Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
روزانه با کوچه، بیست و هفتم دی ۹۳

«داعش شبکه تلویزیونی خلافت لایو راه‌اندازی می‌کند»

2015 January 18

شهرزاد کریمی / رادیوکوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

بر اساس گزارش یک سایت اینترنتی نزدیک به اسلام‌گرایان، به زودی شبکه زنده تلویزیونی «خلافت لایو» (Califat Live)، متعلق به «دولت اسلامی» شروع به کار می‌کند.

به گزارش اشپیگل‌آنلاین، این اسلام‌گرایان افراطی در حال راه‌اندازی امپراتوری رسانه‌ای خود هستند که متشکل از ده کانال تلویزیونی و ۳ فرستنده رادیویی است. در سایتی که این خبر را منتشر کرده بیرق «دولت اسلامی» به چشم می‌خورد.

«دولت اسلامی» مدت‌هاست افرادی را به کار گماشته که خود را خبرنگار می‌نامند. ولی این افراد اجازه گزارش‌گری مستقل را ندارد و فقط باید در راستای اهداف این جریان تروریستی گزارش دهند.

در کشورهایی که به آزادی رسانه پایبند هستند، این نوع فعالیت را نه خبرنگاری و ژورنالیسم، بلکه آن را «روابط عمومی» (Public Relations) می‌نامند. به احتمال زیاد بسیاری از هواداران «دولت اسلامی» این تفاوت را نمی‌شناسند.

بنا به این گزارش در کشورهایی همانند سوریه و عراق ده‌ها سال است که از رسانه‌های مستقل و آزاد خبری نیست و وظیفه شبکه‌های تلویزیونی دولتی فقط به پخش پیام‌های حاکمان در قدرت محدود می‌شود.

daesh

هم‌چنین امروز در برنامه روزانه با کوچه خواهیم داشت:

بیست دقیقه ورزش در روز «تفاوت بزرگی در سلامت افراد ایجاد می‌کند»

روزنامه «مردم امروز» در شماره اخیرش تصویری از جرج کلونی، بازیگر و تهیه‌کننده آمریکایی در مراسم گلدن گلاب ۲۰۱۵ را منتشر کرد و تیتر زد: «کلونی: من هم شارلی هستم». به این بهانه، یکی از نمایندگان مجلس علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را یک بار دیگر تهدید به استیضاح کرده است.

خاک‌سپاری عاملان حمله به دفتر «شارلی ابدو» و گروگان‌گیر مغازه یهودیان پاریس که توسط پلیس فرانسه به قتل رسیدند، در آن کشور مشکل‌آفرین شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,