Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
خبرهای ورزشی

«رضازاده: برای حضور در انتخابات وزنه‌برداری منتظر جواب مجلس هستم»

2015 January 21

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رضازاده: برای حضور در انتخابات وزنه‌برداری منتظر جواب مجلس هستم

رییس فدراسیون وزنه‌برداری در مورد این‌که آیا برای ادامه فعالیت شورای شهر را انتخاب خواهد کرد، یا فدراسیون را؟ گفت: از سوی شورای اسلامی شهر تهران نامه‌ای به مجلس ارسال شده است و منتظر جواب آن نامه هستم.

«حسین رضازاده» امروز (سه‌شنبه) در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: من هنوز خودم از وضعیتم بی‌خبر هستم و اگر اطلاعاتی در این زمینه به دست آوردم حتمن اطلاع‌رسانی می‌کنم.

وی اظهار داشت: شورای شهر اسلامی نامه‌ای در مورد این‌که عضویت در شورای اسلامی شغل محسوب نمی‌شود، به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده و جواب این نامه هنوز نیامده است و هر وقت که اعلام شد من هم وضعیت خود را اعلام می‌کنم.

رضازاده با بیان این‌که تا زمان برگزاری انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری در اسفند‌ماه حدود یک ماه دیگر باقی مانده است، خاطر‌نشان کرد: در این یک ماه ممکن است اتفافات دیگری بیفتد.

وی در عین حال خاطر‌نشان کرد: انتخاب من از بین شورا و فدراسیون، فدراسیون وزنه‌برداری است.

«نصراله سجادی» معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان امروز (سه‌شنبه) در پایان مجمع فدراسیون والیبال در مورد مجمع فدراسیون وزنه‌برداری اظهار داشت: مجمع این فدراسیون قطعن امسال برگزار خواهد شد و رضازاده باید از یکی از مسوولیت‌های خود استعفا دهد.

بر اساس نامه سازمان بازرسی کل کشور عضویت در شورای اسلامی شهر تهران شغل محسوب می‌شود و کسانی‌که در شورای اسلامی شهر حضور دارند برای حضور در فدراسیون‌ها باید از شورای اسلامی شهر تهران استعفا دهند.

rezazadeh

اما در این زمینه مجلس شورای اسلامی نظر دیگری دارد و می‌گوید که حضور در شورای اسلامی و شورای شهر شغل محسوب نمی‌شود و حتا «سید مهدی هاشمی» یکی از نمایندگان مجلس هم اکنون سکاندار فدراسیون تیراندازی است.

«احمد دنیا مالی» هم سال گذشته و پس از وقفه‌ای چندین ساله در مجمع انتخابات فدراسیون قایق‌رانی با کسب اکثریت آرا رییس فدراسیون شد، اما او به دلیل آن‌که عضو شورای شهر تهران است در نهایت شورای شهر را برگزید و از فدراسیون قایق‌رانی کنار رفت.

در همین زمینه وزارت ورزش و جوانان هم به حسین رضازاده رییس فدراسیون وزنه‌برداری اعلام کرده است که از بین شورای اسلامی شهر تهران و وزنه‌برداری یکی را انتخاب کند.

از سوی دیگر «مهدی چمران» رییس شورای اسلامی شهر تهران هم گفته است که این مساله را با وزیر ورزش و جوانان مطرح کردم و وزیر خاطر‌نشان کرده است که ما در این رابطه بحثی نداریم، اما به استعلام سازمان بازرسی استناد کرده که نشست‌هایی را نیز با این سازمان داشته‌ایم و حتا از مجلس نیز در این زمینه استعلام کرده این و آنها اعلام کرده‌اند که در این زمینه مشکلی نیست؛ چرا که چندی پیش یک نماینده مجلس نیز رییس فدراسیون شد.

دوبنده کشتی‌گیران تغییر می‌کند

بعد از گذشت بیش از چهار دهه، اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد اصلاحات اساسی در لباس داوران و کشتی‌گیران و هم‌چنین رنگ تشک کشتی انجام خواهد داد.

به گزارش تارنمای رسمی اتحادیه جهانی کشتی، رنگ تشک کشتی از زرد و قرمز که اولین‌بار در بازی‌های المپیک ١٩٧٢ مونیخ پذیرفته شد، به رنگ آبی تیره و نارنجی تغییر می‌یابد. این اصلاحات بخشی از تلاش‌ها برای بهبود تماشای تلویزیونی و آنلاین مسابقات است.

تغییر در لباس داوران کشتی که هنوز قطعی نشده است، در انواعی از رنگ‌ها و به منظور جلب مخاطبان جوان انجام می‌شود. لباس داوران که زمانی کت و شلوار و کروات بود، تی‌شرت یقه‌دار و شلوار خواهد بود.

«نناد لالوویچ» رییس این اتحادیه گفت: دوبنده سنتی چیزی نیست که در سالن‌های ورزشی استفاده شود. ما گام‌هایی برای تضمین جذابیت کشتی نزد تماشاگران بر‌می‌داریم. ما می‌خواهیم کشتی‌گیران و هواداران ما به پوشیدن لباس کشتی احساس افتخار کنند.

koshti

طرح نهایی این لباس برای هر سه گروه کشتی در دست انجام است و اواخر امسال تصویب خواهد شد.

اتحادیه جهانی کشتی عضویت فدراسیون کشتی کوزوو را تصویب کرد. با قطعی شدن عضویت کوزوو، شمار فدراسیون‌های عضو این اتحادیه به ١٧٩ فدراسیون افزایش می‌یابد.

هم‌چنین پنج شورای قاره‌ای تحت لوای اتحادیه جهانی کشتی برای مناطق آفریقا، آمریکا، آسیا، اروپا و اقیانوسیه تغییر نام می‌یابد.

ویزای کویت برای مهاجم پرسپولیس صادر شد

یک روزنامه کویتی از سفر «مهدی طارمی» مهاجم پرسپولیس به کویت برای عقد قرارداد با تیم القادسیه خبر داد.

به گزارش  مهر، در حالی‌که مسوولان باشگاه پرسپولیس برای جدایی مهدی طارمی و پیوستن وی به تیم القادسیه شرط و شروطی را تعیین کرده و به صورت ضمنی با جدایی مهاجم خود مخالفت کرده‌اند، با این حال روزنامه «جریده» کویت از نهایی شدن مذاکرات القادسیه با طارمی خبر داده است.

tarmi

این روزنامه درباره طارمی نوشت: مهدی طارمی تا چند روز دیگر وارد کویت خواهد شد تا به صورت رسمی قراردادش را با باشگاه القادسیه به امضا برساند تا این تیم را در لیگ کویت هم‌راهی کند. عقد قرارداد با بازیکنان جدید از سیاست‌های جدید باشگاه القادسیه برای تقویت این تیم است و علاوه بر طارمی با چند بازیکن دیگر هم در نقل‌و‌انتقال زمستانی مذاکره شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: بعد از توافق القادسیه با طارمی و هم‌چنین باشگاه پرسپولیس برای فسخ قرارداد و صدور ITC ویزای طارمی صادر شده و این بازیکن برای عقد قرارداد و انجام کارهای دیگر به کویت می‌رود.

قرار است طارمی جانشین «سیف الحشان» شود که به خاطر پارگی رباط صلیبی، قادر به هم‌راهی القادسیه نیست و باید برای جراحی پایش به اسپانیا برود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,