتری جنوب شرق ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان و در نزدیکی مرز پاکستان صورت گرفته است.

balochstan

سپاه پاسداران ایران، اطلاعات بیشتری درباره افراد دستگیرشده منتشر نکرده، اما «حسینعلی شهریاری»، نماینده زاهدان گفته است که در عملیات سپاه ۹ نفر که اقدام به ترور ۲ تن از شهروندان در منطقه سرباز استان سیستان و بلوچستان کرده بودند، دستگیر شده‌اند.

یک روز پیش از انتشار این خبر توسط سپاه پاسداران، در روز یک‌شنبه چهاردهم دی ماه،  وب‌سایت «کمپین فعالین بلوچ» از بازداشت «دست‌کم ۳۰ نفر» در روستای نصیرآباد سرباز در ارتباط با قتل یک معلم و یک عضو بسیج در این منطقه خبر داده بود.

پنج‌شنبه گذشته، یازدهم دی ماه خبرگزاری دولتی ایران، «ایرنا» گزارش داد که یک بسیجی و یک معلم به ضرب گلوله افراد مسلح در در روستای نصیرآباد واقع در شهرستان سرباز کشته شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,