Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
خبرهای ورزشی

«اعتراض پدر سردار آزمون به عادل فردوسی‌پور»

2015 January 22

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

اعتراض پدر سردار آزمون به عادل فردوسی‌پور

مربی پیشین والیبال گنبد و پدر مهاجم جوان تیم‌ملی فوتبال ایران معتقد است که «عادل فردوسی‌پور» صحبت‌های خوبی در خصوص «سردار آزمون» و «علیرضا جهانبخش» انجام نداده است.

«خلیل آزمون» در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص انتقاد عادل فردوسی‌پور از عمل‌کرد سردار آزمون در بازی با امارات و این‌که گفته بود این بازیکن به دلیل پیشنهادهای کاذب اروپایی تمرکزش را از دست داده است، گفت: پیش از هر چیزی باید بگویم سردار اکنون اصلن در جریان پیشنهاداتش نیست و به این موضوع اهمیتی نمی‌دهد، چون فقط تمرکزش روی تیم‌ملی و بازی‌های جام ملت‌های آسیاست. کارهای مربوط به وضعیت باشگاهی‌اش را نیز مدیر برنامه‌هایش انجام می‌دهد.

وی افزود: این حرف فردوسی‌پور که گفته پیشنهادهای سردار آزمون کاذب است، درست نیست. پیشنهادات به صورت رسمی به باشگاه روبین‌کازان رسیده و واقعیت هم دارد، اما اکنون زود است که او به لیگ‌ها و تیم بزرگ‌تری برود. سردار باید یک سال دیگر در لیگ روسیه تجربه کسب کند و سپس راهی تیم‌های بزرگ‌تر شود تا بتواند با تجربه‌ای که کسب کرده به صورت ثابت برای تیمش بازی کند. صحبتی هم که با فردوسی‌پور دارم این است که چگونه می‌گوید پیشنهادات رسیده به آزمون کاذب است؟ رسانه‌های خارجی مانند گاردین، دیلی‌میل، بلیچر ریپورت و … که از بستگان من نیستند تا از خودشان خبری بنویسند.

sardarazmon

مربی پیشین والیبال گنبد و پدر سردار آزمون با بیان این‌که خوب نیست یک مجری مانند فردوسی‌پور در برنامه زنده تلویزیونی و در شرایط حساس تیم‌ملی از بازیکنان جوانی مانند آزمون و علیرضا جهانبخش انتقاد کند، اظهار داشت: من خودم مربی هستم و می‌دانم بازیکن یک روز خوب است، یک روز معمولی است و یک روز هم شرایط خوبی ندارد. بهتر است دست از سر این بازیکنان جوان برداریم و بگذاریم کارشان را انجام دهند. این‌که بیاییم در یک برنامه زنده تلویزیونی بگوییم آزمون خوب نبود، جهانبخش خوب نبود و فقط انتقاد کنیم چیزی را درست نمی‌کند، چون این بازیکنان جوان هستند و نیاز به روحیه دارند نه تخریب.

خلیل آزمون تاکید کرد: فردوسی‌پور این را در نظر بگیرد که اگر بازیکن یک روز خوب نبود شروع به تخریب او نکند. انتقاد خوب است اما نباید بازیکن را تخریب کرد. آن هم در شرایط فعلی که بازیکنان با تیم‌ملی در جام ملت‌های آسیا هستند و صحبتی که فردوسی‌پور درباره سردار و جهانبخش کرد خوب نبود.

ادعای کارشناسان استرالیایی در رابطه با حضور ایران در فینال

کارشناسان فوتبال استرالیا معتقدند تیم‌های ملی ایران و ژاپن به فینال شانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا صعود کرده و در نهایت ژاپن به عنوان قهرمانی دست پیدا می‌کند.

به گزارش مهر، شبکه تلویزیونی فاکس نیوز سه‌شنبه شب در برنامه‌ای ویژه جام ملت‌های آسیا که با حضور «مارک بوسنیچ» و ٣ کارشناس فوتبال این کشور برگزار شد، به تحلیل و بررسی وضعیت تیم‌های حاضر در مرحله یک‌چهارم نهایی این جام پرداخت.

در این برنامه از تیم‌های ژاپن و ایران به عنوان بهترین تیم‌های مرحله گروهی و چین به عنوان تیمی شگفتی‌ساز نام بردند و شکست استرالیا برابر کره‌جنوبی و حذف تیم‌های عربستان و قطر، را به عنوان اتفاقات غیر‌منتظره این مسابقات برشمردند.

t-m

هم‌چنین کارشناسان این برنامه پیش‌بینی کردند تیم‌های ایران، ژاپن، کره‌جنوبی و استرالیا به مرحله نیمه‌نهایی می‌رسند که در این بین ایران با برتری مقابل کر‌ه‌جنوبی به فینال راه می‌یابد. استرالیا هم برابر ژاپن شانس کمی برای رسیدن به پیروزی دارد، پس دیدار پایانی جام بین دو تیم ایران و ژاپن برگزار می‌شود.

