Saturday, 18 July 2015
13 June 2021
بدون تکمیل روند درمان

«کیوان صمیمی از بیمارستان به زندان منتقل شد»

2015 January 14

خبر / رادیو کوچه

 

«کیوان صمیمی بهبهانی»، فعال ملی ـ مذهبی و مدیرمسئول نشریه‌ نشریه‌ توقیف شده‌ «نامه»، که از پنج سال پیش در زندان‌های اوین و رجایی شهر محبوس است، امروز سه‌شنبه بیست و سوم دی ماه، با وجود عدم تکمیل روند درمان در بیمارستان، به زندان رجایی شهر منتقل شد.

این فعال حقوق بشر که فردای انتخابات ریاست جمهوری ١٣٨٨ بازداشت شد، با حکم ۶ سال حبس و ٣٠ سال محرومیت از فعالیت‌های سیاسی محبوس است. صمیمی سابقه‌ تحمل ۴ سال حبس در رژیم شاهنشاهی را در کارنامه فعالیت سیاسی خود دارد. اواخر ماه پیش بود که وی به علت بیماری‌های قلبی، ریوی، مغز و اعصاب و ستون فقرات، به بیمارستان اعزام و بستری شد.

keyvan-samimi

بنابه گزارش رسیده به «رادیو کوچه»، این سومین بار است که روند درمان و معالجه‌ این فعال سیاسی ۶۶ ساله، ناتمام می‌ماند. وی برای نخستین بار، در سال ١٣٩٠، بعد از تایید پزشکان زندان و همچنین پزشکی قانونی، در بیمارستان قلب رجایی تهران بستری اما پیش از تکمیل و اتمام معالجات به زندان بازگردانده شد.

اواخر سال ١٣٩٢ نیز علاوه بر سایر بیماری‌ها، مشکل قلبی این فعال ملی – مذهبی تشدید و در مرکز قلب تهران بستری شد. اما بار دیگر، و درحالی که او مراحل درمان را طی می‌کرد به زندان بازگردانده شد.

«کیوان صمیمی»، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام زیر سوال بردن انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ و شرکت در تظاهرات اعتراضی و نوشتن مطالب انتقادی به شش سال حبس تعزیری محکوم شد. صمیمی آذرماه سال ۸۹ به همراه تعدادی دیگری از زندانیان سیاسی زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,