Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
خبرهای ورزشی

«پای امیر‌رضا خادم به پرونده سیاسی باز شد»

2015 January 20

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

پای امیر‌رضا خادم به پرونده سیاسی باز شد

پرونده شکایتی علیه «امیر‌رضا خادم» در دادسرای رسانه باز است و او هم به عنوان یکی از ٣ امضا کننده قرارداد با شرکت بهنام خودروی کیش چند باری برای ادای توضیحات رفته است.

به گزارش  خبرآنلاین، آن‌چه در اخبار آمد و خبر رسمی وزارت ورزش درباره بازداشت یکی از کارکنانش به اتهام فساد مالی، البته واکنشی بود از سوی این وزارت‌خانه به تلاش و پیگیری نهادهای امنیتی برای انهدام یک باند متهم به اخاذی در ورزش. اتفاقی که طی آن 3 کارمند دو نهاد وابسته به دولت که مسوولیت هر ٣ نفر باید نظارت و مبارزه با ایجاد تخلف در ورزش می‌شد، اما آن‌چه سبب شده هم‌اینک برای ادای توضیحات در بازداشت باشند قصور تعمدی از وظایف‌شان است. آنها چهارشنبه گذشته در عملیاتی ضربتی از سوی نهادهای امنیتی بازداشت و تحویل مراجع قضایی شدند و البته در تمام این مدت وزارت ورزش در جریان این اتفاق نبوده است. آنها اما با چند روز تاخیر به این اتفاق واکنش نشان دادند. واکنشی که خبرگزاری مهر در گزارشی از تغییرات پیش روی وزارت ورزش آن را فراری به جلو نامیده است.

فارغ از آن‌چه هیاهوی بسیاری راه انداخته، این روزها اخباری درباره تغییرات در خود وزارت ورزش شنیده می‌شود. این شخص وزیر ورزش بود که در دیدار با خبرنگاران گفت برای بخش جوانان قصد داشته مشاور جوانش یعنی «محمد‌رضا رستمی» را به کار بگیرد اما منصرف شده است. در نبود وزیر ورزش که برای جام‌جهانی هندبال به قطر رفته است، هم‌چنان این شایعات درباره تغییرات در جای‌گاه معاونت ورزش قهرمانی طرح می‌شود، شایعاتی که بار قبل شخص آقای «گودرزی» خیلی جدی درباره‌اش گفت (هیچ تغییری نداریم) و در نهایت هم پست معاونت حقوقی است که خبر‌سازترین معاونت ماه‌های گذشته وزارت ورزش بوده است. این روزها امیر‌رضا خادم معاون حقوقی وزارت ورزش کمتر مصاحبه می‌کند. او که مسوول واگذاری استقلال و پرسپولیس بود، در این ایام کمتر حرف می‌زند چون بعد از اتفاقاتی که منجر به بازداشت «حمید‌رضا سیاسی» شد، حالا او هم پایش به یک پرونده قضایی باز شده است.

khadem

امیر خادم به هم‌راه سیاسی و رحیمی یکی از ٣ نفری بود که قرارداد با شرکت بهنام پیشروی کیش را برای اسپانسری پرسپولیس در فصل جاری امضا کردند. قراردادی که به دلیل عدم اجرای تعهدات مالی‌اش یک‌طرفه فسخ شد. این شرکت بعد از مدتی شاکی این ٣ نفر شد و بهانه‌ای بود برای باز شدن پای سیاسی در دادگاه. کسی که حالا نزدیک به دو ماه است در بازداشت موقت مانده تا مشخص شود به چه دلیل سی و پنج میلیارد تومان را در کمتر از 5 ماه برای 3 تیم استقلال، پرسپولیس و راه‌آهن هزینه کرده. یعنی پولی بیش از همه هزینه‌های افرادی چون هدایتی، انصاری، زنجانی و … برای فوتبال در این سال‌ها.

خادم اما برای این باید پاسخگو باشد که چرا پای این قرارداد را امضا کرده است. این قهرمان پیشین کشتی پیش از این در گفت‌و‌گوهایی گفته بود برای هر نوع پاسخگویی درباره این قرارداد آماده است و ابایی ندارد. او چند مدتی است که دیگر مصاحبه نمی‌کند و می‌گوید دیگر استقلال و پرسپولیس اصلن ارتباطی به وزارت ورزش ندارند و پرونده‌شان در وزارت اقتصاد بررسی می‌شود.

حالا رسانه‌های ورزشی از این می‌نویسند که زلزله سیاسی ممکن است دامن این قهرمان کشتی را بگیرد، اگر‌چه او تنها از این بابت باید پاسخگو باشد که چرا قرارداد با این شرکت اسپانسرینگ یک‌سویه از طرف سیاسی لغو شده است.

دیمین داف مهاجم تیم‌ملی ایران را وسوسه می‌کند

یک سایت استرالیایی از احتمال حضور «اشکان دژآگه» در لیگ‌برتر استرالیا خبر داد.

به گزارش مهر، طبق اعلام سایت اسپورتال استرالیا اشکان دژآگه یکی از بهترین بازیکنان حاضر در رقابت‌های جام ملت‌های آسیاست.

djageh

این بازیکن که سابقه حضور در فولام را دارد در حال حاضر در لیگ قطر شاغل است. دژآگه هم‌چنین سابقه بازی در رده‌های سنی آلمان را دارد و هشت سال در تیم‌های هرتابرلین و ولفسبورگ بازی کرده است.

دژآگه در بازی با تیم‌های قطر و بحرین عمل‌کرد خوبی داشت و در بازی با قطر پاس گل این بازیکن منجر به پیروزی تیم‌ملی شد.

این سایت در ادامه با اشاره به این‌که «دیمین داف»، هم‌تیمی سابق وی در فولام، در ملبورن سیتی بازی می‌کند، نتیجه‌گیری کرده که شاید این بازیکن ایرلندی بتواند اشکان را برای بازی در لیگ‌برتر استرالیا وسوسه کند.

کی‌روش: باید اعتراف کنم امارات بهتر از ما بود

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران اعتراف کرد تیم‌ملی امارات در مصاف با شاگردانش عمل‌کرد بهتری داشته است.

به گزارش مشرق، «کارلوس کی‌روش» در کنفرانس خبری بعد از دیدار ایران و امارات که با نتیجه یک بر صفر به سود تیم‌ملی فوتبال ایران به پایان رسید، اظهار داشت: بازی بسیار خوبی بود. در این مسابقه اماراتی‌ها بازی زیبایی مقابل ما انجام دادند و به خوبی ایستادند. بازی کردن مقابل تیم امارات با ترکیبی که در زمین درست کرده بود، بسیار سخت است.

kirosh

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران با بیان این‌که یادآوری می‌کنم فقط در خصوص فوتبال حرف می‌زنیم، خاطرنشان کرد: برد خوبی کسب کردیم اما باید بگویم امارات بهترین تیم غرب آسیاست. آنها فوتبال خوبی را به نمایش گذاشتند و کار ترکیبی و تیمی این تیم فوق‌العاده بود. به همه بازیکنان امارات تبریک می‌گویم، چرا‌که مقابل ایران به خوبی کار کردند.

وی ادامه داد: بازیکنان من آماده بودند تا گذشتی را که نیاز است، انجام دهند، زجر بکشند و روحیه خوبی در این بازی داشتند اما باید اعتراف کنم که امارات بهتر از ما عمل کرد. ما توانستیم این دیدار سخت و احساسی را با پیروزی پشت‌سر بگذاریم.

کی‌روش در پاسخ به این سوال که چرا از ابتدای بازی از ترکیب همیشگی‌اش استفاده نکرد و بازیکنان جوان‌تر را به میدان فرستاد، گفت: ما در ابتدای بازی تصمیم گرفتیم بازیکنان جوان‌تر را به میدان بفرستیم و با تیم کامل‌مان به میدان نرفتیم. همان‌طور که «رضا قوچان‌نژاد» هم گفت در تیم ما همه در جای‌گاه خوبی هستند. بازیکنان جوانی مانند «وحید امیری» و «سروش رفیعی» بسیار خوب بودند و دویدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,