Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
خبرهای ورزشی

«تحریم‌های اقتصادی علیه ایران جوان‌مردانه نیست»

2015 January 12

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تحریم‌های اقتصادی علیه ایران جوان‌مردانه نیست

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران دیدار تیمش برابر بحرین را بسیار سخت عنوان کرد و گفت: من با مشکلات زیاد تیم خود را آماده کردم زیرا هر دفعه گفتند پول در فیفا و یا AFC است. متاسفانه این تحریم‌ها جوان‌مردانه نیست که در چنین شرایط باید بگویم شخصن به عمل‌کرد بازیکنانم افتخار می‌کنم.

به گزارش مهر، «کارلوس کی‌روش» پس از پیروزی ٢ بر صفر تیمش مقابل بحرین در نخستین دیدار مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا، ضمن بیان مطلب فوق گفت: این بازی بسیار سختی بود، بحرین در ابتدا بازی بهتری را انجام داد، به همین خاطر چند دقیقه طول کشید تا به بازی برگردیم.

وی با بیان این‌که برای بازگشت به شرایط عادی باید بازیکنان تمرکز خودشان را حفظ می‌کردند، افزود: خوش‌بختانه این اتفاق با سرعت بالا رخ داد و بازی را در اختیار گرفتیم.

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران اضافه کرد: در دیدار دشوار با بحرین خیلی خوب بر بازی سوار شدیم، هرچند زودتر می‌توانستیم به گل برسیم. در مجموع تیم ایران در این بازی استحقاق پیروزی را داشت زیرا بازی خوبی انجام دادیم.

کارلوس کی‌روش با اشاره به این‌که تعویض نفراتی هم‌چون «قوچان‌نژاد» و «دژاگه» به خاطر برنامه‌های تاکتیکی بود، یادآور شد: سعی کردیم در دقایق پایانی با روی آوردن به ضد‌حملات، نتیجه بازی را حفظ یا بهتر کنیم. در مجموع برد خوبی کسب کردیم و به همه بازیکنانم تبریک می‌گویم.

kirosh

کی‌روش اضافه کرد: زدن گل همیشه برای هر تیمی خوشایند است و در زمان زدن گل خصوصن گل اول خوشحال می‌شوید. در نیمه نخست تیم برتر میدان بودیم و در نهایت به گل برتری رسیدیم. من در مجموع به عمل‌کرد تیمی نگاه می‌کنم نه انفرادی. مطمئنن به عنوان تیم عمل‌کرد خوبی داشته باشید، ٣-۴ بازیکن در آخر بازی می‌درخشند.

وی خاطرنشان کرد: البته تمرکز بازیکنانی مانند حسینی، پولادی، پورعلی گنجی و غفوری باعث شد بحرینی‌ها در ضد‌حملات موفق نباشند و حتا یک فرصت به تیم بحرین ندادیم. من باید بگویم در مورد عمل‌کرد کلی صحبت می‌کنم و شما می‌توانید در مورد مسایل انفرادی صحبت کنید.

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران ادامه داد: نباید فراموش کنیم جام ملت‌های آسیا مهم‌ترین روی‌داد در آسیاست، اما امشب «مرتضی پورعلی‌گنجی» بدون بازی ملی و برای اولین بار در خط دفاعی بازی کرد. همان‌طور وریا غفوری هم خوب بود. بار دیگر می‌گویم پیراهن تیم‌ملی در رختکن صد گرم است اما در زمین صد کیلو می‌شود.

کی‌روش در مورد این‌که ورزشگاه‌های شهر ملبورن برای ایران خوش‌یمن است و آیا دوست دارید باز هم در این ورزشگاه بازی کنید، تصریح کرد: در ابتدا باید بگویم ورزشگاه بسیار زیبایی بود و باید از تماشاگران تشکر کنم که امروز سنگ تمام گذاشتند و از ما حمایت کردند. هم‌چنین فرقی نمی‌کند که در سواحل زیبای استرالیا و یا هر زمین دیگری بازی کنیم، تنها می‌خواهیم ببریم و به راه‌مان ادامه دهیم.

کی‌روش در ادامه در مورد بازی ندادن به «علیرضا جهانبخش» تصریح کرد: مساله خاصی نیست که بازیکن چند دقیقه بازی کند‌ زیرا تمام بازیکنان جزوی از موفقیت تیم محسوب می‌شوند. بدون بازیکنان روی نیمکت نمی‌توان موفق بود. علیرضا جهانبخش، «سردار آزمون» و «سروش رفیعی» امشب به میدان رفتند و آنها باید در ١۵ دقیقه عمل‌کردی که در ١۵٠ دقیقه و چندین بازی انجام می‌دهند، را ارایه کنند.

وی با تمجید از عمل‌کرد فوق‌العاده «احسان حاج‌صفی» و گلی که او به ثمر رساند، گلی که در هر ورزشگاه یک گل عالی محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه چند بازیکن را به دلیل مصدومیت از دست دادیم و باید از بازیکنانی که آماده خدمت به تیم‌ملی هستند، استفاده کنیم.

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران با اشاره به این‌که مانند گذشته تیم ایران چهارده بازیکن ندارد و نفرات زیادی دارد که آماده سربازی هستند، یادآور شد: در این مدت آن‌قدر بازیکن ساخته‌ام که اگر کسی مصدوم شد یا خداحافظی کرد، دیگر مردم ایران گریه نمی‌کنند.

وی اضافه کرد: البته من با مشکلات زیاد تیم خود را آماده کردم زیرا هر دفعه گفتند پول در فیفا و یا AFC است. متاسفانه این تحریم‌ها جوان‌مردانه نیست که در چنین شرایط باید بگویم شخصن به عمل‌کرد بازیکنانم افتخار می‌کنم.

حمایت تماشاگران ایرانی فراتر از انتظار بود

سفیر ایران در استرالیا به هم‌راه رییس فدراسیون بعد از پایان بازی به رختکن تیم‌ملی رفتند و این پیروزی را به بازیکنان تبریک گفتند.

kafashian

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، کفاشیان پس از پیروزی برابر بحرین گفت: این برد را به همه مردم ایران و به خصوص کسانی‌که در ورزشگاه حضور داشتند و از نزدیک بازی تیم‌ملی را تماشا کردند تبریک می‌گویم .

وی در ادامه افزود: امروز ایرانیان حاضر در استادیوم مشتاقانه حاضر شدند و فراتر از انتظار ما و در طول مدت 90 دقیقه بازی تیم‌ملی را تشویق کردند. حتا زمانی‌که در ابتدای بازی گل نزده بودیم این روند ادامه داشت.

رییس فدراسیون در ادامه گفت: حمایت مردم در استادیوم کمک بسیار زیادی به تیم‌ملی کرد و امیدوارم در بازی بعد هم همه هواداران پرشور به استادیوم بیایند و تیم‌ملی کشورشان را حمایت کنند. قطعن با این حمایت‌ها در استرالیا احساس غربت نخواهیم کرد.

لازم به توضیح است «وهاجی» سفیر ایران در استرالیا و «علی کفاشیان» رییس فدراسیون در پایان بازی به رختکن تیم‌ملی رفته و به بازیکنان و کادر‌فنی این برد را تبریک گفتند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,