Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
روزانه با کوچه، شنبه بیستوهفتم دی ۹۳

«فرانسوا هولاند: آزادی بیان از اصول و ارزش‌های فرانسه است»

2015 January 20

شهرزاد کریمی / رادیوکوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه از شهر تول فرانسوا هولاند با اشاره به اعتراضات صورت گرفته در کشورهای مختلف با بیان این‌که فرانسه از این کشور‌ها در مبارزه علیه تروریسم حمایت کرده است در ادامه افزود: «در عین حال فرانسه اصول و ارزش‌هایی دارد که یکی از آن‌ها آزادی بیان است.»

وی هم‌چنین یادآوری کرد که فرانسه هم‌چنان اتحاد خود با این کشور‌ها در زمینه مبارزه با تروریسم را حفظ می‌کند. رییس جمهوری فرانسه در ادامه با تاکید بر «احترام به ادیان مختلف» در این کشور گفت که در فرانسه لائیسیته وجود دارد.

وی در ادامه یادآوری کرد که حالا ۱۰ روز بعد از کشتار شارلی ابدو و حوادث بعد از آن، هم‌چنین عزای عمومی و راهپیمایی پاریس، زندگی می‌تواند «جریان عادی خود را از سر گیرد.»

وی با بیان این‌که «ما آزمون بزرگی را از سر گذراندیم» و هم‌چنین با تاکید بر این‌که «همه ما می‌دانیم که هم‌چنان تهدیدهایی وجود دارد» در ادامه از لزوم بازگشت زندگی به وضع عادی در فرانسه گفت.

آقای هولاند روز یکشنبه گذشته در بازگشت از راهپیمایی «وحدت» که در پاریس و در شهرهای دیگر فرانسه صورت گرفت نیز گفته بود که این راهپیمایی نشان دهنده «اطمینان» مردم فرانسه «به آن‌چه می‌توان انجام داد» و برخی ارزش‌ها از جمله «آزادی» بوده است.

22

 

هم‌چنین امروز در برنامه روزانه با کوچه خواهیم داشت:

نامه زیبای مارلون براندو به مهماندار هواپیما

نام «کوین کاستنر» بیش از همه با فیلمی پیوند خورده که برند‌ه بزرگ مراسم اسکار ۱۹۹۰ بود: «با گرگ‌ها می‌رقصد». کاستنر ستاره‌ای است که هم در جلوی دوربین درخشیده و هم در پشت دوربین. هجدهم ژانویه مصاف است با تولد شصت سالگی او.

معتبر‌ترین گذرنامه‌های جهان بنا بر تازه‌ترین رده بندی

دستگیری هشتاد و چهار زن و مرد در یک میهمانی توسط اطلاعات سپاه در مشهد

حامیان تحریم‌ ایران در سنای آمریکا برای جلب آرای بیشتر و رد کردن امکان وتو از سوی رییس جمهوری این کشور، طرح ملایم‌تری را برای تحریم ایران ارائه کرده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,