Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
زیر یه خم

«از تولید پیراهن ورزشی شتر تا جایزه ایرانی بوقلمون و راز عدد ۶٠»

2015 January 09

رادیو کوچه / مسیب سروندی

 

هم‌راه شما خوهیم بود با یکی دیگر از سری برنامه‌های زیر یه خم، در این برنامه با وجود برگزاری جام ملت‌های آسیا، روند برنامه مانند همیشه است و البته اخبار مختلف این مسابقات را نیز برایتان پوشش خواهیم داد و در این برنامه راز عدد ۶٠ روی بازوبند کاپیتانی تیم‌ها و لوگوی ای‌اف‌سی را برایتان خواهیم گفت.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«کریمی در پرسپولیس دنبال پست و قرارداد نیست»

نایب‌رییس هیات‌مدیره پرسپولیس گفت: «علی کریمی» دنبال قرارداد و پست نیست ولی با توجه به علاقه‌مندی هواداران و توانایی‌هایی که دارد، می‌خواهیم از حضورش در کنار تیم استفاده کنیم.

«علی‌اکبر طاهری» در گفت‌و‌گو با سایت باشگاه پرسپولیس افزود: علی کریمی یکی از اسطوره‌های باشگاه پرسپولیس است و ما در خانه‌اش میزبان او بودیم و از این‌که تحت هر عنوانی در جمع اعضای تیم باشد، استقبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: بی‌شک هدف و وظیفه همه ما خدمت به پرسپولیس و شاد کردن هواداران است. علی کریمی هم در جریان حضور در محل تمرین و در باشگاه پرسپولیس تاکید داشت، دنبال قرارداد یا پست نیست ولی دوست دارد آن‌چه که می‌تواند را برای تیم انجام دهد.

علی‌اکبر طاهری درباره نشستی که در محل باشگاه با علی کریمی داشت، خاطر نشان کرد: یک نشست صمیمانه و دوستانه بود و در جریان آن درباره مسایل مختلف تیم صحبت کردیم. او یکی از پرسپولیسی‌هایی است که هیچ چیز غیر از موفقیت تیم برایش مهم نیست. شاید به ظاهر ما میزبان او بودیم اما کریمی به خانه خودش آمده بود. کریمی دنبال مسایلی مانند قرارداد و این حرف‌ها نیست ولی ما علاقه‌مندیم به هر نحوی از او استفاده کنیم.

karimi

 

مسوول امور اجرایی باشگاه پرسپولیس افزود: هواداران علاقه ویژه‌ای به علی کریمی دارند و کادر‌فنی و بازیکنان تیم نیز علاقه‌مندی خود را نسبت به وی نشان دادند. این فضای مثبت در خانواده پرسپولیس ارزشمند است. آقای کریمی هم قرار است کنار تیم حضور داشته باشند.

«کفاشیان نامزد نایب‌رییسی کنفدراسیون آسیا می‌شود»

رییس فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که اساس‌نامه منطقه جدید آسیا، آسیای میانه در کنگره امروز AFC مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش مهر، «علی کفاشیان» در حاشیه برگزاری مراسم افتتاحیه جام ملت‌های آسیا ٢٠١۵ استرالیا، در جمع خبرنگاران، ضمن بیان مطلب فوق گفت: در نشست کنگره امروز AFC  اساس‌نامه طرح شکل‌گیری منطقه آسیایی میانه با حضور کشورهای ایران، ازبکستان، تاجیکستان، افغانستان، ترکمنستان و قرقیزستان مورد تصویب قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در این شرایط شانس ایران است که در هیات‌رییسه قرار بگیرد. در نخستین نشست این تشکیلات جدید در مورد حضور نماینده ایران در نایب‌رییسی AFC مورد بررسی قرار می‌گیرد که در این شرایط باید بگویم شانس ایران برای به دست آوردن این عنوان مهم افزایش یافته است. قطعن با تشکیل این بخش جدید، ایران می‌تواند نقش بیشتری در توسعه فوتبال این منطقه و آسیا داشته باشد.

