Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
روزانه با کوچه، چهارشنبه هفدهم دی ۹۳

«داعش یک دانشکده پزشکی افتتاح کرده با مدت زمان تحصیل سه سال»

2015 January 07

شهرزاد کریمی / رادیوکوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش اعلام کرد یک دانشکده پزشکی در استان الرقه پایگاه اصلی خود در سوریه افتتاح کرده که مدت زمان تحصیل در آن تنها ۳ سال است.
این دوره سه ساله، به شش مرحله تقسیم می‌شود و جنبه‌های نظری و عملی پزشکی را شامل می‌شود.
این اطلاعیه برای کسانی که «شرایط جنگ» باعث شده نتوانند مدرک پایان دوره متوسطه را دریافت کنند، تسهیلاتی قائل شده است. افراد مشمول این تسهیلات می‌شوند که معدل دوره راهنمایی آن‌ها، از هشتاد درصد بیشتر باشد که در این صورت می‌توانند «در امتحان رقابتی برای ورود به دانشگاه شرکت کنند.»
بنا براین اطلاعیه، داوطلبان دختر و پسر می‌توانند ظرف مدت یک ماه، به ساختمان دانشکده پزشکی در الرقه مراجعه کنند. در این اطلاعیه، آدرس دانشکده پزشکی داعش ذکر نشده اما شماری از فعالان، تصاویری از این دانشکده را در شبکه‌های اجتماعی، منتشر کردند.
2

امروز هم‌چنین در برنامه روزانه با کوچه خواهیم داشت:
به دنبال حمله انتحاری سه‌شنبه شب ششم ژانویه، توسط یک زن به یک پاسگاه پلیس در محله توریستی «سلطان احمد» «استانبول»، رسانه‌های ترکیه تصاویری از دوربین‌های مدار بسته منتشر کردند که احتمال آن می‌رود، به زن مهاجم مربوط است.
«اسحاق جهانگیری»، معاون اول رییس جمهوری ایران، در پایان نخستین کنفرانس اقتصاد ایران در تهران گفت که مشکلات اقتصادی این کشور با راه‌کارهای ضربتی و تسکین دهنده در درازمدت حل نمی شوند.
گروهی از باستان‌شناسان جمهوری چک موفق شده‌اند آرامگاه یک ملکه مصری ناشناخته را که همسر«فرعون نفرفره» است، بعد از ۴۵۰۰ سال از دل خاک بیرون آورند.
قوانین موجود افراد کمتر از هجده سال سن را کودک می‌داند اما با این حال سالانه حدود هزار و پانصد تا دو هزار نوزاد از مادران کمتر از پانزده سال در کشور متولد می‌شوند و این کودکان با انواع آسیب‌ها مواجه هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,