Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
از اول بهمن ماه

«تبدیل هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۴٠٠ تومانی به ٢ لیتر ٧٠٠ تومانی»

2015 January 20

خبر / رادیو کوچه

 

حدود۴۰۰ میلیون لیتر از سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت باقی مانده است که از ابتدای بهمن ماه تبدیل به ۲ سهمیه ۷۰۰ تومانی می‌شود.

خبرگزاری ایلنا، روز سه‌شنبه سی‌ام دی ماه با اعلام این خبر نوشته است، سهمیه ۶٠ لیتری بنزین ویژه بهمن ماه ساعت ٢۴ امشب ٣١ دی ماه در کارت‌های هوشمند سوخت شارژ خواهد شد.

بر این اساس، هر لیتر بنزین سهمیه‌ای به قیمت ٧٠٠ تومان و هر لیتر بنزین آزاد نیز با نرخ ١٠٠٠ تومان به فروش خواهد رسید.

بنابه گزارش این خبرگزاری، مسئولان وزارت نفت ایران اعلام کرده‌اند که از ابتدای بهمن ماه عرضه بنزین ۴٠٠ تومانی در جایگاه های سوخت متوقف خواهد شد.

این گزارش اضافه می‌کند، مصرف‌کنندگانی که بنزین ۴٠٠ تومانی ذخیره‌شده در کارت‌های خود دارند از امشب به جای هر لیتر بنزین ۴٠٠ تومانی ٢ لیتر بنزین ٧٠٠ تومانی دریافت خواهند کرد.

benzin

طبق آنچه سخن‌گوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی روز شنبه به ایلنا اعلام کرده بود: حدود۴۰۰ میلیون لیتر از سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت باقی مانده که از ابتدای بهمن ماه تبدیل به ۲ سهمیه ۷۰۰ تومانی می‌شود.

عربعلی گفته بود: با اعلام زمان پایان عرضه بنزین ۴٠٠ تومانی میزان مصرف افزایش چندانی نداشته اما میزان مراجعات مردم به جایگاه‌ها و سوختگیری‌ها تا حدودی افزایش یافته است.

وی اظهار کرده بود: با توقف عرضه بنزین ۴٠٠ تومانی اتفاق خاص و یا غیر منتظره‌ای رخ نداده و در ‌‌نهایت به سود مصرف کننده است بنابراین نگرانی وجود ندارد ضمن اینکه دو نرخی شدن درآمدی برای شرکت پخش ندارد و تغییری در درآمدهای شرکت ملی پخش فرآورده حاصل نمی‌شود.

وی به کسانی که همچنان سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی را در کارت‌های خود دارند توصیه کرد که حتمن یک مرحله در بهمن ماه سوخت گیری کنند تا تراکنش انجام شود و بنزین ۴۰۰ تومانی تبدیل به ۲ لیتربنزین ۷۰۰ تومانی شود.

مطالب مرتبط

حذف شش میلیون کارت سوخت در ایران

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,