Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
قاضی دشتبان خبر داد

«هیچ پزشکی حاضر به اجرای حکم نقض عضو یک متهم به اسیدپاشی نشد»

2015 January 21

خبر / رادیو کوچه

 

به گفته مسئول واحد اجرای احکام دادسرای ناحیه ٢٧ تهران، حکم نقض عضو یک اسید پاش توسط یکی از دادگاه‌های ایران صادر شده، اما هیچ پزشکی حاضر به اجرای آن نیست.

«قاضی دشتبان» مسئول واحد اجرای احکام دادسرای ناحیه ٢٧ تهران روز چهارشنبه اول بهمن ماه، در گفت‌وگو با خبرگزای فارس گفته است، شخصی به نام «داوود روشنایی»، پیش از این مورد اسیدپاشی قرار گرفته بود، که به متهم به اسیدپاشی محکوم به قصاص و نقض عضو شد، اما هنوز پزشکی نپذیرفته که با عمل جراحی، چشم و گوش محکوم پرونده را قصاص کند.

براساس این گزارش، متهم اسیدپاش به «داوود روشنایی»، به قصاص محکوم شده اما این حکم هنوز به اجرا در نیامده زیرا به گفته قاضی دشتبان، اجرای حکم قصاص با عمل جراحی صورت می‌گیرد اما هنوز پزشکی نپذیرفته که با عمل جراحی، چشم و گوش محکوم پرونده را قصاص کند و دلیل تعلل در اجرای حکم، عدم پذیرش از ناحیه پزشکان است.

rawshanai

آقای «دشتبان» گفته است که پزشکی قانونی ناظر بر اجرای حکم است و ما نمی‌توانیم به پزشکی قانونی یا یک پزشک بگوییم باید این کار را انجام دهد.

وی در عین حال افزوده است که در جلسه سرپرست دادسرای امور جنایی با پزشکی قانونی مقرر شده تا پزشکی قانونی پس از فراهم شدن مقدمات اجرای حکم و معرفی پزشک، به ما خبر نهایی را اعلام کند.

به گفته این مقام قضایی، یک بار شرایط اجرای حکم مهیا شده، اما شاکی پرونده یک روز قبل از اجرای حکم، شرایطی را برای صرف نظر کردن از قصاص مطرح کرد اما خانواده محکوم پس از یک مهلت دو ماهه اعلام کردند که قادر به برآوردن این شرایط نیستند و فرد مصدوم بار دیگر خواستار اجرای حکم شد.

در پایان این گزارش آمده است که «داوود روشنایی»، که حدود ٩ سال پیش قربانی حادثه اسیدپاشی شد، به شدت خواهان اجرای حکم فرد اسیدپاش است و سخنگوی قوه قضاییه هم وعده اجرای زودهنگام این حکم را داده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment


  1. Elham
    1

    شدیدن با اجرای حکم قصاص موافقم ،مگه قصاص قانون اسلام نیست؟۹سال نابینا بودن رو کی میتونه تحمل کنه؟وسالهای پیش رو در نابینایی؟