Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
با انتشار ویدیویی

«داعش اعلام کرد یکی از گروگان‌های ژاپنی خود را سر بریده است»

2015 January 25

خبر / رادیو کوچه

 

گروه اسلام‌گرای داعش که پیش از این ٧٢ ساعت به ژاپن مهلت داده بود که در صورت عدم پرداخت ٢٠٠ میلیون دلار، دو شهروند آن کشور را در اسارت خود دارد سر خواهد برید، روز شنبه بیست و چهارم ژانویه با انتشار ویدیویی اعلام کرد یکی از گروگان‌ها را سر بریده است.

در همین رابطه دولت ژاپن اعلام کرده است در حال بررسی ویدیویی است که از سوی شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی «داعش» منتشر شده و در آن یکی از دو گروگان ژاپنی این گروه می‌گوید «هارونا یوکاوا»، گروگان دیگر توسط داعش سر بریده شده است.

این ویدیو که در یک حساب توییتری منسوب به دولت اسلامی، «داعش» منتشر شده «کنجی گوتو جوگو»، گروگان ژاپنی درخواست تازه‌ای از سوی داعش برای آزادی خود مطرح می‌کند.

آقای «جوگو» می‌گوید اکنون درخواست داعش برای رها کردن او، آزدای ساجده ریشاوی، یک زن بمب‌گذار انتحاری است که در سال ۲۰۰۵ از سوی القاعده در عراق برای بمب‌گذاری در هتلی در اردن اعزام شده بود.

japan_hostage

او می‌گوید: مسئله ساده است. ساجده را بدهید تا من آزاد شوم. این کار در حال حاضر امکان‌پذیر است.

این گروگان ژاپنی که در این ویدیو به زبان انگلیسی صحبت می‌کند، «شینزو آبه»، نخست وزیر ژاپن را مقصر مرگ یوکاوا معرفی می‌کند و از همسر و خانواده‌اش می‌خواهد که نگذارند به سرنوشت گروگان دیگر دچار شود.

در این ویدیو تصویری از «گوتو جوگو» نمایش داده می‌شود که در آن عکسی در دست دارد و چنان به نظر می‌آید که جسد سربریده هارونا یوکاوا را نشان می‌دهد.

ژاپن انتشار این ویدیو را محکوم کرده و گفته هنوز نمی‌تواند آن را تایید کند.

مهلت ۷۲ ساعته‌ای که داعش پیش از این برای دریافت باج ۲۰۰ میلیون دلاری از دولت ژاپن برای آزادی دو گروگان تبعه این کشور اعلام کرده بود، دیروز جمعه ۲۳ ژانویه به پایان رسید.

مطالب مرتبط

مطالبه دویست میلیون دلاری داعش برای آزادی دو گروگان ژاپنی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,