پیروزی ژاپن مقابل ایران در دیدار فینال و تکرار عنوان قهرمانی توسط این تیم در جام ملت‌ها، دیگر پیش‌بینی ۴ کارشناس حاضر در این برنامه بود. آنها معتقد بودند استرالیا می‌تواند با پیروزی در بازی تکراری مقابل کره‌جنوبی در بازی رده‌بندی پیروز شده و عنوان سومی این جام را بدست آورد.

اعتراض تماشاگران ایرانی به رفتار مسوولان و بازیکنان تیم‌ملی

برخی از تماشاگران ایرانی به رفتار مسوولان تیم‌ملی اعتراض کردند.

به گزارش تسنیم، پس از حاشیه‌هایی که در رابطه با گرفتن عکس یادگاری تماشاگران ایرانی حاضر در استرالیا با بازیکنان تیم‌ملی ایران به وجود آمد، مسوولان تیم‌ملی کمتر به تماشاگران اجازه می‌دهند که با ملی‌پوشان عکس یادگاری بگیرند.

22

در همین راستا، تعدادی از تماشاگران ایرانی با وجود این‌که ساکن شهر کانبرای استرالیا هستند، در هتل محل اقامت تیم‌ملی اتاق رزرو کرده‌اند تا بلکه با بازیکنان تیم‌ملی عکس یادگاری بگیرند، اما مسوولان تیم‌ملی این اجازه را به تماشاگران نمی‌دهند. تماشاگران هم از این رفتار ناراحت هستند و به مسوولان هتل اعتراض کردند که چرا نمی‌توانند وارد هتل شوند.

هم‌چنین یکی از تماشاگران اعلام کرد که اگر قرار باشد بازیکنان تیم‌ملی عکس نگیرند به چه دلیلی به استرالیا آمده‌اند؟

انتقاد سیاستمداران آلمانی‌ از بایرن‌مونیخ به خاطر سفر به عربستان

گروهی از سیاستمداران آلمانی از باشگاه بایرن‌مونیخ به خاطر انجام بازی دوستانه با الهلال در عربستان سعودی انتقاد کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، گروهی از سیاستمداران آلمانی از باشگاه بایرن‌مونیخ به خاطر سفر اخیرش به عربستان برای برگزاری یک بازی دوستانه مقابل الهلال ایراد گرفته‌اند و دلیل آن را بی‌توجهی مسوولان این باشگاه به اتفاقاتی ضدحقوق بشری عنوان کرده‌اند که اخیرن در این کشور رخ داده، از جمله مجازات «رایف بداوی»، یک وبلاگ‌نویس که به خاطر انتقاد از مفتی‌های سعودی به هزار ضربه شلاق در ملا‌عام محکوم شده است.

bairinmonkh

«داگمار فرایتاگ»، رییس کمیته ورزشی بوندس‌لیگا به یک روزنامه مونیخی گفت: ورزش صدای رسایی دارد اما متاسفانه بایرن‌مونیخ از این صدا که می‌توانست مفید باشد و کمک کند، در جای درستی استفاده نکرده است. فوتبالیست‌ها لازم نیست سیاستمدار باشند بلکه فقط کافی است که از قوانین حقوق‌بشر آگاه باشند و نقش یک الگو را به خوبی ایفا کنند.

یکی دیگر از مسایلی که نارضایتی آلمانی‌ها را از سفر بایرن‌مونیخ به عربستان به هم‌راه داشته است، ممنوعیت فعالیت زنان در این کشور است که سبب شد «کاتلین کروگر»، یکی از مدیران تیم و هم‌چنین «مونا نمر»، کارشناس‌ تغذیه تیم اجازه کار با تیم را نداشته باشند. آنها به همین دلیل بازی را از روی سکوها تماشا کردند.

«کریسفتو استروسر»، مشاور حقوق‌بشر دولت آلمان هم در این خصوص گفت: ما با دقت امور مربوط به حقوق‌بشر را در عربستان سعودی زیر نظر داریم و خیلی مهم است که چشمان‌مان را به روی مسایل مرتبط با این موضوع در روی‌دادهای ورزشی نبندیم. ورزش برای پیدا کردن راه‌حل این موضوع نیست اما می‌تواند کمک قابل‌توجهی داشته باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,