رییس فدراسیون فوتبال ایران هم‌چنین اضافه کرد: البته یک ایرانی قطعن به عنوان نامزد کسب کرسی نایب‌رییسی AFC معرفی می‌شود که در این بین خودم هم نامزد پذیرش این پست خواهم شد.

وی در ادامه با بیان این‌که «مهدی محمدنبی» از روز پنج‌شنبه کار خود را به عنوان سرپرست تیم‌ملی فوتبال ایران شروع کرده، یاد‌آور شد: امروز به خاطر حضور در کنگره در محل اردوی تیم‌ملی حضور نیافتم. هم‌چنین عصر امروز هم برای حضور در دیدار افتتاحیه به ورزشگاه آمده‌ام. البته شرایط تیم خوب است و تمرینات مناسبی را پیگیری کرده و می‌کند.

کفاشیان در ادامه یادآور شد: متاسفانه «هاشم بیک‌زاده» مصدوم شد و «خانزاده» به جایش به استرالیا آمد. شرایط تیم هم خوب است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که چه‌قدر به قهرمانی تیم‌ملی ایران امیدوار است، افزود: در دو، سه بازی نخست شرایط تیم مشخص می‌شود. البته تیم‌ملی شرایط خوبی دارند و بازیکنان هم باید در زمین مسابقه عمل‌کرد خوبی داشته باشند.

kafashian

رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به این‌که ممکن است شرایط جوی به سود ایران باشد اما نفرات تیم باید در زمین هم خوب باشند، یادآور شد: دیدار با بحرین، شروع مهمی برای ایران است. ضمن این‌که پس از تماشای بازی اول به ایران بر‌می‌گردم زیرا کار زیادی دارم. البته اگر شرایط خوب بود دوباره به استرالیا بر می‌گردم.

وی با اشاره به این‌که هیچ بحثی در این نشست در مورد میزبانی جام ملت‌های آسیا ٢٠١٩نشد، تاکید کرد: در کنگره امروز تابلو‌فرش و لباس‌های طراحی شده را به رییس فدراسیون فوتبال استرالیا و «مایا داد» مسوول کمیته بانوان استرالیا و عضو کمیته بانوان فیفا اهدا کردم.

کفاشیان در پایان در مورد نحوه پرداخت مطالبات «کارلوس کی‌روش» و پاداش‌های تیم‌ملی گفت: مذاکرات لازم در این خصوص با فیفا انجام شده و قرار است به زودی این پول‌ها توسط فیفا پرداخت شود.

«مقایسه آماده‌سازی ایران با هم‌گروهی‌هایش»

تیم‌ملی فوتبال ایران در مقایسه با سه تیم هم‌گروهش در جام ملت‌های آسیا، عمل‌کرد ضعیف‌تری برای آماده‌سازی داشته است.

به گزارش ایسنا، شانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا در استرالیا آغاز شده و این در حالی است که تیم‌ملی فوتبال ایران باید در مرحله گروهی با تیم‌های بحرین، امارات و قطر مصاف دهد. «کارلوس کی‌روش» سرمربی پرتغالی تیم‌ملی در گفت‌وگوهایش تاکید کرده که از روند آماده‌سازی تیمش راضی نیست؛ هر چند شاید این حرف‌ها حربه‌ای برای مخفی نگه داشتن میزان آمادگی تیم‌ملی از چشم حریفان باشد، اما با این حال نگاهی مختصر داریم به آن‌چه ایران و سه رقیبش در راه آماده‌سازی برای حضور در جام ملت‌ها انجام داده‌اند.

ایران؛ ناشناخته، مبهم، پر‌امید

تیم‌ملی فوتبال ایران که در جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل عمل‌کردی قابل قبول داشت و تحسین بسیاری از کارشناسان قاره کهن را برانگیخت، پس از جام‌جهانی فعالیت خاص و ویژه‌ای نداشته تا میزان آمادگی‌اش برای جام ملت‌ها کاملن مبهم و ناشناخته باشد.

