Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
زیر یه خم

«از شرط حقیقی برای سلفی با خانم‌ها تا جر‌و‌بحث دژآگه و گوچی»

2015 January 17

رادیو کوچه / مسیب سروندی

 

برنامه این هفته زیر یه خم با پوشش اخبار جام ملت‌های آسیا و مسابقات جهانی هندبال آماده شده است. جایی‌که فدراسیون فوتبال ایران، کارلوس کی‌روش و مسعود شجاعی ١٠ هزار دلار جریمه می‌شوند و تیم هندبال ایران اولین دیدار خود را در رقابت‌های هندبال قهرمانی دنیا واگذار می‌کند. از سوی دیگر اشاره خواهیم داشت به رکوردی گریه‌دار از حضور ایرانی‌های مقیم استرالیا در استادیوم مسابقات فوتبال. برای اطلاع از اخبار کامل فایل صوتی را بشنوید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«رکورد حضور ایرانی‌ها در استرالیا گریه‌دار است نه غرور‌آفرین»

در حالی‌که مسابقات جام ملت‌های آسیا در استرالیا در حال برگزاری است و ایران دومین کشور پر‌طرف‌دار در این مسابقات از لحاظ حضور تماشاچیان در استادیوم مسابقات می‌باشد، گزارشگران ایرانی این حضور را یک رکورد چشم‌گیر و مثبت ارزیابی می‌کنند.

به گزارش رادیو کوچه، حضور بیش از بیست هزار نفری ایرانی‌ها در تماشای مسابقات فوتبال این کشور در استرالیا، دلیلی بر این شده است تا گزارشگران ایرانی چنین حضوری را دلیلی برای فخرفروشی  و غرور ملی بدانند.

«جواد خیابانی» گزارشگر و مجری با‌سابقه ایرانی در سخنان خود می‌گفت، فرقی ندارد که در کجای دنیا باشد و چه مسابقه‌ای برگزار شود، ایرانی‌ها آن‌جا پر‌تعدادترین خواهند بود و این نشان می‌دهد که چقدر مردم ایران به وطنشان احترام می‌گذارند.

22

این صحبت‌ها در حالی رقم می‌خورد که دلیل اصلی حضور این همه ایرانی در خارج از کشور ترک وطن می‌باشد، آن‌هم به دلایل مختلفی که تمامی این دلایل نشان می‌دهد، اوضاع اجتماعی و اقتصادی ایران آن‌قدر غیر‌قابل تحمل است که ایران بیشترین تعداد خروج از کشور را دارد و این رکورد به هیچ عنوان جای خوشحالی و تبلیغ ندارد.

«اعلام شرایط اهلیت خریداران سرخابی پس از آگهی انتشار»

رییس کل سازمان خصوصی‌سازی با پاسخ به منتقدین قیمت‌گذاری استقلال و پرسپولیس گفت: برای خریداران باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس شرایط اهلیت منظور شده که این شرایط پس از انتشار آگهی اعلام می‌شود.

«میرعلی اشرف عبداله پوری حسینی» در گفت‌و‌گو با  ایرنا، درباره انتقادات نسبت به بالا یا پایین بودن قیمت‌گذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، افزود: سازمان خصوصی‌سازی معتقد است این قیمت نه تنها مناسب بوده بلکه قیمت دیگری را نمی‌توان برای این باشگاه‌ها اعلام کرد.

وی با تاکید بر این‌که، این قیمت توسط هیات عامل واگذاری و هم‌چنین بر اساس نظر کارشناسان رسمی دادگستری تعیین شده است، اظهار داشت: عده‌ای معتقدند قیمت تعیین شده برای باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس بالا و عده‌ای دیگر بر خلاف آنها می‌گویند این قیمت پایین است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: این‌گونه اظهار‌نظرها به دلیل بی‌اطلاعی از وضعیت باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس است و این‌که برخی فکر می‌کنند باشگاه‌ها با بدهی‌هایشان واگذار می‌شود.

sorkhabi

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است سازمان خصوصی‌سازی دارایی‌ها و برند دو باشگاه را به فروش برساند و تعیین تکلیف بدهی‌های قطعی دو باشگاه به عهده خود آنها است.

