Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
روزانه با کوچه، شنبه چهارم بهمن ۹۳

«دو کشته و ۶۰ زخمی در جشن پیروزی فوتبال عراقی‌ها در بغداد »

2015 January 25

شهرزاد کریمی / رادیوکوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنیدبه گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال عراق در یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا توانست در ضربات پنالتی برابر ایران به پیروزی برسد و به نیمه نهایی راه یابد.
بعد از پیروزی تیم ملی عراق برابر ایران مردم این کشور به خیابان‌ها ریختند تا پیروزی تیم ملی کشور خود را جشن بگیرند، اما انگار خوشحالی آن‌ها بیش از حد و افراطی بود، چرا که به خاطر تیراندازی ۲ نفر کشته و نزدیک شصت تن زخمی شدند تا بغداد روز خونینی را پشت سرگذارد و حتی شادی در این کشور به خشونت تبدیل شود.
«علی تمیمی»، فرماندار بغداد در این باره گفت: بعد از پیروزی تیم ملی عراق برابر تیم ملی ایران مردم به جشن و پای‌کوبی در خیابان‌های بغداد پرداختند که در نتیجه آن دو نفر کشته و نزدیک به ۶۰ نفر زخمی شدند. بعضی از افراد به شلیک گلوله پرداختند و باعث چنین حادثه خونباری شدند. از خانواده قربانیان می‌خواهیم که شکایت خود را ارایه دهند تا با خاطیان به شدت برخورد شود. چنین حوادثی را به شدت محکوم می‌کنیم.

2

هم‌چنین امروز در برنامه روزانه با کوچه خواهیم داشت:
سرمربی ایران می‌گوید: «درخشان» چه اختیار فکری دارد که درباره تیم ملی حرف می‌زند. «قلعه نویی» رهبر تحریم کردن بازیکنان در تیم ملی بود.
یک جشنواره فیلم که در بلژیک در جریان است، گفته است نمایش بقیه فیلم‌هایش را به خاطر تهدیدهایی که دریافت کرده، متوقف می‌کند.
ناسا از کشف سیاره‌های دیگر شبیه به کره زمین در خارج از منظومه خورشیدی خبر داد. وجود سیاره‌های شبیه زمین، وسوسه کشف حیات در نقاط دیگر فضا را تقویت کرده است.
دادگاه عالی فرانسه روز جمعه بیست و سوم ژانویه تایید کرد که لغو شهروندی یک تبعه فرانسوی مراکشی که در سال ۲۰۱۳ میلادی به فعالیت تروریستی محکوم شده است، امکانپذیر و قابل اجراست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,