Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
هفتاد و دومین مراسم گلدن گلوب

«جایزه گلدن گلوپ برای فیلم‌های پسر بچگی و هتل بزرگ بوداپست»

2015 January 12

خبر / رادیو کوچه

 

هفتاد و دومین مراسم گلدن گلوب، یک‌شنبه شب یازدهم ژانویه به وقت غرب آمریکا در شهر «بورلی هیلز» لس‌آنجلس کالیفرنیا برگزار شد که دو فیلم «پسربچگی» و «هتل بزرگ بوداپست» برندگان اصلی هفتاد و دومین دوره این جوایز بودند.

در این مراسم فیلم «پسربچگی» بهترین فیلم سال در رشته درام شناخته شد و جایزه بهترین کارگردانی به خاطر این فیلم به «ریچارد لینکلیتر» رسید و پاتریشیا آرکت به خاطر درخشش در همین اثر برنده جایزه بهترین هنرپیشه مکمل زن شد.

«پسربچگی» (Boyhood) زندگی کودک اهل تگزاس به نام «میسون» با بازی «اِلار کولترین» را طی یک دوره ۱۲ ساله از ۶ سالگی تا بلوغ تصویر کرده است.

boyhood

پاتریشیا آرکت در فیلم پسربچگی

فیلم «پسربچگی»، مورد ستایش بسیاری از منتقدان قرار گرفته و نقدهای مثبت زیادی بر آن نوشته شده است. «لینکلیتر» پیش‌تر به خاطر کارگردانی این فیلم، جایزه خرس نقره‌ای بهترین کارگردانی از جشنواره برلین را دریافت کرده بود.

در این مراسم همچنین فیلم «هتل بزرگ بوداپست» برنده بهترین فیلم سال در رشته کمدی یا موزیکال شد.

فیلم فانتزی و سورئال، «هتل بزرگ بوداپست» (Grand budapest hotel) که «وس آندرسون» آن را کارگردانی کرده است، با الهام از آثار «اشتفان تسوایگ»، نویسنده اتریشی، ساخته شده، فاصله زمانی بین جنگ جهانی اول و دوم را روایت می‌کند.

«ایمی آدامز» به خاطر فیلم «چشمان بزرگ» که داستان زندگی یک زن موفق نقاش در دهه پنجاه به نام «مارگارت کین» را بازگو می‌کند، برنده جایزه بهترین هنرپیشه زن شد.

loyatan

صحنه‌ای از فیلم لویاتان

 

فیلم «چشمان بزرگ»، داستان زندگی یک زن موفق نقاش در دهه پنجاه به نام «مارگارت کین» را بازگو می‌کند که در دهه شصت باید با شوهرش که ادعا می‌کرد نقاشی‌ها کار اوست بجنگد.

فیلم‌های، «لویاتان» از روسیه که فساد سیاسی و اخلاقی حاکم بر روسیه امروزی را موردنقد قرار می‌دهد، بهترین فیلم خارجی سال و «چطور اژدهایت را تربیت کن ۲» برنده بهترین اثر انیمیشن سال شناخته شدند.

در این مراسم همچنین فیلم‌نامه نظریه همه چیز نوشته «یوهان یوهانسون» که داستان عشق فیزیکدان معروف، «استیون هاوکینگ»، در دوران جوانی در دهه شصت به دختری به نام «جین» در دانشگاه کمبریج. برنده بهترین فیلم‌نامه سال شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,