Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
خبرهای ورزشی

«با ارسال نامه‌ای، کنفدراسیون فوتبال آسیا کی‌روش و ایران را تهدید کرد»

2015 January 16

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

با ارسال نامه‌ای، کنفدراسیون فوتبال آسیا کی‌روش و ایران را تهدید کرد

روز گذشته زمانی‌که خبرنگاری از «کارلوس کی‌روش» پرسید که داور در بازی امارات به نفع قطر سوت زده، خندید و چون اجازه نداشت حرف نزد.

به گزارش آفتاب، دیروز فاش شد پس از اعتراض کی‌روش به داور بازی ایران و بحرین، کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه‌ای هشدار‌آمیز را تنظیم و برای او ارسال کرده است. در این نامه ذکر شده در صورتی‌که کی‌روش بخواهد بار دیگر درباره داور حرف بزند، محروم می‌شود.

این فضای خفقانی است که کنفدراسیون برای ایران و کی‌روش به وجود آورده است. جالب این‌جاست که دیروز «شیخ سلمان» رییس afc به حمایت از عمل‌کرد داوران پرداخت و گفت آنها قضاوت خوبی تا این‌جا داشته‌اند، اما داور استرالیایی بازی ایران و بحرین، عمل‌کرد مطلوبی نداشت و با بازیکنان حریف فوق‌العاده مهربان بود.

kirosh-kafashian

لازم به ذکر است، کی‌روش این روزها حرف‌های زیادی دارد بزند و شنیده می‌شود به موقع و پس از جام ملت‌ها حرف‌هایی را که باید، به زبان می‌آورد. او دوباره کدهای لازم را می‌دهد و می‌گوید در پشت‌پرده‌ها چه خبر است؛ پس در طول این تورنمنت خیلی خوب به حرف‌های او درباره داوری توجه کنید.

پشت‌پرده قرمز پوشیدن ایران در بازی با قطر

تیم‌ملی فوتبال ایران در بازی امروز (پنج‌شنبه) مقابل تیم‌ملی قطر در حالی با لباس قرمز وارد میدان می‌شود که طبق قانون و برنامه‌ها قطری‌ها باید قرمز می‌پوشیدند.

به گزارش ایسنا، پس از جلسه هماهنگی پیش از بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و قطر که صبح روز گذشته (چهارشنبه) برگزار شد، مسوولان هر دو تیم به این توافق رسیدند که تیم‌ملی فوتبال قطر در بازی امروز با پیراهن‌های سفید و تیم‌ملی ایران با لباس قرمز وارد زمین شود.

این در حالی بود که بر اساس قرعه‌کشی و برنامه مسابقات قطر میزبان این بازی به حساب آمده و می‌بایست قرمز می‌پوشید.

مسوولان تیم‌ملی فوتبال ایران از قطری‌ها خواهش کرده بودند در صورتی‌که مشکلی برایشان پیش نمی‌آید با پیراهن سفید در زمین حاضر شوند تا ایران بتواند از لباس سفید استفاده نکرده و قرمز بپوشند. درباره این‌که چرا ایران چنین درخواستی را داشت، دلایل مختلفی شنیده شده است.

در یکی از رسانه‌ها عنوان شده بود که لباس‌های برخی از ملی‌پوشان از جمله لباس‌های دروازه‌بانان تیم‌ملی به سرقت رفته است، البته در استرالیا وقتی چنین اتفاقی هم رخ دهد، عنوان نمی‌شود که لباس‌هایی به سرقت رفته است، بلکه آنها از واژه گم شدن استفاده می‌کنند و وقتی دزدی به اثبات نرسد و دزدی وجود نداشته باشد، واژه دزدی به کار نمی‌برند.

11

در هر حال این‌که تعدادی از لباس‌های ملی‌پوشان از جمله دروازه‌بانان ناپدید شده است، قطعی است و مسوولان تیم هم صحت آن را تایید کرده‌اند. اما این‌که به سرقت رفته یا گم شده است، مشخص نیست.

