Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
پس از حملات سنگین موشکی

«شبه‌نظامیان شیعه حوثی ساختمان ریاست جمهوری یمن را تسخیر کردند»

2015 January 21

خبر / رادیو کوچه

 

در پی حملات سنگین موشکی به کاخ ریاست‌جمهوری یمن، شورشیان حوثی عصر روز سه‌شنبه بیستم ژانویه، مقر رییس‌جمهوری این کشور در صنعا را به کنترل خود درآورند.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، یک مقام دولتی یمن گفته است که «عبد ربه منصور هادی»، رییس جمهوری یمن در هنگام گلوله باران داخل ساختمان بود، اما در محل امنی حضور داشت.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، در این رابطه گزارش داده است که، «نادیه سقاف»، وزیر اطلاعات یمن روز سه‌شنبه ۲۰ ژانویه در اکانت توئیتری خود نوشت که محل سکونت «عبد ربه منصور هادی»، رییس‌جمهوری یمن نیز که در مرکز شهر صنعا واقع است، از ساعت ۳ بعدازظهر به وقت محلی، زیر رگبار سنگین شبه‌نظامیانی قرار گرفته که بر روی پشت‌بام‌ها در برابر این خانه سنگر گرفته‌اند.

بر اساس آخرین خبرها، کاخ ریاست‌جمهوری یمن به تسخیر شورشیان شیعه حوثی درآمده است. خبرگزاری آلمان به نقل از شاهدان عینی گزارش داده که هجوم به کاخ ریاست‌جمهوری پس از یک درگیری کوتاه رخ داده است.

yaman

شبه‌نظامیان شیعه حوثی

 

پیش از آن وزیر اطلاعات یمن اعلام کرده بود که شورشیان شیعه حوثی کاخ ریاست‌جمهوری را به زیر رگبار موشک گرفته‌اند. او گفت که شورشیان در تلاش هستند وارد کاخ ریاست‌جمهوری در صنعا، پایتخت این کشور شوند.

همچنین بنابه گزارش‌ها، در جریان درگیری میان شبه نظامیان شیعه حوثی و ارتش یمن در روز دوشنبه دست کم ۹ نفر کشته شده بودند.

پایگاه شیعیان حوثی در شمال یمن است و گفته می‌شود مورد حمایت ایران هستند. آن‌ها که از سال ۲۰۰۴ در تلاش برای کسب خودمختاری بیشتر در استان سعده در شمال گهگاه دست به شورش زده‌اند از اواخر تابستان گذشته کنترل بخش‌های بزرگی از صنعا، پایتخت را به دست گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید

رییس دفتر رییس جمهوری یمن از سوی مردان مسلح ربوده شد

انفجار خودرو بمب‌گذاری شده در برابر دانشکده پلیس یمن ده‌ها نفر را کشت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,