پوری حسینی تاکید کرد: قیمت دیگری برای این دو باشگاه که مبنای کارشناسی داشته باشد، نمی‌توان تعیین کرد.

«فدراسیون کشتی یک فرصت دیگر به استان کرمانشاه برای میزبانی جام تختی داد»

فدراسیون کشتی به استان کرمانشاه یک فرصت دیگر داد تا با تامین منابع مالی مورد نیاز میزبانی رقابت‌های بین‌المللی جام جهان پهلوان تختی به دست آورد.

به گزارش ایرنا، فدراسیون کشتی قبلن با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که استان کرمانشاه توانایی برگزاری این رقابت‌ها را ندارد.

بر اساس این گزارش، فدراسیون کشتی در مورد تعیین میزبان رقابت‌های بین‌المللی جام جهان پهلوان تختی دومین اطلاعیه خود را صادر کرد که در قسمتی از آن آمده است: فدراسیون کشتی به احترام مردم عزیز و کشتی دوست کرمانشاه اعلام می‌کند، در صورتی‌که استانداری محترم کرمانشاه و یا سایر سازمان‌های دولتی، نهادهای عمومی، و بخش خصوصی بتوانند منابع مالی مورد نیاز، برای برگزاری رقابت‌های بین‌المللی جام جهان پهلوان تختی را تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه ٣٠ دی‌ماه سال جاری تامین کنند، باز هم با وجود بی‌نتیجه بودن پیگیری‌های پیشین، این فدراسیون با تمام توان رقابت‌های بین‌المللی یاد شده را در استان پهلوان‌پرور کرمانشاه، برگزار خواهد کرد.

فدراسیون کشتی در قسمت دیگری از این اطلاعیه تاکید می‌کند، از وزارت ورزش و جوانان و نمایندگان مردم پهلوان دوست استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز تقاضا دارد، استانداری کرمانشاه را در تامین منابع مورد نیاز برای برگزاری مهم‌ترین روی‌داد بین‌المللی ورزش کشور (جام جهان پهلوان تختی) یاری کنند.

koshti

رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد و فرنگی جام تختی روزهای ٢٣ و ٢۴ بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.

تاکنون ١٣ کشور برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد و فرنگی جام جهان پهلوان تختی اعلام آمادگی کرده‌اند و این در حالی است که هنوز محل برگزاری این مسابقه‌ها مشخص نشده است.

تاکنون تیم‌های آمریکا، جمهوری آذربایجان، ژاپن، هند، چین، اوکراین، قرقیزستان، کره شمالی، گرجستان، بنگلادش، عراق، مصر و کاستاریکا برای حضور در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند.

«شرط حقیقی برای گرفتن عکس با خانم‌ها»

پس از بازگشت تیم‌ملی از ورزشگاه و زمانی که هواداران تیم‌ملی با بازیکنان عکس می‌انداختند بین یکی از بوقچی‌های ساکن استرالیا و «علیرضا حقیقی» جر‌و‌بحثی پیش آمد که کار به درگیری لفظی کشید.

به گزارش جهان، البته در میان رییس حراست فدراسیون و تنی چند از ایرانیان حاضر در هتل وارد شدند و این دو را جدا کردند اما حقیقی خودش به شیوه‌ای جالب، لیدر پر‌سن و سال را به گوشه‌ای از لابی هتل برد و آن‌جا با وی صحبت کرد و در نهایت موضوع ختم به خیر شد.

haghighi

حقیقی از بانوان هوادار که می‌خواستند با او سلفی یادگاری بگیرند خواست تا پوشش را رعایت کنند و البته او قبل از عکس گرفتن از رییس حراست فدراسیون فوتبال هم کسب اجازه کرد.

«تبدیل انباری به دفتر هیات جودو»

دبیر هیات جودو استان کرمان از تبدیل انباری سالن جودو و تکواندو به دفتر هیات خبر داد و گفت: بعد از تخریب دفتر مشترک هیات‌های ورزشی قرار بود در فرهنگ‌سرای کوثر هیات‌ها مستقر شوند که متاسفانه این اتفاق هنوز نیفتاده و به ناچار انباری سالن را به دفتر هیات تبدیل کرده‌ایم که اصلن وضعیت مناسبی ندارد.

