Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
در شهر ورویه، واقع در استان لیژ

«در یورش پلیس ضدترور بلژیک دو فرد اسلام‌گرا کشته شدند»

2015 January 16

خبر / رادیو کوچه

 

در حین عملیات ماموران پلیس ضدترور بلژیک در شهر ورویه، واقع در استان لیژ، در شرق آن کشور، در ساعات اولیه شنبه شانزدهم ژانویه دو فرد اسلامگرای افراطی کشته شده‌اند.

دادستان فدرال بلژیک «اریک فان در سیپت» در این رابطه گفته است در این عملیات، مظنون سوم بازداشت شده و در جریان علمیات به ماموران پلیس یا شهروندان آسیبی نرسیده است.

دادستان بلژیک، در گفت‌وگو با رسانه‌ها اظهار کرده است پلیس در این حمله محل گردهمایی گروهی را هدف قرار داد که به تازگی از سوریه برگشته و قصد داشتند ظرف چند ساعت حملاتی را سازماندهی کنند.

بنابه گفته این مقام قضایی بلژیک، این مظنونان اسلام ‌گرای افراطی با اسلحه جنگی که در اختیار داشتند به روی ماموران پلیس حاضر در عملیات آتش گشوند.

عملیات ضد تروریستی پلیس بلژیک از پنج‌شنبه شب در بروکسل و دیگر نقاط این کشور ادامه یافت، و دادستان کل بلژیک، از انجام عملیاتی مشابه در بروکسل پایتخت این کشور خبر داد و گفت: انتظار داریم که شماری از افراد بازداشت شوند.

beljikpolis

بنابه گزارش رسانه‌های محلی، همچنین روز پنج‌شنبه دو مظنون اسلامگرا در حومه زاونتم، منطقه‌ای که فرودگاه بروکسل در آن قرار دارد، دستگیر شدند.

مقام‌های بلژیک می‌گویند بیش از ۳۰۰ نفر از این کشور به سوریه و عراق رفته‌اند تا همراه با گروه‌های پیکارجوی اسلامگرا بجنگند.

در پی این عملیات، مقام های امنیتی بلژیک سطح تهدید امنیتی را افزایش داده اند.

این واقعه در بلژیک یک هفته پس از حمله مردان مسلح به نشریه «شارلی ابدو» در فرانسه روی می‌دهد که ۱۷ کشته برجای گذاشت.

رسانه‌های بلژیک گزارش کرده‌اند که برخی سلاح‌های استفاده شده در حمله پاریس از محلی در نزدیکی ایستگاه قطار «مدی» در بروکسل خریداری شده بود.

با این حال، دادستان بلژیک گفته است ارتباطی قطعی با حمله کنندگان در پاریس به دست نیامده است.

بیشتر بخوانید

عامل حمله به موزه یهودیان بلژیک شکنجه‌گر داعش بوده است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,