Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
خبرهای ورزشی

«آسوشیتد‌پرس: پولادی روی دروازه‌بان خطا نکرد»

2015 January 24

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خبرگزاری آسوشیتد‌پرس با تاکید بر این‌که ایران مقابل عراق شجاعانه بازی کرده اعلام کرد «مهرداد پولادی» روی دروازه‌بان عراق خطا نکرده است.

تیم‌ملی فوتبال عراق موفق شد رقیب دیرینه خود یعنی ایران را در ضربه‌های پنالتی و با نتیجه هفت بر شش شکست دهد تا بتواند جای خود را در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا آماده کند.

ایرانی‌ها که یک نیمه را ١٠ نفره بازی کردند، دو بار از حریف عقب افتادند اما آن را جبران کردند تا بتوانند این جدال را به ضربه‌های پنالتی برسانند. در نهایت هم «وحید امیری» ضربه پنالتی‌اش را به هدر داد تا «سالم شاکر» با گل کردن پنالتی‌اش، عراق را برنده میدان کند.

poladi

«بن ویلیامز»، داور استرالیایی این دیدار به خاطر اخراج «مهرداد پولادی» در دقیقه ۴٣ این دیدار، بیش از همه مورد توجه قرار گرفت زیرا پولادی خطایی روی حسن، دروازه‌بان عراق انجام نداده بود. ویلیامز با دادن کارت زرد از پولادی دور شد تا این‌که بازیکنان عراق به سراغ داور رفته و او را متوجه اشتباهش کردند که باید پولادی را اخراج کند. این اتفاق عصبانیت «کارلوس کی‌روش»، سرمربی ایران را در پی داشت. او پیش از ورود به رختکن و پس از پایان نیمه نخست، قصد داشت با داوران به مشاجره بپردازد که بازیکنان ایران وی را به رختکن بردند.

علی پروین: صلاح نمی‌دانم کی‌روش بماند

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با بیان این‌که ترس «کارلوس کی‌روش» باعث باخت ایران مقابل تیم‌ملی عراق شد، گفت: متاسفانه تیم‌ملی چه مقابل آرژانتین و چه مقابل بحرین با یک تاکتیک به میدان می‌رود.

«علی پروین» در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شکست تیم‌ملی فوتبال ایران مقابل تیم‌ملی عراق و حذف از جام ملت‌های آسیا، اظهار کرد: متاسفانه تیم‌ملی ایران در همه بازی‌ها چه جلوی آرژانتین و چه مقابل بحرین به میدان برود با یک سیستم‌ بازی می‌کند و همیشه با یک فوروارد به زمین می‌رود. آخر مگر می‌شود جلوی قطر، بحرین و امارات با یک سیستم‌ بازی کنیم و در مقابل عراق نیز با همان سبک بازی را اداره کنیم.

parwin

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس، ادامه داد: در این بازی هر موقع از حریف عقب افتادیم، بازیکنان ما خیلی خوب بازی کردند و به دروازه‌ عراق هجوم بردند، اما همین‌که گل می‌زدند باز به عقب می‌کشیدند و کار تدافعی را در دستور کار قرار می‌دادند. به نظر من کی‌روش به دنبال گل نخوردن در این بازی‌ها بود. ترس کی‌روش باعث شد که در این بازی بازنده شویم و علا‌رغم تمام شایستگی‌هایمان مقابل تیمی مانند عراق شکست بخوریم و از گردونه رقابت‌ها حذف شویم. حق عراق نبود که در این بازی پیروز شود، اما تاکتیک نامناسب مقابل این تیم و ترسو بودن باعث شد که در نهایت شکست بخوریم.

کی‌روش خطاب به خبرنگاری ایرانی و اعزامی از ایران

«کارلوس کی‌روش» در پایان بازی ایران و عراق در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ٢٠١۵ رو به یکی از خبرنگاران ایرانی حاضر در این مسابقات کرد و شکست ایران را به گردن او انداخت.

کارلوس کی‌روش در حالی‌که در کنفرانس خبری به مترجم خود گفت باید به یکی از رسانه‌ها به خاطر شکست تیم‌ملی تبریک بگویید، گلایه‌های خود را از این بابت تا سالن میک زون ورزشگاه هم ادامه داد.

وی در حالی‌که از میک زون به سمت رختکن تیم‌ملی می‌رفت به ناگهان ایستاد و به یکی از خبرنگاران گفت: به تو به خاطر باخت تیم‌ملی تبریک می‌گویم و می‌توانی امشب از شکست تیم ایران خوشحال باشی.

kirosh

سرمربی تیم‌ملی ایران به همین‌جا بسنده نکرد و گفت: تو حتا می‌توانی به خبرگزاری‌ات هم به خاطر شکست تیم‌ملی تبریک بگویی.

به نظر می‌رسد کی‌روش از پوشش اخبار تیم‌ملی توسط یکی از رسانه‌ها ناراحت بوده و مدعی بود که این خبرگزاری برخی خبرهای نادرست ارسال کرده است.

این در حالی است که کارشناسان یکی از دلایل تمدید قرارداد کی‌روش را از سوی فدراسیون فوتبال ایران فشار رسانه‌ای مرتبط با این سرمربی می‌دانند.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,