Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
خبرهای ورزشی

«اولین واکنش بازیکن عراقی به خبر دوپینگش»

2015 January 25

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

اولین واکنش بازیکن عراقی به خبر دوپینگش

هافبک متهم به دوپینگ عراق می‌گوید: مسوولان فوتبال ایران می‌خواهند مرا قربانی کنند تا خودشان قربانی نشوند و این برای ما دو کشور که دین‌مان اسلام است اتفاق خوبی نیست.

به گزارش مشرق، بدون شک «علا عبدالزهرا»، سوژه اصلی رسانه‌های ایرانی در دو روز گذشته بوده است. دوپینگ او و اعتراض ایران به این موضوع به اخبار اصلی جام ملت‌های آسیا بدل شده است.

هافبک تیم‌ملی عراق در مورد بحث دوپینگش می‌گوید: من نمی‌دانم این چه کارهایی است که مسوولان ایران انجام می‌دهند. آنها با انتشار این اخبار می‌خواهند ذهن مردم ایران را جای دیگری ببرند تا باخت را فراموش کنند و انتقادی انجام ندهند. من ۶ ماه پیش برای تراکتورسازی بازی می‌کردم. ١٩ شهریور با این تیم فسخ قرارداد کردم. ٢٠ شهریور با پرواز هوایی به بغداد رفتم. از آن زمان تاکنون چرا مسوولان ایرانی درباره دوپینگ من حرفی نزدند؟ چرا مهر‌ماه به من چیزی نگفتند؟ چرا آبان‌ماه حرفی نزدند؟ چرا گذاشتند فقط نیم ساعت بعد از بازی این بحث را رسانه‌ای کردند؟

ala

عبدالزهرا در ادامه می‌گوید: من یک‌بار در ایران تست دوپینگ دادم. مسوولان گفتند تست تو مشکوک است و باید یک‌بار دیگر از تو تست بگیریم. من هم با تراکتورسازی فسخ قرارداد کردم و به عراق رفتم. آن زمان مسوولان فدراسیون ایران باید با باشگاه جدید من یا فدراسیون عراق مکاتبه می‌کردند و می‌گفتند که من باید تست بدهم. آنها هیچ حرفی به من نزدند و نامه‌ای به من ندادند. واقعن نمی‌توانم درک کنم که چرا مسوولان ایران حالا یادشان افتاده که باید از من تست می‌گرفتند. آنها برای من آی تی سی صادر کردند اما حالا آمده‌اند و از مثبت بودن دوپینگ من حرف می‌زنند که جای تعجب دارد.

متن نامه ارسالی ایران به فیفا ‏در مورد عبدالزهرا

فدراسیون فوتبال ایران در سپتامبر ٢٠١۴ (مهر‌ماه ١٣٩٣) نامه‌ای به فدراسیون بین‌المللی فوتبال فیفا ارسال کرده است ‏که در آن به روشنی قید شده نتیجه تست دوپینگ «علا عبدالزهرا» بازیکن تراکتور مثبت بوده است.‏

به گزارش تابناک در این نامه چنین آمده: بنابر تست دوپینگ بازیکن عراقی‌الاصل تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز ‏که در لیگ ایران به بازی مشغول بوده است (نمونه ردیف  ٢۴۶٨٧٣ ارسالی به آزمایشگاه کلن آلمان توسط نادوی ایران)، ‏در هشتم آگوست ٢٠١۴؛ نمونه تست این بازیکن مثبت اعلام شده است و این بازیکن از ماده ممنوعه متیل هگزان آمین ‏استفاده کرده است.‏

fdrasion

بنابراین با توجه به این‌که این بازیکن تابعیت ایرانی ندارد و در ایران ساکن نیست و در حال حاضر به تیم پلیس عراق ‏پیوسته است، با در نظر داشتن ماده ١۵ـ٣ـ١ وادا (سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ)، که می‌تواند روی فرآیند تصمیم‌‏گیری تاثیر‌گذار باشد، برای گرفتن تصمیمات مقتضی، مدارک مورد نیاز که به پیوست ارسال شده را ملاحظه فرمایید.‏

جام‌جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای خرمشهر لغو شد

با تصمیم فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای مسابقات جام‌جهانی خرمشهر که قرار بود از سوی فدراسیون ایران برگزار شود، لغو شد.

به گزارش تسنیم، فدراسیون ورزش‌های زوخانه‌ای ایران با ارسال دعوت‌نامه‌ای که به برخی از فدراسیون‌های زورخانه‌ای فرستاده بود از آنها درخواست داشت تا در مسابقات جام‌جهانی خرمشهر شرکت کنند که این موضوع با واکنش فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای مواجه شد.

zorkhaneh

«الکساندر مدوید»، رییس کنفدراسیون اروپایی ورزش‌های زورخانه‌ای پس از دریافت این دعوت‌نامه از سوی فدراسیون ایران تماسی با «محسن مهرعلیزاده»، رییس فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای داشت و خواستار برخورد جدی با این موضوع شد. مدوید در این تماس اعلام کرده بود به این دلیل که فدراسیون‌های سراسر جهان با تقویم IZSF برنامه‌ریزی می‌کنند، ارسال چنین دعوت‌نامه‌هایی بدون هماهنگی موجب ایجاد اخلال در کارها خواهد شد.

مهر‌علیزاده نیز پس از این تماس از مسوولان مربوطه خواستار رسیدگی به این موضوع شد از همین‌رو «رحیم جدی»، رییس کمیسیون مسابقات با فاقد اعتبار خواندن دعوت‌نامه ارسالی از سوی فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای ایران اعلام کرد که هیچ مجوزی برای برگزاری چنین مسابقاتی از سوی IZSF صادر نشده و این مسابقات ملغا است. وی هم‌چنین با ارسال نامه‌ای به «فرهاد طلوع‌کیان»، رییس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای ایران خواستار توضیح در خصوص این مسئله شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,