«غللامرضا روح‌الهی» در گفت‌و‌گو با ایسنا، با اشاره به مستقل شدن سالن جودو و تکواندو اظهار کرد: مدیرکل اداره ورزش و جوانان قول داده که هرچه زودتر سالن بشری را در اختیار هیات تکواندو قرار دهند و سالن شهید نصرالهی به طور اختصاصی به جودو تعلق گیرد و اگر این اتفاق بیفتد خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

jodo

وی در ادامه افزود: بیشتر برنامه‌هایمان روی رده نونهالان و نوجوانان است و در دهه فجر نیز هم کلاس داوری درجه ٣ ویژه آقایان و هم مسابقات نونهالان و نوجوانان ویژه پسران و دختران برگزار خواهیم کرد.

«بازیکنی که حاشیه‌ها همه چیزش را می‌گیرد»

در حالی‌که «کارلوس کی‌روش» درحال میدان دادن به جوان‌ترها در جام ملت‌های آسیاست، در این سوی قاره‌کهن، «پیام صادقیان» که خیلی‌ها او را پدیده فوتبال ایران می‌دانستند هم‌چنان درگیر حاشیه‌هاست.

به گزارش مهر، در دنیای امروز بسیاری از دانشمندان بر این باورند که مهم نیست ضریب هوشی انسان‌ها چقدر باشد، بلکه مهم این است که چقدر توان استمرار و تلاش و اراده دارند چون یک انسان با ضریب هوشی ٢٠٠ممکن است یک‌بار یک موضوع را بشنود و آن را یاد بگیرد اما انسانی با ضریب هوشی پایین‌تر همان موضوع را سه بار می‌خواند اما او هم یاد می‌گیرد از نظر آن دانشمندان مهم این ست که استمرار یک انسان برای آموختن چقدر باشد.

شاید امروز وقتی پیام صادقیان به صفحه تلویزیون چشم می‌دوزد و سردار آزمون و البته غفوری و پورعلی‌گنجی را چند هزار کیلومتر دورتر با پیراهن تیم‌ملی ایران می‌بیند و رقص با توپ زیبای آنها را با ابروهای بالا رفته رصد می‌کند، بیشتر افسوس بخورد که چرا در میان گزینش‌های ساده اما دقیق کی‌روش جایی ندارد.

پسر با‌استعداد اما آماتور دیار پرسپولیس خودش نیک می‌داند که اگر می‌توانست اندکی حرفه‌ای‌تر زندگی کند، از همه این جوان‌هایی که امروز جواب اعتماد کی‌روش را می‌دهند بهتر بود اما او خیلی زود، بسیار سریع‌تر از آن‌چه که باید به شهرت رسید و بسیار سریع سقف آرزوهایش را یافت و در نتیجه در باتلاق آرزوهای کوتاه خود ماند.

کی‌روش یک حرفه‌ای است. او تحت هیچ شرایطی آماتور بودن را تاب نمی‌آورد و بازیکنی لازم دارد که مصاحبه بی‌ربط انجام ندهد، اینستاگرام و فیس‌بوک باز نباشد، داور را نزند، زود سیر نشود، ادعای بی‌ربط نداشته باشد و تنها و تنها به فکر موفقیت در فوتبال باشد و اصلن مسیر دیگری را نپیماید و سقف آرزوهای بلندی داشته باشد.

