Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
با انتشار یک نوار ویدیویی

«مطالبه دویست میلیون دلاری داعش برای آزادی دو گروگان ژاپنی»

2015 January 20

خبر / رادیو کوچه

 

گروه دولت اسلامی، داعش، با انتشار ویدیویی، هشدار داد که دو گروگان ژاپنی خود را سر می‌برد، مگر اینکه ظرف ٧٢ ساعت، مبلغ درخواستی این گروه که ٢٠٠ میلیون دلار است پرداخت شود.

یک وب‌سایت وابسته به دولت اسلامی «داعش»، روز سه‌شنبه، بیستم ژانویه، نوار ویدیویی دو شهروند ژاپنی را منتشر کرد که در آن تهدید شده است که اگرظرف هفتاد و دو ساعت، مبلغ دویست میلیون دلار برای آزادی این دو نفر پرداخت نشود، هر دو گروگان را سر می‌برد.

«شینزو آبه»، نخست وزیر ژاپن که در اسرائیل به‌سر می‌برد، پس از انتشار این ویدیو گفت، حفظ جان گروگان‌ها مهمترین اولویت اوست.

آقای «آبه» در سخنانی در بیت‌المقدس از دولت اسلامی خواست تا هرچه سریع‌تر گروگان‌های ژاپنی خود را آزاد کند. وی گفت که تهدید به قتل افراد بیگناه غیرقابل عفو و منزجر کننده است و افزود که اقراطگرایی و اسلام دو چیز کاملن متفاوت هستند.

japan_hostage

نخست وزیر ژاپن، در راس هیاتی متشکل از یک‌صد تن از مقامات دولتی و روسای شرکت‌های ژاپنی به منظور تقویت حضور ژاپن در خاورمیانه به مدت شش روز از کشورهای منطقه دیدن می‌کند و قرار است مبالغی نیز به عنوان کمک در اختیار دولت‌ها و گروه‌های امدادرسان فعال در خاورمیانه قرار دهد.

در نوار ویدیوئی منتشر شده، دو شهروند ژاپنی، که «کنگی گوتو جوگو» و «هارونا یوکاوا» نام دارند در همان نوع لباس نارنجی رنگی ظاهر می‌شوند که در فیلم‌های قبلی داعش بر تن گروگان‌ها بود و در همین لباس نیز به قتل رسیدند.

در این نوار ویدیوئی، فردی که کاردی در دست دارد، به زبان انگلیسی خطاب به نخست وزیر ژاپن می‌گوید: «اگرچه کشور شما هشت هزار و پانصد کیلومتر با دولت اسلامی فاصله دارد، اما شما با کمال میل داوطلب شرکت در این جنگ صلیبی شده‌اید.»

این فرد همچنین می‌افزاید: «شما با غرور و افتخار، یکصد میلیون دلار برای کشتن زنان و کودکان و نابودی خانه مسلمین هدیه داده‌اید.»

یکی از گروگان‌ها، روزنامه نگار آزاد است که سال گذشته به سوریه رفته بود، و دیگری کارمند یک شرکت خصوصی امنیتی است که ظاهرن به یکی از گروه‌های مسلح در سوریه پیوسته بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,