Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
معاون وزارت خارجه ایران

«وزارت خارجه ایران مجروح شدن قاسم سلیمانی را تکذیب کرد»

2015 January 16

خبر / رادیو کوچه

 

«حسین امیرعبداللهیان»، معاون عربی- آفریقایی وزیر خارجه ایران، برخی خبرها در رابطه با زخمی شدن سرلشکر «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، را تکذیب کرد.

معاون وزارت خارجه ایران روز جمعه بیست و ششم دی ماه به خبرگزاری دولتی ایران، «ایرنا» با تکذیب مجروح شدن قاسم سلیمانی گفته است آقای «سلیمانی» در سلامت کامل است و این خبر صحت ندارد.

خبر مجروح شدن «قاسم سلیمانی» در شهر سامرا بر اثر حمله انتحاری گروه اسلام‌گرای افراطی «داعش» روز پنج‌شنبه، در برخی از رسانه‌های فارسی زبان و همچنین سایت «آلگماینه» به نقل از تلویزیون اسرائیل منتشر کرده بود که سایت فارسی زبان «العربیه» نیز آن را بازتاب داده بود.

در واکنش به این گزارش‌ها، آقای «امیرعبداللهیان» به خبرگزاری «ایرنا» گفته است که فرمانده نیروی قدس «در سلامت کامل درایران حضور دارد».

ghasmsolimani

آمریکا «قاسم سلیمانی» را متهم به دست داشتن در سرکوب مخالفان در سوریه کرده و نام او را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

برخی رسانه‌های ایران در روز بیست و یکم دی ماه از مرگ یکی از فرماندهان ایرانی حاضر در عراق به نام «مهدی نوروزی» از «اعضای شورای فرماندهی پایگاه بسیج تیموری‌نیا کرمانشاه» در شهر سامرا خبر داده و از او به عنوان «مدافع حرم» نام برده بودند.

همچنین، سپاه پاسداران ایران با روز یک‌شنبه هفتم دی ماه انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سرتیپ «حمید تقوی»، یکی از فرماندهانش، در حین انجام ماموریت مستشاری برای مقابله با داعش در شهر سامرای عراق کشته شده است.

در روز سه‌شنبه سیزدهم ژانویه نیز در پی حمله خمپاره‌ای، گروه دولت اسلامی به اطراف حرم امامان شیعه در شهر سامرای عراق، «علی‌اکبر کاظمی»، معاون فرهنگی ستاد بازسازی «عتبات عالیات» عراق در ایران از آماده باش‌کامل نیروهای موسوم به مدافع حرم خبر داد.

بیشتر بخوانید

اخبار ضد و نقیض درباره زخمی شدن قاسم سلیمانی در عراق

آماده‌باش کامل نیروهای ایرانی موسوم به مدافع حرم در عراق

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,