مرد تاثیرگذار قرمزها اما هیچ‌کدام از این فاکتور‌ها را نداشت. او مسیر را به گونه‌ای می‌پیمود که خودش آن را طراحی می‌کرد، یعنی با ذهن یک جوان بیست و دو یا سه ساله و همین موضوع کارش را به بن‌بست رساند و موجب شد جوان‌هایی چون سردار و پورعلی گنجی و غفوری که از مشورت بزرگترها بیشتر استفاده می‌کردند و سقف آرزوهای بالاتری داشتند، از او جلو بزنند. پیام اما هنوز هم در حال پیچاندن مربیان خودش برای تمرین نکردن و بازی بازی کردن است!

sadghian

او در امارات یک روز مرخصی بی‌ربط استراحتی گرفت و روز بعد وقتی درخشان دستور مسابقه داد و پیام را به دلیل یک استراحت بی‌موقع بازی نداد و دستور ادامه بدن‌سازی را به او داد، پیام باز هم قهر کرد و دوباره حاشیه درست کرد. او در همان امارات به صورت تعلیق درآمد و دوباره چند نفر وساطت کردند تا این پسر با‌استعداد در پرسپولیس بماند، غافل از این‌که با هر اتفاق مشابه او  از فوتبال برتر دنیا دورتر می‌شود و مربیان دیگری هم که این موارد را می‌شنوند قید داشتن چنین پسر توانایی را می‌زنند و هرگز نمی‌خواهند که او را داشته باشند و ترجیح می‌دهند بازیکنی ضعیف‌تر داشته باشند اما او را کاملن در اختیار خود بگیرند نه بازیکنی که دو ماه به خاطر برخورد با داور، دو ماه به خاطر مصدومیت  و یک ماه به خاطر اینستاگرام و حواشی بازیکن صد در صدی را نداشته باشند!

پیام به هر حال روزهای سختی دارد البته شاید تعریف ما از سختی با تعریف او از سختی متفاوت باشد، هر چه هست اما او اگر این مسیر غلط را اصلاح نکند، خیلی زودتر از آن‌چه فکرش را می‌کند فوتبالش به انتها می‌رسد.

«فدراسیون فوتبال ایران، کی‌روش و شجاعی جریمه شدند»

کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا آخرین احکام خود را در روز پنج‌شنبه اعلام کرد که بر اساس آن فدراسیون فوتبال ایران، کارلوس کی‌روش و مسعود شجاعی نیز جریمه شدند.

به گزارش روز جمعه تارنمای رسمی ای اف سی،  فهرست احکام کنفدراسیون فوتبال آسیا برای جام ملت‌های آسیا به شرح زیر است:

نام تائه هی (کره شمالی) به علت خطا (تمارض) در دیدار مقابل کویت مبلغ ۴ هزار دلار جریمه شد.

عبدالسلام المخینی (عمان) به علت خطا در دیدار برابر استرالیا دو هزار دلار جریمه شد.

رنگ هانگ (چین) دو هزار دلار به علت خطا در دیدار برابر ازبکستان جریمه شد.

فدراسیون فوتبال کره به علت ورود بدون مجوز به زمین بازی در دیدار مقابل عمان ٣ هزار دلار جریمه شد.

کارلوس کی‌روش (ایران) براساس نظام‌نامه انضباطی به علت اظهارات وی در مصاحبه کوتاه بعد از دیدار برابر بحرین مبلغ ٣ هزار دلار جریمه شد.

کیسوکه هوندا (ژاپن) مبلغ ۵ هزار دلار به علت رفتار پرخاش‌گرانه و اظهارات خود در مصاحبه بعد از دیدار برابر فلسطین جریمه شد.

نبیل معلول (کویت) مبلغ ٢ هزار دلار به علت امتناع از شرکت در مصاحبه کوتاه برای دیدار مقابل کره‌جنوبی جریمه شد.

فدراسیون فوتبال ایران مبلغ ۵ هزار دلار به علت استفاده از لباس تایید نشده در دیدار برابر بحرین جریمه شد.

kirosh

مسعود شجاعی (ایران) مبلغ ٢ هزار دلار به علت خطا در دیدار مقابل بحرین جریمه شد.

ری یونگ جیگ (کره شمالی) به علت خطا در بازی برابر ازبکستان دو هزار دلار جریمه شد.

حمدان اسماعیل (امارات متحده عربی) به علت خطا در بازی برابر قطر مبلغ ٢ هزار دلار جریمه شد.

فدراسیون فوتبال عربستان سعودی به علت تمرین در یک ورزشگاه تاید نشده ۵ هزار دلار جریمه و به علت تاخیر در ارسال فهرست بازیکنان برای دیدار مقابل چین هشدار گرفت.

