Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
توسط کارگروه آرد و نان

«یک نانوایی در ورامین به دلیل ارزان‌فروشی پلمپ شد»

2015 January 07

خبر / رادیو کوچه

 

کارگروه آرد و نان شهرستان ورامین، یک واحد خبازی نان بربری در ورامین به دلیل ارزان فروشی و عرضه نان با قیمتی کمتر از نرخ مصوب، پلمب کرد.

«ایرنا» خبرگزاری دولتی ایران روز سه‌شنبه شانزدهم دی ماه، در این رابطه گزارش داده است، این نانوایی در منطقه خیرآباد شهرستان ورامین به دلیل فروختن نان با قیمتی کمتر از نرخ مصوب، توسط کارگروه آرد و نان ورامین پلمب و از ادامه کار آن جلوگیری شد.

بر اساس این گزارش، این نانوایی، نان بربری را ۱۰۰ تومان ارزان‌تر از قیمت مصوب دولت می‌فروخت و در روزهای پنج‌شنبه نیز نان را به صورت «رایگان» و «صلواتی» به مردم عرضه می‌کرد که این موضوع با شکایت سایر نانواهای ورامین روبه‌رو شد.

nan

عکس تزیینی است

 

بنابه گزارش «ایرنا»، این در حالی است که بسیاری از مردم شهرستان ورامین از کیفیت نان های عرضه شده در سطح شهرستان گلایه داشته و کم فروشی و گران فروشی نان را مهمترین مشکل این روزهای واحدهای نانوایی سطح شهرستان می دانند.

در همین ارتباط، «حسین میرزایی»، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ورامین به «ایرنا» گفته است که «واحدهای نانوایی ملزم به رعایت قیمت ارائه‌شده هستند و نمی‌توانند گران‌تر یا ارزان‌تر از نرخ مصوب، نان را عرضه نمایند زیرا این امر باعث ایجاد تنش در بازار مصرف می‌شود».

وی تاکید کرده که «اگر قرار باشد هر کس به واسطه برداشت خود نسبت به برخورد با قانون اقدام کند نمی‌توان بازار مصرف را کنترل کرد».

گفتنی است از روز دهم آذرماه با مجوز دولت، قیمت انواع نان در ایران افزایش یافت که این افزایش در برخی شهرها تا دو برابر قیمت پیشین نیز گزارش شده است.

بیشتر بخوانید

قیمت نان در ایران حدود ۴٠ درصد افزایش یافته است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,