Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
خبرهای ورزشی

«عرب‌ها حاضرند برای حذف تیم ملی ایران تبانی کنند»

2015 January 10

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

عرب‌ها حاضرند برای حذف تیم ملی ایران تبانی کنند

پیشکسوت فوتبال ایران با بیان این‌که تیم‌ملی در زمان «کارلوس کی‌روش» تنها روی کارهای دفاعی تمرکز کرده است گفت: شرایط جام ملت‌ها با جام‌جهانی خیلی فرق دارد و نمی‌توان با همان سبک بازی کرد.

«ابراهیم آشتیانی» در گفت‌و‌گو با مهر، در خصوص شرایط تیم‌ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا بیان کرد: به نظرم مشکل اساسی که در تیم‌ملی وجود دارد این است که کی‌روش از زمانی‌که به ایران آمده روی سبک دفاعی کار کرده و حتا قبل از جام‌جهانی نیز مقابل ازبکستان و کره‌جنوبی شاهد استفاده از این سیستم بودیم که در برخی موارد جواب داد ولی در چند بازی هم جواب‌گو نبوده است.

ashtiani

بازیکن پیشین تیم‌ملی فوتبال با اشاره به تفاوت‌های جام ملت‌ها و جام‌جهانی گفت: در جام ملت‌ها نمی‌شود با این سبک بازی کرد چرا که ما مدعی قهرمانی هستیم و اگر با همین روش بازی کنیم ممکن است در همان دور مقدماتی حذف شویم. باید دید کی‌روش چطور می‌تواند بین سبک دفاعی و تهاجمی تطبیق ایجاد کند. نه این‌که تنها از «قوچان‌نژاد» در خط حمله استفاده کند.

آشتیانی در بخش دیگری از اظهاراتش عنوان کرد: ما باید همه دیدارهای مقدماتی را ببریم. حریفان ما تیم‌های عربی هستند که برای حذف ایران حاضرند تبانی کنند بنابراین برای این‌که قدرت‌مندانه مسابقات را پشت‌سر بگذاریم نیاز به این داریم که بازی‌های تهاجمی را به نمایش بگذاریم. ضمن این‌که حضور برخی بازیکنان جوان باعث شده که دوندگی تیم‌ملی بیشتر بشود.

برنامه تیم‌ملی پیش از بازی با بحرین اعلام شد

تیم‌ملی فوتبال ایران پیش از دیدار با بحرین در زمین اصلی ورزشگاه مستطیل تمرین می‌کند.

آخرین تمرین تیم فوتبال ایران پیش از دیدار نخست خود در شانزدهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های استرالیا مقابل بحرین ساعت ١٨ فردا شنبه به وقت محلی و به مدت یک ساعت در زمین اصلی ورزشگاه مستطیل برگزار می‌شود.

هم‌چنین بعد از تمرین تیم‌ملی، «کارلوس کی‌روش» از ساعت ١٩:١۵ و به مدت ٣٠دقیقه پاسخگوی سوالات خبرنگاران خواهد بود. سپس از ساعت ٢٠تا ٢٠:٣٠، نشست خبری سرمربی تیم‌ملی بحرین برگزار می‌شود.

t-m

طبق برنامه اعلام شده، تمرین تیم بحرین هم از ساعت ٢٠:۴۵ الی ٢١:۴۵ در همین ورزشگاه برگزار می‌شود.

دیدار تیم‌های فوتبال ایران و بحرین در مرحله گروهی رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های آسیا، روز یک‌شنبه در ورزشگاه مستطیل انجام می‌شود.

در آسیا تیم‌ها از ایران می‌ترسند

بازیکن اسبق تیم‌ملی فوتبال ایران می‌گوید: در جام ملت‌ها در گروه ناخوشایندی قرار داریم چرا که در گذشته تجربیات ناخوشایندی چون بحرین داشته‌ایم.

به گزارش ایسنا، «مهدی مهدوی‌کیا» درباره شرایط قهرمانی تیم‌های مدعی در شانزدهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: استرالیا به هم‌راه ژاپن و کره از تیم‌های مدعی قهرمانی هستند و تیم‌ملی فوتبال ایران نیز با توجه به مربی با‌تجربه‌ای که دارد جزو مدعیان به شمار می‌آید هرچند که ایران بازی‌های تدارکاتی کمتری انجام داده، اما ما همواره از قدرت‌های اول آسیا بوده‌ایم و سایر تیم‌ها روی ما حساب ویژه‌ای باز می‌کنند.

mahdaoikia

او با متفاوت دانستن شرایط جام ملت‌های آسیا با جام‌جهانی گفت: شرایط در آسیا همانند جام‌جهانی نیست و در آسیا سایر تیم‌ها از ایران می‌ترسند چراکه ما با سابقه‌مان نشان داده‌ایم که می‌توانیم از پس این تیم‌ها بر‌بیاییم. شرایط ما به گونه‌ای است که از نظر ساختاری ابتدا به این فکر هستیم که گل نخوریم و این سیستم را در مقابل تیم‌های قدرت‌مند اتخاذ کرده‌ایم.

بازیکن اسبق تیم‌ملی فوتبال ایران با ابراز امیدواری با نسبت به عمل‌کرد «علیرضا جهانبخش» و «سردار آزمون» خاطرنشان کرد: در تیم‌ملی بازیکنانی چون دژآگه، نکونام،‌ حسینی و قوچان‌نژاد داریم که نشان دهنده تلفیقی از حضور بازیکنان جوان و با‌تجربه در تیم‌ملی ایران است.

«مهدوی‌کیا» درباره کناره‌گیری «علی کریمی» نیز گفت: من در جریان کار نیستم هر چند که این اتفاق می‌توانست تجربه خوبی برای کریمی باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,