تخلف پل لی گوئن (فدراسیون فوتبال عمان) در کنفرانس خبری بعد از مسابقه مقابل کره‌جنوبی رد شد.

احمد‌المهجنا (فلسطین) به علت اخراج از دیدار مقابل ژاپن یک مسابقه محروم و ٢ هزار دلار جریمه شد.

محمود سلیم محمود زعتره (اردن) مبلغ ۴ هزار دلار به علت خطا(تمارض) در بازی مقابل عراق جریمه شد.

فدراسیون فوتبال قطر به علت تاخیر در ارسال فهرست بازیکنان برای بازی مقابل امارات هشدار گرفت.

فوزی مبارک عایش (بحرین) به علت نقض مقررات مسابقه، مصاحبه کوتاه مربوط به دیدار مقابل ایران ٢ هزار دلار جریمه شد.

مرجان عید (بحرین) به علت نقض مقررات مسابقه، مصاحبه کوتاه دیدار برابر ایران مبلغ ٢ هزار دلار جریمه شد.

«پیراهن زنیت کازان بر تن کاپیتان ایران نشست»

«سعید معروف» نه تنها یک کاپیتان بلکه یک رهبر مقتدر درون زمین است و تمام هم‌تیمی‌ها و حتا حریفان به خاطر شخصیتی که دارد به او احترام می‌گذارند.

به گزارش تسنیم، ترکیب تیم والیبال زنیت کازان در چند روز آینده با اضافه شدن سعید معروف، بازیکن ٢٩ ساله ایرانی و بهترین پاسور لیگ جهانی ٢٠١۴، قوی‌تر خواهد شد. گزارش سایت «بیزینس آنلاین» را در مورد حضور این ستاره ایرانی در تیم زنیت کازان می‌خوانید:

زنیت با پول نسبتن زیادی توانست بن تونیوتی، پاسور و کاپیتان تیم‌ملی فرانسه را از باشگاه راونا ایتالیا به خدمت بگیرد اما موانع قانونی برای استفاده از او در لیگ قهرمانان اروپا باعث شد تا این قدرت روسی به سراغ سعید معروف، پاسور تیم‌ملی ایران برود. علت این تصمیم «ولادیمیر آلکنو»، سرمربی زنیت این بود که دست او برای جذب پاسور در اروپا باز نبود و در واقع بازیکنی در این پست برای استخدام، وجود نداشت.

ایرانی‌ها در ابتدا از قبول پیشنهاد زنیت سر باز زدند و در واقع به نظر می‎‌رسید که سعید معروف دوست نداشت پیش‌قدم بازیکنان دیگر برای بازی در خارج از کشور باشد. در ماه دسامبر، اوضاع تغییر کرد و مشخص شد که این انتقال، غیرممکن نیست. کاپیتان تیم‌ملی والیبال ایران، یکی از محبوب‌ترین چهره‌های ورزشی این کشور است و زنیت برای در اختیار گرفتن او پیشنهادی روی میز مذاکره گذاشت که قابل چشم‌پوشی نبود. گفته می‌شود که مبلغ قرارداد معروف به اندازه پاسور اسطوره‌ای و آمریکایی زنیت یعنی «لوی بال» است. قطعی شدن حضور معروف باعث شد تا کاربران ایرانی به شبکه‌های اجتماعی تیم زنیت هجوم بیاورند و جملاتی را حتا به فارسی روی آن قرار دهند.

marof

تا ۵ سال قبل خیلی سخت بود که تصور کنیم، یک بازیکن از ایران در لیگ‌برتر روسیه بازی کند چون تیم‌ملی ایران در بین ١٠ تیم دوم رنکینگ فدراسیون جهانی قرار داشت. آنها در تورنمنت‌‌های بزرگ می‌باختند و نتایج خوبی کسب نمی‌کردند. در سال‌های اخیر اما تیم‌ملی ایران با تدابیر «خولیو ولاسکو» و بعد از آن، «اسلوبودان کواچ»، پیشرفت خارق‌العاده‌ای داشت. حالا تیم‌ملی والیبال ایران می‌تواند بهترین‌ تیم‌های آسیایی و اروپایی را شکست دهد و نه تنها، قوی‌ترین تیم قاره آسیا بلکه یکی از بهترین‌های جهان است.

