Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
خبرهای ورزشی

«پست فیس‌بوکی کی‌روش با پرچم شیر و خورشید دردسرساز شد»

2015 January 08

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

پست فیس‌بوکی کی‌روش با پرچم شیر و خورشید دردسرساز شد

یک پست فیس‌بوکی در آستانه جام ملت‌های آسیا، بار دیگر حاشیه را به جان یکی از پر‌امیدترین تیم‌های دوره اخیر بزرگ‌ترین فستیوال ملی آسیا انداخت.

روزنامه شهروند نوشت: یک پست فیس‌بوکی در آستانه جام ملت‌های آسیا، بار دیگر حاشیه را به جان یکی از پر‌امیدترین تیم‌های دوره اخیر بزرگ‌ترین فستیوال ملی آسیا انداخت. «کارلوس کی‌روش» برای تهییج ایرانی‌ها در صفحه شخصی‌اش در فیس‌بوک از جمله «دوباره منتظر شما هستیم» استفاده کرد، اما عکس انتشار یافته در پایین این نوشته، جنجال‌های زیادی به وجود آورد چون در این تصویر پرچم رژیم قبلی، دیده می‌شود؛ آن‌چه عبور از خط قرمزهای نظام جمهوری اسلامی به حساب می‌آید.

بعید به نظر می‌رسد شخصی حرفه‌ای به نام کی‌روش، عامدانه این عکس را منتشر کرده باشد، اما اگر این احتمال که اطرافیان او یا شخص و اشخاص گردانندگان فیس‌بوکی سرمربی به انگیزه‌های سیاسی این اقدام را انجام داده باشند، نگرانی‌های زیادی درباره آینده مرد پرتغالی روی نیمکت تیم‌ملی به‌وجود می‌آورد. به هرحال در اولین واکنش به این اتفاق، کمیته اخلاق فدراسیون از تهران به کی‌روش پیغام داده هر چه زود‌تر پست خود را حذف کند.

تیم‌ملی در جام ملت‌های آسیا، آن زمان که باید به انتظار ٣٩ ساله ایرانی‌ها خاتمه دهد، دچار اختلاف و چند‌‌دستگی فراوان می‌شود. البته فرضیه گردانده شدن امور فیس‌بوکی شخص سرمربی توسط فرد یا افراد دیگر، می‌تواند اتهامات را از دوش مرد پرتغالی بردارد اما حتا در این صورت هم کی‌روش، باید پاسخگو باشد.

در این شرایط حرف‌های «حجت‌الاسلام علیپور» آبی روی آتش اخبار تلقی می‌شود: کفاشیان و نبی حتمن تذکرات لازم را در محل برگزاری مسابقات به اعضای تیم‌ملی می‌دهند. شاید صفحه او را هک کرده‌اند و برخی تصاویر را در آن قرار داده‌اند.

1

این اتفاق، تنور اپوزیسیون خارج از کشور را داغ می‌کند. آنهایی که از هر فرصتی برای ابراز نظرهای سیاسی خود در قالب هواداری از تیم‌ملی استفاده می‌کنند و پرچم‌های ایران در طول تاریخ را بهانه‌ای برای این کار می‌دانند، قطعن با این عکس درج شده در صفحه فیس‌بوک کی‌روش، بیش از پیش به سیاسی‌کاری روی سکوهای داغ ورزشگاه‌های محل برگزاری شانزدهمین دوره جام‌ملت‌های آسیا ترغیب می‌شوند.

موضوع از آن‌جایی که یک مساله مهم سیاسی است، ابعاد پیچیده‌ای به خود می‌گیرد. اگر کی‌روش اقدام به پاک‌کردن پست فیس‌بوکی خود کرده باشد، ماجرا ختم به خیر می‌شود اما چنان‌چه بر اقدام خود اصرار کند، این تلقی را به وجود می‌آورد که عامدانه این عکس را برای پست فیس‌بوکی خود انتخاب کرده است. در این‌صورت، فدراسیون قطعن فقط تا پایان جام ملت‌های آسیا دندان روی جگر خواهد گذاشت و کی‌روش حتا اگر قهرمان شود و مایل به ماندن هم نشان دهد، قطعن از استرالیا به خانه‌اش باز می‌گردد. ماجرای دیگر و در واقع اقدام پیشگیرانه‌ای که می‌توانست مانع این اتفاق شود، منع کادر‌فنی و بازیکنان از استفاده از شبکه‌های اجتماعی در طول حضور در این تورنمنت بود؛ آن‌چه برخی تیم‌های بزرگ مانند هلند به دستور سرمربی خود در طول تورنمنت‌های مهم انجام می‌دهند.

با آهنگ راک اند رول نمی‌توانم سامبا برقصم

«کارلوس کی‌روش» می‌گوید قرار نیست در جام ملت‌ها بی‌محابا پیش بتازند و شانس موفقیت‌شان را کم کنند.

kirosh

به گزارش  خبرآنلاین، سرمربی تیم‌ملی ایران که تیمش در آستانه بازی‌های جام ملت‌های آسیا بار دیگر «هاشم بیک‌زاده» را به دلیل آسیب دیدگی شدید از دست داد درباره تیمش در این بازی‌ها حرف جالبی برای گفتن دارد. او در این‌باره به یک رادیوی محلی فارسی زبان در سیدنی گفته است: تاکتیک ما همان تاکتیک جام‌جهانی است. وقتی که تیم رقیبت جلوی شما هجومی بازی می‌کند و فشار می‌آورد باید عقب برگردی و دفاع کنی. مثل این است که وقتی موسیقی راک اند رول پخش می‌کنند بخواهی سامبا برقصی و این امکان‌پذیر نیست. سبک بازی حریفان سبب می‌شود تا ما در بازی تعیین استراتژی کنیم.

ایران در رده پنجاه و یکم جهان و تیم برتر آسیا ماند

تیم‌ملی فوتبال ایران در تازه‌ترین رده‌بندی جهانی جای‌گاه خود را در رده پنجاه و یکم جهان حفظ کرد و هم‌چنان تیم برتر آسیا ماند.

t-m

 

به گزارش فارس، سایت فدراسیون جهانی فوتبال «فیفا» امروز پنج‌شنبه ١٨ دی‌ماه ١٣٩٣ رده‌بندی برترین تیم‌های ملی فوتبال جهان را از تاریخ ١٨ دسامبر ٢٠١۴ تا ٨ ژانویه ٢٠١۵ (٢٧ آذر تا ١٨ دی ٩٣) اعلام کرد. بر این اساس ایران پانصد و هشتاد و هشت امتیاز گرفت و هم‌چنان در رده پنجاه و یکم جهان ایستاد. هم‌چنان به عنوان تیم برتر قاره آسیا جای‌گاه خود را حفظ کرد.

امارات، بحرین و قطر به عنوان ٣ حریف ایران در جام ملت‌های آسیا به ترتیب ۴٠٨، ٢٩٢ و ٣۴٧ در رده جهانی ٨٠ و ١١٠ و ٩٢ و در سطح آسیا در رده چهارم، یازدهم، پنجم شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,