Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
در یک نشست خبری

«محسنی اژه‌ای از محاکمه موسوی و کروبی در آینده نزدیک خبر داد»

2015 January 05

خبر / رادیو کوچه

 

«غلامحسین محسنی اژه‌ای»، سخن‌گو و معاون اول قوه قضاییه ایران می‌گوید که به زودی دادگاهی برای محاکمه سران فتنه ۸۸ تشکیل و آن‌ها محاکمه می‌شوند و نتیجه جلسات دادگاه نیز در سطح عموم اطلاع رسانی خواهد شد.

وب‌سایت «میزان»، خبرگزاری قوه قضاییه ایران، در این رابطه نوشته است، آقای اژه‌ای در نشست خبری خود در روز دوشنبه پانزدهم دی ماه، با بیان این که به زودی دادگاهی برای محاکمه سران فتنه ٨٨ تشکیل می‌شود، گفته است که نتیجه جلسات دادگاه در سطح عموم اطلاع رسانی خواهد شد اما تا قبل از تنظیم کیفرخواست مطابق با قانون نمی‌توان در مورد متهمان این پرونده اظهار نظر کرد.

این برای نخستین بار است که قوه قضاییه ایران از محاکمه میرحسین موسوی و مهدی کروبی، رهبران اعتراض‌های انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ در آینده نزدیک خبر می‌دهد.

mohseni ejai

در هفته‌های اخیر و همزمان با سالگرد نهم دی حملات و اتهامات زیادی به میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی وارد شد که از حدود چهار سال پیش بدون اتهام رسمی در حصر خانگی هستند.

«میرحسین موسوی» و «مهدی کروبی» دوتن از نامزدهای معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران در  سال ٨٨ و از رهبران اعتراض‌های همان سال، همواره خواهان برگزاری دادگاه علنی برای دفاع از خود بوده‌اند.

«صادق آملی لاریجانی»، رییس قوه قضاییه ایران هفته گذشته گفته بود، هر‌گاه مصوبه شورای عالی امنیت ملی درباره حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو رهبر معترض به نتیجه بحث‌برانگیز، انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، تغییر کند دستگاه قضایی آماده برگزاری دادگاه آنان است.

وی در عین حال اظهار نظرهای به گفته او «برخی عوامل فتنه» مبنی بر اینکه «نتیجه محاکمه برایشان مهم نیست و آنان تریبونی می‌خواهند که حرف‌های خود را بزنند» را دیگر دلیل قوه قضاییه برای برگزار نکردن دادگاه آقایان موسوی و کروبی بیان کرده بود.

بیشتر بخوانید

موسوی و کروبی چون می‌خواهند حرف خود را بزنند محاکمه نمی‌شوند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,