Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
فرمانده گروه ۳۳ توپخانه ارتش ايران

«استقرار یک گروه توپخانه ایران در استان کردستان برای مقابله با داعش»

2015 January 16

خبر / رادیو کوچه

 

«محسن آذرافروز»، فرمانده گروه ۳۳ توپخانه ارتش جمهوری اسلامی ایران از بازگشت این گروه به استان کردستان پس از نزدیکی گروه داعش به مرز ایران خبر داد.

«ایرنا» خبرگزاری دولتی ایران در این رابطه نوشته است، «محسن آذرافروز» روز چهارشنبه بیست و چهارم دی ماه در گفت‌وگویی با این خبرگزاری، گفته است که این گروه با استقرار در استان کردستان، «تهدیدهای جدید منطقه» در مرزهای غرب ایران را کنترل می‌کند.

بنابه گزارش این خبرگزاری، فرمانده گروه ۳۳ توپخانه ارتش ایران ضافه کرده است: «پس از تحرکات گروه داعش در منطقه و نزدیکی آن‌ها به مرز ایران، گروه ۳۳ ارتش در کردستان مستقر شد تا منطقه غرب کشور شامل استان‌های کردستان، کرمانشاه و ایلام را مورد پشتیبانی قرار دهد.»

خبرگزاری دانشجویان ایران، «ایسنا» نیز بخشی دیگر از اظهارات آقای «آذر افروز» را بازتاب داده است که می‌گوید گروه ۳۳ توپخانه ارتش ایران که پس از جنگ ایران و عراق در تهران مستقر شده بود، «بر اساس نیاز دوباره» به شهر سنندج بازگشته است.

artesh

وی اما اشاره‌ای به زمان بازگشت این گروه به شهر سنندج نکرده است.

آقای «آذر افروز» در ادامه سخنان خود گفته است: «تصرف موصل که مسیر ارتباطی ایران به سوریه بود، نشان داد که داعش به جمهوری اسلامی ایران نظر دارد.»

این فرمانده ارتش ایران اضافه کرده است: «بنا به اعلام ارتش اگر این گروه به ۴۰ کیلومتری مرزهای کشورمان می‌رسید مورد تهاجم توپخانه‌های ارتش قرار می‌گرفت، اما در حالی که تا ۴۸ کیلومتری مرزهای کشور رسیده بود، از آن نزدیک‌تر نشد.»

وی در نهایت گفت: «آن زمان که داعش تا ۴۸ کیلومتری مرز ایران رسید، هر آن احتمال حمله ما به داعش وجود داشت و ما حتی به مرحله موشک‌گذاری نیز رسیده بودیم. »

پیش از این «احمدرضا پوردستان»، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران هشدار داده بود که عمق ۴۰ کیلومتری خاک عراق «خط قرمز ایران» برای گروه‌های به گفته وی «تروریستی» است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,