البته یکی از مسوولان تیم‌ملی عنوان کرد که لباس‌های گم شده پیدا شده است، اما این‌که مسوولان ایرانی به چاپ‌خانه‌ای در سیدنی سفارش حک شدن اسامی دروازه‌بان‌ها را روی پیراهن‌ها داده بودند هم صحت دارد.

بنا‌بر اعلام مسوولان تیم‌ملی ایران کنفدراسیون فوتبال آسیا با نقش پر‌رنگ یوزپلنگ که روی پیراهن سفید تیم ایران که در بازی اول ایران مقابل بحرین وجود داشت، مخالفت کرده است. حتا عنوان شده که جریمه‌ای برای ایران به خاطر این اقدام در نظر گرفته می‌شود، چرا که لباس‌های معرفی شده ایران برای حضور در جام ملت‌های آسیا چنین نبوده و تصویر یوزپلنگ مانند پیراهن تیم در جام‌جهانی برزیل، کم‌رنگ‌تر بوده است.

در هر حال مسوولان تیم‌ملی ایران اکنون منتظر حکم AFC درباره این اقدام‌شان در بازی با بحرین هستند. تا این لحظه AFC هنوز چیزی اعلام نکرده است.

این علت با توجه به این‌که نقش یوزپلنگ روی تمام پیراهن‌های سفید تیم‌ملی ایران همگی پر‌رنگ است، این شائبه را به وجود آورده که ایران برای فرصت‌سازی در جهت تهیه لباس‌های سفید‌رنگی که نقش یوزپلنگ کم‌رنگی دارند، برای بازی با تیم‌ملی قطر از حریف درخواست کرده تا در بازی امروز لباس سفید بپوشد تا ملی‌پوشان ایران فعلن از لباس‌های سفیدی که به هم‌راه دارند استفاده نکنند.

آزمون مثل نیستلروی است

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران با بیان این‌که «سردار آزمون» همانند مهاجم پیشین تیم‌ملی هلند است، گفت: می‌توانستیم گل‌های بیشتری به قطر بزنیم.

به گزارش تسنیم، «کارلوس کی‌روش» پس از پیروزی یک بر صفر ایران مقابل قطر و صعود به مرحله یک چهارم نهایی شانزدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های آسیا عنوان کرد: برد خیلی خوبی بود. بهترین فرصت‌ها دست ایران بود و استحقاق برد را داشتیم.

kirosh

وی افزود: توانستیم از موقعیت‌مان استفاده کنیم و می‌توانستیم به گل دوم و گل‌های بعدی هم برسیم. کمی هم بعد از گلی که زدیم تحت فشار بودیم اما خوش‌بختانه توانستیم به پیروزی برسیم. این برد را هم به هوادارانی که در استرالیا ما را تشویق کردند و هم هوادارانی که ماه‌ها ما را حمایت کرده بودند تقدیم می‌کنیم که به موفقیت ما ایمان داشتند.

سرمربی تیم‌ملی در پاسخ به این سوال که در دقایقی از بازی احساس می‌شد که تحت فشار است و دلیل این استرس و فشار چه بود، گفت: به هیچ‌وجه عصبانی نبودم و سعی می‌کردم تیمم را هدایت کنم و کار خودم را انجام دهم. در طول نیمه دوم دیدیم که ٧، ٨ ضدحمله و موقعیت دو به دو داشتیم. می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم اما وقتی از روی نیمکت می‌بینید که موقعیت‌ها از دست می‌رود عصبی می‌شوید.

وی درباره مصدومیتی که برای سردار آزمون به وجود آمد عنوان کرد: فردا این موضوع را پیگیری می‌کنیم و به صورت جدی پیگیر مصدومیت آزمون خواهیم بود. میزان مصدومیت او را نمی‌دانیم اما به نظر یک گرفتگی بوده است.

کی‌روش اظهار داشت: سردار آزمون آینده خوبی دارد و مانند نیستلروی است. گلی که او در این بازی به ثمر رساند در حد جهانی بود. سردار چرخش بسیار خوبی داشت و گل زیبایی را هم وارد دروازه قطر کرد. ما می‌دانستیم که می‌توانیم از فضای پشت مدافعان قطر استفاده کنیم و آزمون از این فرصت استفاده کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,