Saturday, 18 July 2015
06 December 2021
فاطمه کروبی: دولت با اجیرکردن مزدوران اشتغال‌زایی می‌کند

«تجمع حامیان دولت در برابر منزل مهدی کروبی‬»

2010 March 15

به دنبال حمله عده‌ای از اوباش به منزل آقای کروبی، سحام‌نیوز مصاحبه‌ای با خانم کروبی درباره چگونگی و علت این‌گونه رفتارهای غیرمعقول از سوی حکومت انجام داده است.

مشروح آن بشرح زیر می‌باشد:

خانم کروبی امروز عده‌ای در مقابل منزل شما تجمع کردند، شعارها و خواسته آنان چه بود؟

بله. امروز از ساعت ۱۶:۳۰ عده ای قریب ۵۰ نفر که در میان آنان ۴ یا ۵ خانم دیده می‌شد در حمایت نیروهای امنیتی و انتظامی در مقابل آپارتمان مسکونی ما تجمع کرده و ضمن ایجاد رعب و وحشت برای همسایگان شعارهای علیه آقای کروبی، موسوی و خاتمی و در حمایت از رهبری و آقای احمدی‌نژاد سردادند و سپس اقدام به تخریب و سرقت از ساختمان کردند. ما اخیرن در یک واحد از این مجتمع ساکن شدیم و تخریب‌های انجام گرفته متاسفانه نسبت به اموال دیگر مالکان این مجتمع نیز صورت گرفته که از این امر بسیار متاسفیم. من ضمن عذرخواهی از آنان به مزاح گفتم هزینه افشای جنایات فراموش نشدنی در کهریزک و سایر بازداشتگاه‌ها را نه تنها ما بلکه شما نیز باید بپردازید.

در عکس‌ها نیروی انتظامی دیده می‌شود، چطور این نیرو در مقابل تخریب و سرقت عکس‌العملی نشان ندادند؟

نیروی انتظامی همان‌گونه که در فیلم ما موجود است در صحنه حضور داشت اما با صحبتی که سرکرده اوباش با وی می‌کند این نیرو صحنه را ترک و به عنوان تماشاچی نظاره‌گر وحشی‌گری آنان می‌شود.

آیا این تجمع دارای مجوز قانونی بوده است ؟

سوال عجیبی می‌کنید. این‌ها کسانی هستند که نیازی به مجوز ندارند. به همین دلیل نه تنها نیروی انتظامی بلکه هیچ‌کس جلودار و پاسخ‌گوی اعمال آنان نیست. مجوز برای مردم است که در قانون آمده و آن‌هم که اصلن صادر نمی‌شود.

بعضی از سایت‌های دولتی ادعا کردند آنان دانشجوی دانشگاه تهران و خانواده‌های شهدا بودند. نظر شما چیست؟

من قبلن نیز گفته ام. استفاده از نام خانواده شهدا و بدنام کردن آنان، ظلمی نابخشودنی است که عده‌ای از افراد فاسد دولت برای پنهان‌کردن فساد خود و غارت اموال بیت‌المال در چند سال اخیر به آن متوسل شده‌اند. این‌که خانواده شهدا دارای تفکر و علایق سیاسی متفاوت هستند برکسی پوشیده نیست. بسیاری از خانواده‌های محترم شهدا از حامیان پر و پا قرص یاران واقعی امام هستند که هم اکنون بخشی از آنان در زندان بسر می‌برند  و عده‌ای نیز طرفدار گروهی دیگر هستند.

تفکر آنان هر آن‌چه که باشد برای همه قابل احترام است. اتفاقن برخلاف استفاده ابزاری از خانواده‌های شهدا و ادعای بسیاری از آنان، من و آقای کروبی به تناسب کارمان بیشترین ارتباط را در میان مسوولین نظام از بدو انقلاب تاکنون با خانواده شهدا و جانبازان داشته و داریم. نسبت اعمال خلاف شرع، قانون و اخلاق از قبیل فحاشی ، سرقت و تخریب به خانواده‌های محترم شهدا بزرگ‌ترین خیانت به خون شهدایی است که برای دفاع از این کشور بدون هیچ ادعایی فداکاری نمودند.

