Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
خبرهای ورزشی

«ایراد کنفدراسیون فوتبال آسیا به یوزپلنگ ایرانی، پر‌رنگ است»

2015 January 15

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایراد کنفدراسیون فوتبال آسیا به یوزپلنگ ایرانی، پر‌رنگ است

کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی به نقش پر‌رنگ یوزپلنگ ایرانی روی پیراهن تیم‌ملی ایراد گرفته است که به نظر لباسی برای تغییر وجود ندارد و شاید آنها ایران را محکوم به جریمه نقدی کنند.

به گزارش خبرآنلاین، تیم‌ملی فوتبال ایران در حالی وارد جام ملت‌های آسیا شده است که ملی‌پوشان مانند جام‌جهانی نقش یوزپلنگ در حال انقراض ایرانی را روی پیراهن‌های خودشان حک کرده‌اند. این اتفاق در حالی افتاده است که در جام‌جهانی خیلی از هواداران فوتبال ایران معترض بودند که چرا نقش یوزپلنگ به خصوص بر روی پیراهن اول سفید (پیراهن اول تیم‌ملی) مشخص نیست و اصلن چرا وقتی این آرم دیده نمی‌شود آن را روی لباس ملی‌پوشان حک کرده‌اند؟

بازی‌های جام‌جهانی به اتمام رسید و تیم‌ملی که تورنمنت مهم دیگری را در پیش داشت این‌بار با پیراهن‌های جدید پا به جام ملت‌ها گذاشت. آن‌چه در همان بازی نخست با بحرین مورد توجه قرار گرفت و حتا دوربین‌های تلویزیونی بارها آن را به تصویر کشیدند نقش برجسته یوز ایرانی روی پیراهن ملی‌پوشان بود.
t-m

این‌بار این نقش آن‌قدر پر‌رنگ شده است که باعث شده تا کنفدراسیون فوتبال آسیا به آن ایراد بگیرد. در خبری که خبرگزاری‌های ایران آن را منتشر کرده‌اند به این نکته اشاره شده که این ایراد جدی است و مسوولان AFC از ایرانی‌ها خواسته‌اند تا لباس‌های خودشان را تغییر بدهند. اتفاقی که با توجه به شرایط تیم‌ملی بعید است بیفتد. تیم‌ملی مدت‌هاست که با مشکل لباس دست و پنجه نرم می‌کند. حتا در مقطعی کار به جایی رسید که مشکل بی‌لباسی تیم‌ملی ایران به خبر اول خبرگزاری‌های ورزشی دنیا تبدیل شد و بعید است در کوران مسابقات جام ملت‌ها این مشکل تیم‌ملی برطرف شود.

با این شرایط به نظر آقای «نبی» سرپرست تیم‌ملی جلسه‌ای را با مسوولان کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار کرده و به آنها گفته که ایران فعلن لباس دیگری ندارد و در شرایط فعلی نمی‌شود کاری کرد.

هنوز چیزی مشخص نیست، این‌که چه اتفاقی می‌افتد و واکنش مسوولان برگزار کننده جام ملت‌های آسیا نسبت به این اتفاق چه خواهد بود.

فرانسه میزبان دوره آتی مسابقات هندبال قهرمانی جهان شد

فرانسه میزبان رقابت‌های قهرمانی هندبال جهان در سال ٢٠١٧ و دو کشور دانمارک و آلمان به صورت مشترک میزبان این رقابت‌ها در سال ٢٠١٩ شدند.

به گزارش فدراسیون هندبال، در نشست کمیته اجرایی فدراسیون بین‌المللی هندبال، کشور فرانسه میزبان رقابت‌های قهرمانی جهان در سال ٢٠١٧ شد و میزبانی این رقابت‌ها در سال ٢٠١٩ نیز به صورت مشترک به دو کشور دانمارک و آلمان واگذار شد.

بیست و چهارمین دوره رقابت‌های هندبال قهرمانی جهان از فردا (پنج‌شنبه) با حضور تیم ایران در دوحه قطر آغاز می‌شود و این مسابقات تا ١٢ بهمن ادامه دارد.

رقابت‌ها در سالن‌های ١۵ هزار نفری لوسائیل، ٧٧٠٠ نفری علی‌بن حمد و ۵۵٠٠ نفری الدحیل دوحه برگزار خواهد شد.

handbal

گروه‌بندی این رقابت‌ها به شرح زیر است :

گروه یک: اسپانیا (مدافع عنوان قهرمانی)، اسلوونی، قطر، بلاروس، برزیل و شیلی.

گروه دو: کرواسی، بوسنی و هرزگوین، مقدونیه، اتریش، تونس و ایران.

گروه سه: فرانسه، سوئد، الجزایر، چک، مصر و ایسلند.

گروه ۴: دانمارک، لهستان، روسیه، آرژانتین، عربستان و آلمان.

از هر گروه ۴ تیم به دور یک هشتم نهایی راه خواهند یافت.

برنامه دیدارهای ایران به شرح زیر است :

جمعه ٢۶ دی، ساعت ١۴:٣٠، سالن لوساییل: ایران – بوسنی و هرزگوین.

شنبه ٢٧ دی، ساعت ١٨:٣٠، سالن علی‌بن حمد: ایران – مقدونیه.

دوشنبه ٢٩ دی، ساعت ١٨:٣٠، سالن الدحیل: ایران – کرواسی.

چهارشنبه اول بهمن، ساعت ١۶:٣٠، سالن علی‌بن حمد: ایران – اتریش.

جمعه ٣ بهمن، ساعت ١۶:٣٠، سالن علی‌بن حمد: ایران – تونس.

تیم هندبال ایران برای نخستین بار در رقابت‌های قهرمانی جهان شرکت کرده است. بزرگ‌ترین افتخارات هندبال ایران در گذشته دومی بازی‌های آسیایی ٢٠١٠ و سومی ٢٠٠۶، مدال نقره بازی‌های غرب آسیا ٢٠٠۵ و مقام سومی هندبال قهرمانی آسیا ٢٠١۴ بوده است.

در مسابقات هندبال قهرمانی جهان که از سال ١٩٣٨ سابقه برگزاری دارد، تیم سوئد با ۴ قهرمانی، ٣ نایب‌قهرمانی و ۴ سومی رکورد‌دار است و تیم‌های فرانسه با ۴ قهرمانی، یک نایب‌قهرمانی و ٣ سومی در رده دوم و رومانی با ۴ قهرمانی و دو سومی در رده سوم قرار دارند.

در دوره قبل که سال ٢٠١٣ در اسپانیا برگزار شد تیم‌های اسپانیا، دانمارک و کرواسی اول تا سوم شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,