Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
پورمحمدی در جمع خبرنگاران

«هنوز اقدامی درباره فیلترینگ نرم‌افزارهای تلفن‌همراه در ایران صورت نگرفته»

2015 January 12

خبر / رادیو کوچه

 

مصطفا پور محمدی وزیر دادگستری ایران گفت: درباره فیلترینگ سه نرم‌افزار واتس‌آپ، لاین و تانگو هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، روز یک‌شنبه بیست و یکم دی ماه گزارش داده است، مصطفا پورمحمدی در حاشیه امضای توافقنامه استرداد محکومین میان ایران و ژاپن درباره فیلترینگ سه‌نرم افزار لاین، واتس‌آپ و تانگو گفت: مباحثی در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه مطرح شده، اما هنوز تصمیمی برای فیلترینگ گرفته نشده است.

بنابه این گزارش، وزیر دادگستری ایران در ادامه افزوده است: دولت قصد ایجاد محدودیت ندارد، اما به مسائل اخلاقی توجه می‌کند.

پس از آن‌ این خبرگزاری «فارس» عصر روز چهارشنبه هفدهم دی ماه گزارش داده بود که با دستور مقام قضایی ۳ نرم افزار پیام رسان لاین، واتس آپ و تانگو فیلتر می‌شود.

22

همچنین خبرگزاری ایرنا نیز در همان روز گزارش داده بود، دقایقی پس از آن که یک منبع آگاه در کمیته تبیین مصادیق مجرمانه از صدور دستور قضایی فیلترینگ نرم افزار های ارتباطی واتس اپ ، تانگو و لاین خبر داد، یک عضو این کارگروه از صدور چنین حکمی ابراز بی اطلاعی کرد.

موضوع فیلتر برخی از نرم‌افزارها و سایت‌های اینترنتی در ایران مورد اختلاف برخی از دست‌اندرکاران دولت و روحانیون تندرو حکومت ایران است.

از جمله علم الهدی امام جمعه مشهد اردیبهشت ماه سال جاری با بیان این‌که ابزاری هم‌چون ماهواره و  نرم افزارهایی هم‌چون واتس‌آپ و فیس‌بوک اخلاق و رفتار جوامع اسلامی را تهدید می‌کنند، گفته بود: «نرم‌افزارهایی هم‌چون واتس‌آپ و فیس‌بوک جوان را به پای اینترنت می‌کشاند و موجبات فساد آنان را فراهم می‌سازد.»

بیشتر بخوانید

نرم‌افزارهای لاین، واتس‌آپ و تانگو به طور کامل فیلتر می‌شود

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,