علت اصلی این همه فشار به آقای کروبی چیست؟

به عقیده من آقای کروبی به دلیل افشای جنایات کثیفی که علیه مردم و جوانان این مملکت پس ازانتخابات صورت گرفت تحت فشار، ظلم و تهدید قرار گرفته است. به همین خاطر است که دفتر آقای کروبی پلمب می‌شود، به سمت وی در قزوین تیراندازی می‌شود، در راه‌پیمایی سیزده آبان و بیست و دوم بهمن هدف گلوله اشک آور قرار می‌گیرد، علی را تا سرحد مرگ می‌زنند و شکنجه می‌کنند، محمد‌تقی که استاد دانشگاه و جان‌باز این جنگ است دیگر برای انجام کار علمی و کتب تحقیقی مجاز به خروج از کشور نیست، حسین ممنوع‌الخروج است و مسایل متعدد دیگری که هیچ‌کس در این حکومت نسبت به آن پاسخ‌گو نیست.

خانم کروبی با توجه به شرایط بوجود آمده برای خود و خانواده از انتخاب این راه پشیمان نیستید؟

شخصن ابدا. من از ابتدای ازدواجم با آقای کروبی در سال ۱۳۴۱ وارد مبارزه و تحمل سختی‌های دوران مبارزه شدم. این نو‌کیسه‌ها که از انقلاب و مبارزه چیزی نمی‌دانند. خوب است از آنان که سابقه‌ای دارند بپرسند فاطمه کروبی چگونه به خانواده‌های زندانیان روحیه می‌داد. در شرایط کنونی برای رضای خدا و تلاش در جهت احقاق حقوق مردم ستم دیده این مصایب به هیچ وجه تاثیری در روحیه من ندارد.

اما از سوی دیگر هم خشنودم هم متاسف. خشنودم که در شرایط نابسامان اقتصادی کنونی دولت مجبور به اجیر کردن مزدورانی شده که با مواجب دادن به آنها مقاصد خود را دنبال می‌کند و کمی اشتغال‌زایی کرده است. کم‌ترین سود این عمل مشغول شدن افراد به تخریب و فحاشی یاران انقلاب است که موجب دورماندن دست آنان از نوامیس مردم و آزار جوانان می‌شود و متاسفم از این‌که کسانی که مدعی مدیریت جهان در همه امور هستند به جای پاسخ‌گویی به ابتدایی‌ترین مشکلات مردم، به عقده‌گشایی آن‌هم به روش‌های بدوی این‌چنینی مبادرت می‌ورزند که نشان‌گر شگردهای مدیریتی آقایان است.

آیا پیش از این نیز به منزل شما حمله شده بود؟

اخیرن جلوی منزل قبلی، تعدادی تجمع کرده بودند. دو هفته پیش نیز عده‌ای در پوشش ماموران امنیتی و بطور غیرقانونی با ارعاب نگهبان وارد منزل شده که خدا عالم است چه منظوری داشتند و برای نصب چه ادواتی. البته این موضوع را طی نامه‌ای به اطلاع وزیر اطلاعات رساندم که منتظر پاسخ مناسب می‌باشم و در صورت عدم پاسخ‌گویی نامه را برای اطلاع عموم منتشر خواهم کرد.

خانم کروبی، از آینده و اتفاقات پیش رو نمی‌ترسید؟

به هیچ وجه. از معدود نصایح خداوند در قران به بشر گفتن حق هست که البته باری تعالی بلافاصله به هزینه‌های آن اشاره کرده و می‌گوید حق را بگویید حتی اگر برای شما ضررهایی به همراه داشته باشد. تاریخ ثابت کرده است هیچ انسان والایی با اهانت معدودی جاهل و مزد بگیر نزد مردم تنزل پیدا نکرده است. مهم بودن در مسیر حق است و بالاترین مقام، شهادت در مسیر حق طلبی. فاطمه و مهدی کروبی برای اعده حقوق مردم و رضایت حق تعالی آماده پرداخت هر هزینه‌ای هستند. به عقلای جریان حاکم توصیه می‌کنم دست از این روش‌های بدوی برداشته و اوضاع را از این‌که هست وخیم‌تر نکنند و مطمئن باشند در صورت تداوم این امور جاهلانه، نکات گفتنی بی‌شماری برای محرمان اصلی انقلاب که مردم هستند خواهم داشت.

منبع

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , ,