Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
پس از حملات اخیر

«١٠هزار نیروی امنیتی برای حفاظت از مراکز حساس فرانسه مستقر می‌شوند»

2015 January 12

خبر / رادیو کوچه

 

در واکنش به حملات پاریس، دولت فرانسه برای بررسی وضعیت امنیتی این کشور جلسه بحران تشکیل داد و همزمان با این نشست، ژان ایو لودریان، وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد که ۱۰ هزار نیروی امنیتی حفاظت از مراکز حساس این کشور را به عهده خواهند گرفت.

به گزارش «آسوشیتدپرس»، «ژان ایو لودریان» وزیر دفاع فرانسه روز دوشنبه دوازدهم ژانویه پس از برگزاری نشست امنیتی این کشور با اعلام این خبر گفت که استقرار این نیروهای امنیتی از روز سه‌شنبه آغاز خواهد شد.

در همین حال «مانوئل والس»، وزیر کشور فرانسه خبر داده که نیمی از این نیروهای امنیتی، یعنی ۵ هزار نفر آنان برای حفاظت از ٧٠٠ مدرسه ویژه یهودیان به کار گرفته خواهند شد.

«مانوئل والس»، نخست‌وزیر فرانسه همچنین گفته است «امدی کولیبالی»، مهاجمی که در یک سوپرمارکت ویژه یهودیان (کوشر) چهار نفر را کشت، قطعن هم‌دست داشته است.

paris

وی در این باره گفته است که نیروهای امنیتی برای مقابله با «همدستان احتمالی» عاملان حملات اخیر مستقر می‌شوند.

در مجموع سه حادثه حمله به نشریه طنز شارلی ابدو، گروگان‌گیری در فروشگاه مخصوص یهودیان و حمله به یک مامور پلیس در مجموع ۱۷ نفر کشته شدند.

نیروهای امنیتی فرانسه با این انتقاد مواجه هستند که چطور شبه‌نظامیان شناخته شده توانستند چنین حملاتی را در پاریس ساماندهی کنند.

برادران «کواشی» که به دفتر نشریه شارلی ابدو حمله کردند، در فهرست افراد تحت نظر دولت بریتانیا و آمریکا بودند و «امدی کولیبالی» نیز که اقدام به گروگانگیری در یک مغازه یهودیان کرد، هم پیش‌تر به خاطر تلاش برای فراری دادند یک شبه‌نظامی شناخته شده از زندان، متهم شده بود.

بیشتر بخوانید

راهپیمایی یک میلیون نفری پاریس با حضور رهبران بیش از ۵٠ کشور جهان

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,