Saturday, 18 July 2015
21 October 2021

«آقای اولاند داعش سنی و داعش شیعه هر دو یک راه را طی می‌کنند»

2015 January 10

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد، نظر‌های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست.  اگر نقد و نظری بر نوشته‌های این بخش دارید می‌توانید برای ما ارسال کنید. این مطلب بدون ویرایش رادیو کوچه منتشر شده است.

حشمت‌اله طبرزدی / وبلاگستان / رادیو کوچه

منبع: وب‌سایت محمد زمانی

 

آقای فرانسوا اولاند، رییس جمهوری ملت فرانسه

با درودهای گرم

به عنوان یک روزنامه نگار زندانی، وظیفه ی انسانی خود می دانم اقدام وحشیانه ی چند مسلمان افراطی در ترور چند شهروند به ویژه روزنامه نگاران کاریکاتوریست فرانسوی را محکوم کنم. همچنین لازم می دانم این فاجعه را به حضرتعالی، ملت بزرگ فرانسه، خانواده های قربانیان و به ویژه جامعه ی بزرگ نویسندگان، هنرمندان و روزنامه نگاران در سراسر جهان تسلیت بگویم. تروریست های مذهبی جزم اندیش، جاهل و بی رحم، با اینگونه اقدامات ددمنشانه، آزادی های اساسی و ارزش های دموکراتیک دنیای مدرن و سکولار را نشانه گرفته و تلاش می کنند بشریت متمدن را به دوران جاهلیت عرب در ١۴٠٠سال پیش برگردانند.

این گروههای به شدت جزم اندیش و ایدئولوژیک، سالیانی است ملت های خاور میانه، بخشهایی از آسیا و آفریقا را با خشونت و قدرت طلبی به گروگان گرفته و اینک اروپا را نشانه گرفته اند. داعش، القاعده، طالبان، حزب اله و جمهوری اسلامی حاکم بر ایران نمونه هایی از این گروههای مذهبی- سیاسی هستند که با آمیختن دین با قدرت و حکومت، سعی می کنند عقیده و منافع خود را به نام خدا، بر اکثریت تحمیل کنند و اجازه ی آزادی و پیشرفت به ملت های زیر سلطه و ستم خود ندهند. داعش سنی و داعش شیعی، هر دو یک راه را طی می کنند.

tabarzadi

مگر فتوای ترور سلمان رشدی توسط خمینی را فراموش کرده اید؟ مگر همین روحانیون حاکم بر ایران دهها دگر اندیش مخالف خود را در فرانسه و کشورهای اروپایی ترور نکردند؟ مگر پس از انقلاب بهمن ۵٧ با به قدرت رسیدن اسلام سیاسی در ایران، خمینی و یارانش هزاران دگر اندیش، روزنامه نگار و مخالف سیاسی یا عقیدتی را ترور، اعدام، شکنجه، زندانی و قلع و قمع نکردند؟ مگر همین امروز، خامنه ای به عنوان جانشین خمینی و یاران او آزادی های اساسی ملت ایران را سلب و عقاید مذهبی خود را از طریق ابزار حکومت، بر مردم ایران و بلکه منطقه تحمیل نمی کنند؟ ترور دگر اندیشان مذهبی و سیاسی، اسیدپاشی، شکنجه، زندان و سرکوب، ابزار عادی داعش شیعی حاکم بر ایران است. من به عنوان قدیمی ترین روزنامه نگار زندانی در ایران، با آگاهی دقیق از شرایط اجتماعی و سیاسی حاکم بر ایران، اعلام می دارم: ریشه ی همه ی این ترورها و وحشی گری ها در قدرت گیری گروههای جزم اندیش اسلامی در منطقه ی خاور میانه است. در واقع خطر اصلی از ناحیه ی اسلام سیاسی است. شوربختانه شروع این پدیده ی شوم با به قدرت رسیدن خمینی و روحانیون شیعی در ایران بوده و سایر گروههای افراطی اسلامی، از چنین الگویی کپی برداری کردند. دول متمدن به ویژه اروپایی ها باید آگاه باشند هر نوع معامله و سازش با حکومتهای دینی که مذهب را ابزار قدرت خود ساخته اند نا امنی و ترور را در سراسر جهان گسترش خواهد داد.

اهتمام به دفاع از حقوق بشر، دموکراسی، عدالت طلبی و نفی هرگونه تبعیض در خاورمیانه، زمینه ساز تضعیف منشا این نا امنی ها هستند.

امید است دولت ها، ملت ها و به ویژه رسانه های آزاد در سراسر جهان به این امر توجه کافی داشته و گمان نکنند سرکوب روزنامه نگاران و آزادیخواهان و به ویژه سکولار دموکراسی خواهان ایران، ترکیه، عراق، یمن، سوریه و سایر کشورهای منطقه ارتباطی با منافع ملی آنها ندارند.

 

روزنامه نگار زندانی؛ حشمت اله طبرزدی

هجدهم دیماه هزار و سیصد و نود و سه خورشیدی

ایران – کرج – زندان گوهردشت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,