Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
از سوی دادگاه ویژه روحانیت

«محکومیت حمید رسایی به اتهام مسائل مالی و توهین به مقدسات»

2015 January 08

خبر / رادیو کوچه

 

«محمود علیزاده طباطبایی»، وکیل دادگستری می‌گوید، حمید رسایی، نماینده مجلس ایران از سوی دادگاه ویژه روحانیت «چند مورد محکومیت قطعی» دارد.

وب‌سایت «سحام‌نیوز» روز پنج‌شنبه هجدهم دی ماه گزارش داده است، محمود علیزاده گفته است که این نماینده مجلس به اتهامات «مسائل مالی و توهین به مقدسات» از سوی دادگاه ویژه روحانیت محکوم شده است.

بنابه این گزارش، وکیل «مهدی هاشمی رفسنجانی» در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایرنا»، افزوده است هنگامی که برای پیگیری شکایت موکلش از حمید رسایی به دادگاه ویژه روحانیت رفته، متوجه شده که این نماینده مجلس چندین محکومیت قطعی دارد.

«علیزاده طباطبایی» پیش‌تر نیز درباره اظهارات «رسایی» در مورد اتهامات موکلش گفته بود: «در ابتدا اتهامات آقای هاشمی را اقتصادی مطرح می‌کردند اما بعدها عنوان کردند که وی در آشوب‌های سال ۸۸ نقش داشته است در صورتی که هاشمی در این قضایا حضور نداشته و در هیچ تظاهراتی نبوده است.»

rasai

وی افزود: «فعالیت‌های موکلم مربوط به قبل از انتخابات سال ۸۸ است و برای ما سئوال این است که چرا علیه آقای رسایی هیچ اقدامی انجام نمی‌شود و به شکایت‌های ما توجه نمی‌کنند.»

به‌گفته «علیزاده طباطبایی»، «مهدی هاشمی» پاسخ اظهارات رسایی را در نامه‌ای به هیات رئیسه مجلس ارسال کرده که پس از تایید هیات رئیسه در جلسه علنی مجلس خوانده خواهد شد.

«حمید رسایی»، نماینده مجلس و از منتقدان سرسخت خانواده هاشمی آبان‌ماه امسال به‌هنگام برگزاری جلسه محاکمه «مهدی هاشمی» در بیرون از دادگاه حضور یافت و گفت که در حال تهیه این نامه است تا از قوه قضائیه بخواهد که دادگاه هاشمی را علنی برگزار کند.

رسایی افزود که در جریان این پرونده «فشار زیادی» به قوه قضائیه وارد شده است، اما نمایندگان مجلس به دقت مسیر این پرونده و فشار‌هایی که وارد می‌شود را رصد می‌‌کنند.

حمید رسایی ۲۸ آذر ۱۳۹۲ نیز دو روز پس از آزادی مهدی هاشمی رفسنجانی از زندان، درسخنانی درمجلس ضمن انتقاد شدید از آزادی وی، مهدی هاشمی را «ام‌الفساد و شاه کلید کودتای ۸۸» نامید و خانواده هاشمی رفسنجانی را یک «خانواده اختاپوسی» توصیف کرد.

مهدی هاشمی اکنون با وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی آزاد است. تاکنون جزئیاتی از پرونده قضایی و روند دادرسی آن اعلام نشده است اما گفته می‌شود اتهامات او شامل موارد اقتصادی و امنیتی است.

مطالب مرتبط

واکنش علیزاده طباطبایی به حضور رسایی در دادگاه مهدی هاشمی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,