حریفان تیم‌ملی و مخصوصن تیم‌های مدعی قهرمانی جام ملت‌ها، از ایران تصور همان تیمی را دارند که در جام‌جهانی ٢٠١۴، بیش از ٩٠ دقیقه دروازه‌اش را برابر نایب‌قهرمان جهان بسته نگه داشت و حتا می‌توانست گل‌زنی کند. از نظر رقبا ایران تیم خطرناکی است که می‌تواند در آسیا نتایج خوبی بگیرد اما حکایت تیم‌ملی از زاویه‌ دیگر، کاملن متفاوت است.

در ایران، بیشتر کارشناسان معتقدند که عدم وجود بازی‌های دوستانه مناسب و کافی پس از جام‌جهانی می‌تواند برای تیم‌ملی مشکل ایجاد کند و این در حالی است که حریفان ایران در این زمینه پرتلاش و فعال بوده‌اند. حتا کارلوس کی‌روش هم از این موضوع انتقاد کرده است.

t-m

ایران پس از جام‌جهانی دو دیدار دوستانه و تدارکاتی با تیم‌های ملی کره‌جنوبی و عراق انجام داد و یک دیدارش که قرار بود با فلسطین باشد لغو شد. تیم‌ملی هم‌چنین اردویی در آفریقای جنوبی برگزار کرد که به گفته مسوولان تیم، آب و هوایی کاملن مشابه استرالیا داشته است.

ایران در هر دو بازی تدارکاتی‌اش با نتیجه مشابه یک بر صفر پیروز شد. این مسئله از تداوم روند تیم‌ملی در حفظ دروازه و چشم داشتن به ضد حمله‌ها حکایت می‌کند؛ روشی که برخی معتقدند در آسیا جواب نمی‌دهد ولی فعلن در دو بازی با توفیق هم‌راه بوده است.

بحرین؛ زهر‌دار، دارای رشد محسوس

نخستین حریف ایران در جام ملت‌های آسیا چندین سال است که در حال رشد و پیشرفت در فوتبال است. سرمایه‌گذاری زیاد این کشور کوچک حاشیه‌ خلیج فارس باعث شده که تیم‌ملی فوتبال بحرین اکنون یکی از تیم‌های سخت‌کوش و امیدوارم در غرب آسیا باشد.

بحرین در مقدماتی جام‌جهانی ٢٠١٠، عمل‌کرد خوبی داشت و موفق شد به پلی‌آف راه یابد. در این سال بحرینی‌ها با برتری مقابل عربستان حریف تیم‌ملی نیوزیلند شدند، آنها در دیدار رفت به تساوی بدون گل رسیدند، اما در بازی برگشت، نیوزلندی‌ها روی یک ضربه کرنر به گل رسیدند و جواز حضور در جام‌جهانی را به‌دست آوردند.

بحرین در دو ماه منتهی به جام ملت‌های آسیا چندین بازی دوستانه و رسمی انجام داده است. این تیم در چارچوب جام خلیج فارس از عربستان ٣ بر صفر شکست خورد و با تیم‌های قطر و یمن به تساوی بدون گل دست یافت.

پیش از جام خلیج فارس، بحرین سنگاپور را در دیداری دوستانه ٢ بر صفر شکست داد. این تیم پیش از جام ملت‌ها و در اواخر سال ٢٠١۴ در دیداری دوستانه عربستان سعودی را با نتیجه عجیب ۴ بر یک شکست داد و در نخستین ماه سال جدید میلادی هم یک بر صفر به اردن پیروز شد.

امارات؛ در حال پیشرفت، بازنده همیشگی

امارات جزو تیم‌هایی است که معمولن برابر ایران شکست خورده و هیچ‌گاه حریفی جدی به حساب نیامده است. با این حال امارات هم مانند سایر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در حال پیشرفت در فوتبال است.

