Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
در صنعا پایتخت یمن

«انفجار خودرو بمب‌گذاری شده در برابر دانشکده پلیس یمن ده‌ها نفر را کشت»

2015 January 07

خبر / رادیو کوچه

 

در پی انفجار «یک خودروی بمب‌گذاری‌شده» در صبح چهارشنبه هفتم ژانویه در صنعا، پایتخت یمن، «ده‌ها نفر» کشته و زخمی شده‌اند.

خبرگزاری «فرانسه» به نقل از مقام‌های امنیتی یمن، گزارش داده است این انفجار زمانی رخ داد که گروهی از مردم در برابر یک ساختمان برای انجام امور استخدامی اعلام شده برای نیروهای پلیس، جمع شده بودند.

در حالی که خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گزارش داده است که منابع امنیتی شمار اولیه کشته‌شدگان را دست‌کم ۱۵ نفر و مجروحان را بیش از ۴۰ نفر اعلام کرده‌اند، اما مقامات محلی، می‌گویند، در این حمله دست کم ٣٠ نفر کشته و بیش از ۵٠ تن دیگر را زخمی شده‌اند.

yaman

شماری از دانشجویان دانشکده و داوطلبانی که برای ثبت نام جهت آزمون ورودی در مقابل ساختمان صف کشیده بودند و همچنین رهگذران از جمله قربانیان این انفجار بوده‌اند.

تصاویری که از صحنه انفجار در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده لاشه منهدم خودرو حامل بمب و زخمی‌ها و کشته شدگان حادثه را در محل انفجار نشان می‌دهد.

یمن، طی سال‌های گذشته و در پی برکناری «علی عبداله صالح»، رییس‌جمهوری آن کشور، با بی‌ثباتی روبه‌رو و به صحنه رویارویی شورشیان حوثی و گروه‌ها و دسته‌های وفادار به القاعده تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید

لوک سامرز خبرنگار  آمریکایی ربوده توسط القاعده در یمن کشته شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    p3c5zl chigivhbzeds, [url=http://lpqnfkltqfbd.com/]lpqnfkltqfbd[/url], [link=http://sxkvdltpxfyh.com/]sxkvdltpxfyh[/link], http://fcrcoohqhcdn.com/