Saturday, 18 July 2015
31 July 2021
به دستور شعبه ۲ دادگاه فرهنگ و رسانه

«روزنامه مردم امروز به دلیل انتشار مطلبی درباره شارلی ابدو توقیف شد»

2015 January 18

خبر / رادیو کوچه

 

روزنامه «مردم امروز»، چاپ تهران، با سردبیری «محمد قوچانی» و مدیرمسئولی «احمد ستاری»، با دستور شعبه ۲ دادگاه فرهنگ و رسانه، به دلیل چاپ مطلبی در ارتباط با ماجرای شارلی‌ابدو توقیف شد.

«محمد قوچانی» روز شنبه بیست و هفتم دی ماه، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «ایلنا» خبر توقیف مردم امروز را تایید کرد اما گفته است در فرصت‌های بعدی درباره آن توضیح‌ می‌دهد.

در همین رابطه خبرزاری «تسنیم» نیز از قول سردبیر روزنامه مردم امروز نوشته است که توقیف این روزنامه با پوشش اخبار مرتبط با مجله شارلی ابدو ارتباط داشته است.

روزنامه «مردم امروز» در صفحه اول شماره بیست و چهارم دی‌ماه، با چاپ عکس بزرگی از جورج کلونی در مراسم گلدن گلوب، این تیتر را منتشر کرده بود: «کلونی: من هم شارلی هستم».

mardom_emrooz

این درحالی است که پیش از این، محمد قوچانی به خبرگزاری «فارس» گفته بود که تیتر «من شارلی هستم» قبل از چاپ آخرین شماره هفته‌نامه شارلی ابدو و انتشار دوباره کاریکاتور پیامبر اسلام، انتخاب و منتشر شده بود.

پس از توقیف این روزنامه، «حسین انتظامی» معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران، «ایسنا» اعلام کرده است که به پرونده «مردم امروز» در اولین جلسه هیات نظارت بر مطبوعات رسیدگی خواهد شد.

آقای «انتظامی» در ادامه گفت: «اداره کل مطبوعات داخلی، هفته پیش و حسب وظایف ذاتی خود به روزنامه مردم امروز بابت درج تصویر و تیتری که درباره نشریه فرانسوی شارلی ابدو داشت، تذکر داد.»

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، در ادامه افزود: «البته منطقن دستور کار جلسه هیات را دبیرخانه این هیات اعلام می‌کند، اما بدیهی است مواضع و مطالب رسانه‌های کشور و از جمله روزنامه مردم امروز درخصوص ماجرای نشریه فرانسوی در اولین جلسه هیات، مورد بررسی قرار می‌گیرد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,