Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
خبرهای ورزشی

«ایران، کره‌جنوبی و ژاپن، تنها تیم‌هایی که گل نخورده‌اند»

2015 January 17

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران، کره‌جنوبی و ژاپن، تنها تیم‌هایی که گل نخورده‌اند

در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ٢٠١۵ تا به حال تنها سه تیم توانسته‌اند دروازه خود را بسته نگه دارند.

از شانزده تیمی که در جام ملت‌های آسیا حضور دارند، تا به حال دروازه سیزده تیم باز شده و سه تیم بدون گل خورده هستند. تا به حال هر تیم دو دیدار از سه مسابقه خود در مرحله گروهی این رقابت‌ها را برگزار کرده و طی این مدت، تیم‌های ایران، ژاپن و کره‌جنوبی دروازه خود را بسته نگه داشته‌اند.

t-m

ضعیف‌ترین خط دفاع هم برای فلسطین است که در ٢ مسابقه ٩ گل خورده است. تیم‌های کویت، عمان، کره شمالی و قطر هم هر کدام ۵ گل خورده‌اند و خط دفاع ضعیفی داشته‌اند.

احتمال برکناری آگیره از سرمربی تیم‌ملی ژاپن در پایان جام ملت‌های آسیا

اتحادیه فوتبال ژاپن ممکن است سرمربی مکزیکی خود را در پایان رقابت‌های جام ملت‌های آسیا از کار برکنار کند.

به گزارش نشریه فورفورتو، مسوولان اتحادیه فوتبال ژاپن، روز‌شمار اخراج «خاویر آگیره» سرمربی تیم‌ملی این کشور را آغاز کرده‌اند و دلیل آن هم اتهاماتی است که به این مربی مکزیکی به خاطر دست داشتن در فساد تبانی فوتبال اسپانیا در سال ٢٠١١ نسبت داده می‌شود.

اتحادیه فوتبال ژاپن، موضع خود را نسبت به خاویر آگیره تغییر داده، چرا که رییس این اتحادیه اعلام کرده است، مربی مکزیکی سامورایی آبی ممکن است در پایان جام ملت‌های آسیای ٢٠١۵ استرالیا از سمت خود برکنار شود.

دادگاهی در شهر والنسیای اسپانیا، پرونده اتهامات نسبت داده شده به آگیره بابت دست داشتن در تبانی تعیین نتیجه تیم‌های رئال ساراگوسا و لوانته در فصل ١١-٢٠١٠ را به جریان انداخته است و بیم ژاپنی‌ها از این‌که مربی تیم ملی‌شان مجرم شناخته شده و از فعالیت در عرصه مربیگری محروم شود، آنها را به فکر قطع هم‌کاری با این مربی ۵۶ ساله انداخته است. ساراگوسا با هدایت آگیره موفق به شکست لوانته شد تا بقای خود را در لالیگا مسجل کند. آگیره متهم است که از ماجرای تبانی میان دو تیم برای تعیین نتیجه با‌خبر بوده اما آن را گزارش نکرده است.

agizeh

«کنیا داینی»، رییس اتحادیه فوتبال ژاپن با بیان این‌که این اتحادیه در حال حاضر به چیزی جز موفقیت در جام ملت‌های آسیا و دفاع از عنوان قهرمانی‌اش در این رقابت‌ها فکر نمی‌کند، در جمع خبرنگاران در شهر توکیو گفت: اولویت اتحادیه فوتبال ژاپن در حال حاضر بازی‌‌های تیم‌ملی در جام ملت‌های آسیاست و به همین دلیل من ترجیح می‌دهم که در خلال این رقابت‌ها حرفی در خصوص آینده آگیره نزنم. پس از جام ملت‌ها اما ما باید صحبت کنیم و موضع خود را در قبال این مسئله مشخص کنیم.

داینی ادامه داد: من فکر می‌کنم در صورت اثبات اتهام آگیره در اسپانیا، اتحادیه فوتبال ژاپن برخوردی جدی در خصوص آینده او خواهد گرفت، هر چند امیدواریم که چنین اتفاقی رخ ندهد و اتهام او ثابت نشود. فعلن فقط می‌توانیم بگوییم که از بابت ماجرای به راه افتاده متاسفیم.

تیم‌ملی ژاپن با هدایت آگیره دو بازی نخست خود در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا را برابر تیم‌های فلسطین و عراق با پیروزی پشت سر گذاشته است و از همین‌رو شانس فراوانی برای صعود به عنوان تیم نخست گروه D‌ دارد.

خراسان شمالی قهرمان مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی کشور شد

در پایان این رقابت‌ها که عصر امروز با حضور پر‌شور تماشاگران اسفراینی در مجموعه ورزشی شهدای کارگر این شهر برگزار شد، تیم خراسان شمالی با ۴۵ امتیاز بر سکوی نخست ایستاد و تیم‌های خراسان رضوی و کردستان به ترتیب با کسب ٣١ و ٢٩ امتیاز عنوان‌های دوم و سوم را کسب کردند .

koshti

در پیکارهای انفرادی :‌

در وزن ۶٠ کیلوگرم جلال علیزاده از خراسان شمالی با نتیجه (١٠ – صفر) شهروز قاسم‌پور از آذربایجان شرقی را شکست داد .

در وزن ٧٠ کیلوگرم سجاد محمدی از قم (با ضربه فنی) محمد زارعی از کردستان را مغلوب کرد .

در وزن ٨٠ کیلوگرم علیرضا جهانیان از خراسان شمالی با نتیجه (٣ – ١) بر پیمان محمدی از کردستان چیره شد .

در وزن ٩٠ کیلوگرم مجتبی کلانتریان از خراسان شمالی (با ضربه فنی) مقابل غلامرضا سالاروند از مرکزی به پیروزی رسید .

در وزن ٩٠ + کیلوگرم نیز امیررضا وظیفه‌دان از خراسان رضوی با نتیجه (۵ – ١) جواد محمدپور از خراسان شمالی را شکست داد و قهرمان شد .

این رقابت‌ها با شرکت ٨٠ کشتی‌گیر از هفده استان کشور به مدت ٢ روز به میزبانی اسفراین برگزار شد و افراد برتر جواز حضور در اردوی تیم‌ملی کشتی پهلوانی کشور را کسب کردند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,