Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
با توصیه به سازمان انتقال خون

«یک مرجع شیعه می‌گوید خون افراد مذهبی با دیگران متفاوت است»

2015 January 25

خبر / رادیو کوچه

 

آیت‌اله «علوی‌گرگانی» از مراجع تقلید شیعه، با تاکید بر ضرورت اهدای خون سالم گفت: «امروز با رشد علم و ارتقای دانش یکی از اصولی که در جامعه به مرحله عمل رسیده، انتقال خون است».

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، روز یک‌شنبه پنجم بهمن ماه گزارش داده است، آیت‌اله «علوی‌گرگانی» در دیدار با رییس سازمان انتقال خون ایران با تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته از سوی این سازمان، اظهار کرد: انتقال خون مسئله بسیار حساس و حیاتی برای جامعه است.

براساس این گزارش، این استاد خارج فقه حوزه بر ضرورت اهدای خون سالم تاکید کرد و گفت: «در دریافت خون از طبقات افراد دقت داشته باشید چرا که کیفیت خون افرادی که از گوشت‌های حرام مصرف می‌کنند و رفتار سالمی ندارند با خون افراد مذهبی متفاوت است.»

alawigorgani

وی در ادامه بر ضرورت تامین خون و فرآورده‌های خونی با استفاده از تولیدات ملی تاکید کرده و گفته است، رهبری در سخنرانی‌های خود تاکید کردند به ظرفیت درونی باید تکیه کرد و با توجه به این نکته باید تلاش کرد بیش‌تر به استعدادهای کشور توجه شود و تولید داخلی رشد داده شود و محصولات وارداتی کاهش یابد.

این مرجع تقلید با بیان این‌که «نباید دست خود را به سوی بیگانگان دراز کنیم» گفته است: به تقویت تولید داخلی بپردازیم و کیفیت محصولات ایرانی ارتقا یابد.

آیت‌اله «علوی‌گرگانی» همچنین بر ضرورت استفاده از اجناس داخلی در صورت ارتقای کیفیت تاکید کرده و گفته است: «محصولات مرتبط با انتقال خون را تا حد امکان از داخل کشور تهیه کنید تا وابستگی به تولیدات خارجی صورت نگیرد.»

وی همچنین با تاکید بر این‌که «برای افزایش اهدای خون باید به فرهنگ‌سازی بیشتری اهتمام داشت» گفته است: مردم و سازمان انتقال خون همکاری بیشتری داشته باشند و خوشبختانه اهدای خون برای اهداکننده نیز منافع دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,