در ایران همه به دنبال نخستین حضور تیم‌ملی والیبال در المپیک ٢٠١۶ ریو هستند. پیروزی مقابل تیم‌های بزرگی مثل برزیل، ایتالیا، لهستان، صربستان و آمریکا، امید ایران را برای رسیدن به المپیک بیشتر می‌کند. تنها تیمی که ایران در تورنمنت‌های بین‌المللی موفق به شکست آن نشده، روسیه است. شاید حضور معروف در لیگ این کشور بتواند راه حلی برای این مشکل باشد.

معروف، ستون قابل اتکای تیم‌ملی والیبال ایران است. او نه تنها یک کاپیتان بلکه یک رهبر مقتدر درون زمین است و تمام هم‌تیمی‌ها و حتا حریفان به خاطر شخصیتی که دارد به او احترام می‌گذارند. معروف در کارهای نیکوکارانه نیز شرکت دارد و سفیر صلح سازمان ملل متحد است.

حضور معروف در لیگ روسیه می‌تواند نشان دهد که او چقدر با والیبال مدرن دنیا آشنایی دارد. البته در فصل نخست حضورش در زنیت باید به او فرصت داد.

«جر‌و‌بحث کوچک اشکان و گوچی»

در حالی‌که همه بازیکنان در رختکن تیم‌ملی مشغول شادی و پایکوبی بودند «اشکان دژاگه» و «رضا قوچان‌نژاد» درگیری لفظی مختصری پیدا کردند که با وساطت «نکونام» و دیگران خیلی زود تمام شد.

به گزارش رادنیوز، ماجرا به دقایق ٧۵ و ٧۶ بازی ایران و قطر بر‌می‌گشت. آن‌جایی که ابتدا رضا قوچان‌نژاد در دقیقه ٧۵ روی یک فرار انفرادی می‌توانست دژاگه را در موقعیتی بهتر صاحب توپ کند و شانس گل‌زنی تیم ایران را افزایش بدهد اما با خودخواهی هم‌بازی‌اش را ندید تا یک دقیقه بعد اشکان مقابله به مثل کند.

djagekochi

در دقیقه ٧۶ هم در حالی‌که دژاگه پس از نفوذ به محوطه جریمه قطر می‌توانست با ارسال یک پاس ساده «گوچی» را در موقعیت گل قرار بدهد ترجیح داد به حرکت انفرادی روی بیاورد و… ظاهرن همین موضوع باعث جر‌و‌بحث طرفین رختکن تیم‌ملی شده است.

«جریمه ۵ هزار دلاری تیم‌ملی بهانه‌جویی احتمالی رییس بحرینی AFC است»

مدیر آل‌اشپورت در بخش خاورمیانه گفت: جریمه ۵ هزار دلاری تیم‌ملی به خاطر رنگ یوزپلنگ را می‌توان نوعی بهانه‌گیری احتمالی رییس بحرینی AFC به خاطر باخت مقابل ایران دانست.

«وحید جعفری» در مورد دردسر یوزپلنگ پر‌رنگ روی پیراهن تیم‌ملی گفت: بعد از بازی با بحرین فدراسیون فوتبال نامه‌ای به ما زد که در آن نامه آمده بود AFC به پر‌رنگی نقش یوزپلنگ روی پیراهن تیم‌ملی اعتراض کرده است. ما هم جوابیه‌ای برای آنها فرستادیم. حتا از آلمان‌ها خواستیم که گزارش فنی در این مورد بدهند و اعلام کنند که این مشکل فنی بوده است.

وی ادامه داد: البته نمی‌دانم شاید فدراسیون به اشتباه همان پیراهن‌های تیم‌ملی در جام‌جهانی ٢٠١۴را برای تایید AFC در جام ملت‌ها ارسال کرده بود که آن پیراهن‌ها با پیراهن‌هایی که بازیکنان در جام ملت‌ها می‌پوشند متفاوت است و از این نظر AFC حق داشت که به پیراهن‌ها ایراد بگیرد، زیرا آن‌چه که فرستاده شده بود با پیراهن‌‌های پوشیده شده متفاوت است، نمی‌دانم که چرا در فدراسیون چنین اتفاقی افتاده شاید پیراهن‌ها دیر رسیده است.

t-m

مدیر آل‌اشپورت در بخش خاورمیانه با اشاره به ملیت رییس AFC گفت: شاید هم جریمه ۵ هزار دلاری تیم‌ملی بعد از شکست بحرین مقابل ایران نوعی بهانه‌جویی احتمالی از سوی «شیخ سلمان» بحرینی بوده است زیرا یوزپلنگ یک حیوان در حال انقراض است و ما برای کمک به محیط زیست آن را روی پیراهن تیم‌ملی منقش کرده بودیم.

وی افزود: با این حال فکر می‌کنم اگر رییس فدراسیون به این مسئله ورود کند این جریمه هم بخشیده می‌شود و مشکل حادی وجود ندارد، مثلن اگر فدراسیون تعهدی بدهد که دیگر چنین اتفاقی رخ نخواهد داد احتمالن جریمه بخشیده می‌شود.

«ایران، کره‌جنوبی و ژاپن، تنها تیم‌هایی که گل نخورده‌اند»

در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ٢٠١۵ تا به حال تنها سه تیم توانسته‌اند دروازه خود را بسته نگه دارند.

به گزارش خبرآنلاین؛ از شانزده تیمی که در جام ملت‌های آسیا حضور دارند، تا به حال دروازه سیزده تیم باز شده و سه تیم بدون گل خورده هستند. تا به حال هر تیم دو دیدار از سه مسابقه خود در مرحله گروهی این رقابت‌ها را برگزار کرده و طی این مدت، تیم‌های ایران، ژاپن و کره‌جنوبی دروازه خود را بسته نگه داشته‌اند.

ضعیف‌ترین خط دفاع هم برای فلسطین است که در ٢ مسابقه ٩ گل خورده است. تیم‌های کویت، عمان، کره شمالی و قطر هم هر کدام ۵ گل خورده‌اند و خط دفاع ضعیفی داشته‌اند.

«حمایت تماشاگران پر‌شمار تونسی هم به ایران کمک نکرد»

در نیمه دوم بازی تیم‌های هندبال ایران و بوسنی در جام‌جهانی تعداد تماشاگران تونسی آن‌قدر زیاد شد که آنها به طور کامل جو ورزشگاه را تحت‌تاثیر حضور خود قرار داده بودند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به قطر، تیم‌ملی هندبال ایران در نخستین بازی تاریخ خود در جام‌جهانی با نتیجه ٢۵ بر ٣٠ از بوسنی شکست خورد. این نتیجه در حالی رقم خورد که ایران در نیمه نخست با برتری ١۶ بر ١٢ به رختکن رفته بود.

handbal

در نیمه دوم، تماشاگران تونسی وارد ورزشگاه شدند و به تشویق تیم ایران پرداختند‎. ‫تماشاگران بوسنی و مقدونیه نیز تیم‌ملی بوسنی را مورد حمایت قرار می‌دادند. ‫در نیمه دوم تعداد تماشاگران تونسی آن‌قدر زیاد شد که آنها به طور کامل جو سالن را تحت‌تاثیر حضور خود قرار داده بودند.

‫«بروت ماچک»، سرمربی تیم‌ملی والیبال ایران به شدت از عمل‌کرد بازیکنان ایران در نیمه دوم ناراضی بود‎ و در مقابل ‫عمل‌کرد دروازه‌بان بوسنی به شدت حاضران در سالن را تحت‌تاثیر قرار داد‎ه بود. ‫او نقش اصلی را در موفقیت بوسنی در نیمه دوم داشت.

 مطالب مرتبط

از تولید پیراهن ورزشی شتر تا جایزه ایرانی بوقلمون و راز عدد ۶٠

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , ,