Saturday, 18 July 2015
14 June 2021

«اعدام علنی ١٣ جوان به دلیل تماشای فوتبال جام آسیا توسط داعش»

2015 January 20

در بسیاری از رسانه‌ها یا در جامعه پارسی‌زبان هر روز خبرها و یا نوشته‌هایی منتشر می‌شود که به لحاظ خبری ممکن است منبع‌های آن قابل تایید نباشد اما برای اطلاع شما خوانندگان این نوشته‌ها در بخش «شایعه» رادیو کوچه منتشر می‌شود. صحت و سقم این نوشته مورد تایید رسمی رادیو کوچه نیست و فقط به عنوان «اطلاع» بازنشر می‌شود. 

شایعه / رادیو کوچه

منبع: پایگاه خبری آفتاب

 

داعش ۱۳ جوان را به دلیل تماشای مسابقه فوتبال عراق و اردن اعدام کرد.

خبرگزاری رسمی اردن (پترا) اعلام کرد گروه داعش در هفته گذشته ۱۳ جوان را در منطقه یرموک در غرب موصل به دلیل تماشای مسابقه فوتبال میان تیم‌های عراق و اردن در مسابقات جام قهرمانی آسیا اعدام کرد.

مسابقات فوتبال قهرمانی آسیا میان تیم‌های برگزیده در استرالیا در حال برگزاری است. عراق و اردن حریفان سنتی به شمار می‌آیند و مسابقه فوتبال میان این دو تیم معمولا با پیگیری زیادی در دو کشور همراه است. این مسابقه با نتیجه یک بر صفر به سود عراق به پایان رسید.

خبرگزاری اردن، رسانه‌های عراقی را منبع این خبر اعلام کرد.

daesh

عکس مربوط به اعدام های قبلی داعش است

 

براساس این خبر، افرادی از داعش، این جوانان را پس از بازداشت به زمین ورزشی منتقل کردند و به صورت علنی با شلیک گلوله اعدام کردند.

قبل از این نیز افرادی از داعش از طریق بلندگو اعلام کردند این اعدام علنی پیامی به افرادی است که با احکام داعش مخالفت می‌کنند.

به گزارش عصرایران، جنازه افراد اعدام شده هم برای مدت زمانی طولانی در این زمین ورزشی‌‌ رها شد و خانواده‌های آن‌ها نتوانستند جنازه‌ها را بردارند زیرا می‌ترسیدند توسط اعضای داعش تحت تعقیب قرار بگیرند.

داعش تماشای مسابقات فوتبال را ممنوع و دلیل این ممنوعیت را غربی بودن آن توصیف کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,