امارات هم مانند بحرین در جام خلیج فارس شرکت کرده و چهار دیدار در آن جام انجام داده است. شکست ٣ بر ٢ از عربستان تساوی ٢ بر ٢ با پیروزی ٢ بر صفر بر عراق، با کویت و تساوی بدون گل با عمان حاصل کار امارات در جام خلیج فارس بود. این تیم یک دیدار دوستانه هم پیش از این جام با لبنان داشت و این تیم را ٣ بر ٢ شکست داد. امارات در آخرین ماه سال ٢٠١۴ در دیداری دوستانه با یک گل اردن را شکست داد.

قطر؛ سخت‌کوش، چند ملیتی، امیدوار به صعود

تیم‌ملی قطر چند سالی است که قصد دارد خود را به عنوان یک تیم مدعی در آسیا مطرح کند اما هر بار تلاشش ناکام می‌ماند. با این حال تیم چند ملیتی قطر در سال‌های اخیر پیشرفت محسوسی داشته و در مسابقه‌های انتخابی جام‌جهانی ٢٠١۴ هم ایران را با مشکل روبه‌رو کرد.

قطر در جام خلیج فارس که تقریبن دو ماه قبل از جام ملت‌ها برگزار شد، چهار دیدار انجام داد. این تیم، عمان را ٣ بر یک شکست داد، با عربستان به تساوی یک بر یک رسید و دیدارش با تیم‌های بحرین و یمن هیچ گلی نداشت.

قطر در نوامبر ٢٠١۴ دیداری تدارکاتی با کره‌شمالی انجام داد و حریف شرق آسیایی‌اش را با نتیجه ٣ بر یک شکست داد. قطر در استرالیا و چند روز مانده به شروع جام ملت‌ها هم با تیم باشگاهی تیم ولینگتون نیوزلند دیدار کرد و با همان نتیجه ٣ بر یک پیروز شد.

به گزارش ایسنا، تیم‌ملی فوتبال ایران، یک‌شنبه ٢١ دی‌ماه در نخستین دیدارش در جام ملت‌های آسیا با بحرین دیدار می‌کند.

«بی‌کارم، به من کار بدهید»

اردونشین سابق بوکس ایران که ماه گذشته قهرمان کشور شد و کاپ تکنیک را هم گرفت بی‌کار است و سخت به دنبال کار می‌گردد.

box

«مصطفی زارع»، بوکسور لرستانی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد شرایط مسابقات قهرمانی کشور، اظهار کرد: این رقابت‌ها ماه گذشته در بروجرد برگزار شد که در وزن ۶۴- کیلوگرم قهرمان شدم و در پایان هم کاپ تکنیک را به من دادند، این دوره از رقابت‌ها نسبت به سال‌های گذشته سطح بالایی داشت. من چهار یا پنج مدال کشوری را در کارنامه دارم.

وی در پاسخ به این سوال که با داشتن این تعداد مدال کشوری چرا هیچ‌گاه به مسابقات برون مرزی اعزام نشده، افزود: خیلی بدشانس هستم و چندین مرحله تا زمان اعزام تیم در اردو بودم، اما در روزهای آخر به دلیل آسیب دیدگی‌ از تیم‌ملی خط خوردم. سال ٨٨ در مسابقات قهرمانی کشور در حالی‌که با کتف شکسته مبارزه می‌کردم نقره گرفتم. بعد از این رقابت‌ها به اردوی تیم‌ملی آمدم و مدتی در اردو بودم، اما به خاطر مصدومیت مجبور شدم اردو را ترک کنم.

قهرمان بوکس ایران با اشاره به این‌که بعد هم با وجود قهرمانی در کشور به خاطر مصدومیت نتوانست در اردوی تیم‌ملی بماند، گفت: این اتفاق چندین بار برایم رخ داد و این مصدومیت اجازه نداد تا در هیچ اعزامی هم‌راه تیم‌ملی باشم.

وی افزود: بعد از این‌که به خاطر این بدشانسی چندین بار از اردوها کنار رفتم، آسیب دیدگی‌ام را جراحی کردم و خدا را شکر بعد از حدود سه سال دوری، به رینگ برگشتم. مسابقات قهرمانی کشور بروجرد اولین مسابقه‌ام بعد از سه سال دوری بود که خدا را شکر با کسب مدال طلا به پایان رسید.

زارع با گلایه از شرایطش گفت: ٢۶ ساله هستم و هنوز هیچ شغلی ندارم. پدرم که ٢۵ درصد جانبازی دارد تمام خرجم را می‌دهد و از این بابت واقعن شرمنده او هستم. سربار خانواده‌ام شده‌ام و نمی‌دانم چه کار کنم.

وی گفت: این همه سال است که بوکس می‌کنم، اما هیچ چیزی ندارم. تنها راهی که کمی پول می‌توانستیم بگیریم برگزاری لیگ بود که آن هم چهار سال است، تعطیل شده است. آیا واقعن این طور می‌شود زندگی کرد؟ با وجود این مدال‌ها، جانبازی پدرم و امتیازاتی که دارم هنوز هیچ شغلی ندارم. به خدا قسم هر شغلی باشد انجام می‌دهم فقط می‌خواهم یک شغل داشته باشم و سربار نباشم.

زارع در پاسخ به این سوال که چرا یک شغل پاره‌وقت برای خودش فراهم نمی‌کند؟ گفت: با توجه به حضور در اردوهای تیم‌ملی نمی‌توانم کار نیمه‌وقت را هم انجام دهم، چرا که باید در تهران باشم. در این‌جا هم که متاسفانه هیچ شغلی ندارم. البته چندین بار قول‌هایی داده‌اند اما خبری نیست.

قهرمان بوکس ایران در مورد غیبتش در اردوهای تیم‌ملی گفت: با کمک پدرم در رشته تربیت‌بدنی مشغول تحصیل هستم و هم اکنون در فصل امتحانات قرار دارم. به رییس هیات لرستان گفته‌ام که با مسوولان فدراسیون صحبت کند و بگوید بنده تا ٣٠ دی امتحان دارم و نمی‌توانم به اردو بیایم.

وی ادامه داد: من با این همه امتیازاتی که دارم بی‌کارم و هیچ راه کسب درآمدی ندارم. امیدوارم فرجی شود و بتوانم بالاخره یک شغل برای خودم داشته باشم.

«نکونام با یکی از این بازوبندهای کاپیتانی در جام ملت‌های آسیا»

کنفدراسیون فوتبال آسیا از بازوبندهای ویژه بازی‌های آسیایی رونمایی کرد.

60

به گزارش  خبرآنلاین، بازوبندهای ویژه مسابقات جام ملت‌های آسیا رو نمایی شد. روی این بازوبندها شعار بیشتر از ۶٠ دقیقه نوشته شده است. این شعار جدید فوتبال آسیاست که جای بازی جوان‌مردانه را گرفته است. شعاری که نشان می‌دهد همه تلاش دارند فوتبال در آسیا به سمتی برود که بیش از ۶٠ دقیقه مفید در هر بازی رسمی داشته باشد و به نوعی این مبارزه‌ای است با بازی ضد فوتبال و مصدومیت‌های الکی برای وقت‌کشی که در فوتبال این قاره زیاد اتفاق می‌افتد.

«جواد نکونام» یکی از ١۶ کاپیتانی است که با این نوع بازوبندها به زمین مسابقه خواهد رفت.

«ایران شانس چهارم قهرمانی آسیا از نظر شرط‌بندان»

یکی از روزنامه‌های پرتیراژ استرالیا، ایران را بخت چهارم قهرمانی جام ملت‌های آسیا از نظر شرط‌بندان معرفی کرد.

به گزارش فارس از استرالیا، با اعلام روزنامه استرالیایی ادورتیزر، تیم‌ملی ایران بخت چهارم قهرمانی معرفی شده است.

در گزارش این روزنامه بخت‌های قهرمانی به ترتیب زیر هستند:

استرالیا و ژاپن، بخت اول

کره‌جنوبی، بخت سوم

ایران، بخت چهارم

ازبکستان، بخت پنجم

چین و اماراتف بخت ششم

عراق و عربستان، بخت هشتم

اردن، بخت دهم

قطر، بخت یازدهم

عمانو کره شمالی، بخت دوازدهم

بحرین و کویت، بخت چهاردهم

فلسطین، بخت شانزدهم

«لباس ورزشی مخصوص شتر در امارات و جایزه بوقلمون در ایران»

چندی پیش شخصی شرکت تولید وسایل لوکس به نام «الشبله» در امارات، لباس‌های ورزشی مخصوص شتر را معرفی کرد که در کمال تعجب با استقبال بسیار خوبی نیز از سوی مردم این کشور روبه‌رو شده است.

shotor

به گزارش جهان، اگر لباس‌های ورزشی با کیفیت می‌توانند در نحوه ورزش کردن و قابلیت‌های انسان تاثیر‌گذار باشند پس حتمن می‌توانند تاثیر مثبتی هم روی شتر داشته باشند. این دقیقن طرز فکر افرادی است که به تازگی دست به تولید لباس ورزشی برای شترها زده‌اند.

چندی پیش شخصی شرکت تولید وسایل لوکس به نام الشبله در امارات، لباس‌های ورزشی مخصوص شتر را معرفی کرد که در کمال تعجب با استقبال بسیار خوبی نیز از سوی مردم این کشور روبه‌رو شده است.

جوایز جالب در مسابقات والیبال لنگرود، جایزه ویژه برای تیم اول، بوقلمون و تیم دوم هم غاز. شما باشید غاز را انتخاب می‌کنید یا بوقلمون؟

«کپی‌برداری عراقی‌ها از روی دست کی‌روش»

ستاره عراقی استقلال می‌گوید با این‌که هنوز پولی از این تیم نگرفته اما به دلیل قولی که به سرمربی تیمش داده راهی کیش شده است.

«کرار جاسم»، درباره تمرینات استقلال در کیش گفت: تمرینات پر‌فشاری را پشت‌سر می‌گذاریم و تلاش می‌کنیم که برای ادامه بازی‌های لیگ آماده شویم.

kararjasem

هافبک استقلال با اشاره به بازی دوستانه ایران و عراق گفت: تیم‌ملی ایران با جوانانش جلوی عراق بازی خوبی انجام داد. البته تیمی که در نیمه اول از سوی شنیشل، سرمربی عراق به میدان رفت هم 5 بازیکن اصلی عراق را در خود جای نداده بود. با این وجود تیم شما بازی خوبی را به نمایش گذاشت. به نظرم این دوئل اصلی دو تیم نبود و اگر در بازی‌های حذفی، ایران و عراق به هم بخورند، بازی متفاوتی را از دو تیم می‌بینیم. مربی عراق دو بازیکن عراقی‌الاصل را از اروپا و آمریکا به ایران اضافه کرده است که بازیکنان خیلی خوبی هستند. یکی را از سوئد و دیگری را به از آمریکا آورده. درست مثل کاری که تیم‌ملی ایران درباره «دژاگه» و «قوچان‌نژاد» انجام داده است. این بازیکنان به افزایش توان تیمی عراق کمک کردند. اگر دو تیم در حذفی با هم بازی کنند به نظرم بازی دشواری برایشان می‌شود.

مطالب مرتبط

از تمرین دختر ملی‌پوش ایرانی در پارک تا شکست پرسپولیس در یارگیری

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , ,